Aile

30.04.2015 18:47:38
A+ A-

Doğduğumuz andan itibaren yeni bir hayata başalrız,Önce çekirdek aile ardından yavaş yavaş büyüyen büyük bir aile,ilk okulumuzdur aile anaokulu öncesi hayata başladığımız bir çok yaşamsal faliyetlerimizi öğrendiğimiz.

Çocuk olma ,evlat,kardeş,kuzen,arkadaş ve daha fazlası işte bizi hayata yavaş yavaş hazırlayan okuldur aile.Anne Baba olma skendi sorumluluklarımız sonrası başka sorumluluklar alma anne olma eş olma evlat olma v.s ve birde baba olmak eş olmak amca olmak evlat olmak bir çok sorumluluk görev ve büyüyen aile.

Aile hayata başlamadan ki ilk okuldur duygunun ne olduğunu ,hissin ne olduğunu ve bir çok duyusal işitsel ve görsel farkındalıkların kazanıldığı oçak.

Günümüzde bu kadar özel ve korununlması gerekn kurum,yuva bu özel birlikteliğe olan saygı yitirilmek üzere;oysa bizi biz yapan var eden bir kurumdur toplum içinde kabul görüşümüzdür ,sosyal çevremizde birlikteliklerimizde bizi biz yapandır.

Aile saygı duyulması gereken değer bilinmesi gereken bir kurumdur.

 Toplumumuzda ğittikçe değerini kaybeden aile birliğinin değeri bilinip toplum olarak farkındalık kazandırılmalıdır...YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.