Alkolün kadın şiddetine olan etkisi

16.02.2015 10:47:39
A+ A-

Aslında erkeklere olan etkisi olacak, ama malumunuz güncel bir konu olunca, bu konudan devam edeceğim izninizle.  Kadınlara olan şidette daha çok alkolün etkisinin olduğunu yazmıştım. Tabi bunu ülkemizde kabul etmeyen sağlam bir kitle var. Direkt olarak insanlara alkolün ne kadar doğru bir şey olduğunu göstermeye çalışan bu kitle için söylenecek çok  bir şey yok, Dini bakımdan Allah’a havale etmekten başka bir şey yapamayız bu zihniyetle ilgili.

Kadınlara zaten alkol içmek hatta ellerinde sigara ile yürümek bile yakışmıyor. Ben çok kız arkadaşlarımı uyarmışımdır, yürürken bir erkek sigara içer, ama bir kadın içince antipatik oluyor diye. Düşünün böyle bir durum sadece Türkiye’de var, senelerce  afrika’dan tutun,  avrupa’ya, amerika’dan her yeri gezdim ve böyle bir durumu bir burada gördüm.

Kadına alkol yakışmaz, kadına mini etek yakışmaz, kadına o yakışmaz, bu yakışmaz, bu söylemler sadece ve maalesef kabul etmesekte sadece Türkiye’de var.

Alkollü bir Erkeğin bir kadına hele blackout yani karartma yaşadığı anda yapmayacağı eziyet yoktur. Özellikle kadın derken anneden, kız kardeşten bahsedebiliriz.

Mesela içip içip en yakın dostu tarafından kız arkadaşı hakkında ipe sapa gelmez şeylerle doldurulup meyhane’de içip içip eve gidip annesi ve babasının önünde kız arkadaşını bıçaklayanları gördü bu ülke.

Şimdi soruyorum size Alkolün Kadınlara şiddete doğrudan etkisini neden kabul etmiyorsunuz ? bunu kabul etmemek sizin erkekliğinize ve sözüm ona delikanlılığınıza yakışmaz.

Azıcık tutarlı olun, o kadınlara yaptığınız şiddeti,  eğer gerçekten hani sözüm ona Delikanlısınız ya Alkol almadan yapın da görelim.

Bu ülkede bir şey değiştirmeli,  #özgecanaslan için herkes beraber oluyorsa,  bu konuda da dikkat edilmeli. İnsanlar uyarılmalı. Boş yere alkol içip içip arkadaşları, insanları gaza getirmemeli. Kadına saygılı davranmalı ve en doğrusu her içen kadını farklı zihniyette algılamamalı.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.