Alın çocuğunuzu gidin

07.04.2015 00:00:30
A+ A-

Bu kadar basit.  Alın çocuğunuzu onunla bir tatile gidin.  Başbaşa, hem de tatil olmayan günlerde.  Hepimizin böyle bir lüksü olmayabilir, ama en azından işten bir veya iki gün izin alıp aynı şehirde veya biraz uzağa gidebilirsiniz.

Kendi işini yapanların hiçbir bahanesi olamaz.  2 gün, 3 gün, bir hafta... Ne kadar işten ayrılabiliyorlarsa.

Kendinizi hallettiniz.  Şimdi sıra esas noktada.  Çocuk okula gidiyor.  Nasıl olur da okul günü tatile gider?

Bİliyorsunuz, daha önce oğlumla başbaşa Barcelona'ya gitmiştik.  Bu sefer de Bodrum'a kaçtık.  Hem de araba ile.  9 saat yolda başbaşa gittik, bir de köpeğimiz Allbee.  Herkes çok şaşırdı, nasıl olur da oğlumu bir hafta okuldan alırım diye.

Birlikte geçirdiğimiz bir haftada aldığı hayat eğitimini, ilişki eğitimini, hazzı ona hiçbir okul veremez dedim herkese.  Hasta olsa ne olacaktı, gene gidemeyecekti dedim, her ay böyle birşey yapmıyoruz dedim, 10 yaşında okuldan bir hafta kesmek çok şey değiştirmez dedim ama diğer velilerin kesinlikle anlamayan bakışlarından kurtulamadım.

9 saat yolda sobetler ettik, oyunlar oynadık, birkaç yerde durduk, yemek yedik, çay içtik, navigasyon yaptı, harita takibi yaptı. Bodrum'da da zamanımızın çoğunu birlikte geçirdik.

Eşim tabii ki bu operasyona olağanüstü bir destek verdi.  Eşim açısından çok şanslıyım.

Muhteşem bir tatil oldu.  Paha biçilemez.  Alın çocuğunuzu gidin.  Onunla başbaşa zaman geçirin.  İşten güçten normal hayattan uzak.  1 gün de olsa, 1 hafta da... Ona dğer...YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.