Allah belasını vermeli şu paranın !

09.03.2015 01:35:32
A+ A-

Artık bıktım diyebilirim; çünkü artık dayanamıyorum ve bukadar sorumluluk sahibini olduğum için ve kendimden çok ailemi düşündüğüm için bazen kendime kızıyorum. Çünkü hep birilerine yetişme telaşı hep birilerini mutlu etme telaşı ile kendimi unutmuş bir durumdayım. Hep onlar üzülmesin diye orta yolu bulma çabalarım ev de huzur kaçmasın diye iki taraflı pempe yalanlar söylemekten artık bıktım. Birilerine olması gerektiği davran demekten, yeter artık herşeyi benden beklemeyin demekten, yoruldum. Birileri üzülmesin birileri kırılmasın diye hep üzülen hep içine atan olmaktan midem bulanır oldu.

 -Ailenin en büyük erkek çocuğu olmanın verdiği sorumluluk bukadar ağır olmasa gerekti. Aslında ağır olan evin en büyük erkek cocuğu olmak değil; kendinden büyük aile fertlerini de yetişebilme onları mutlu edebilme çabasıydı belkide. Eğer bir ailede görev ve sorumluluklarını laikı ile yerine getirmeyen sizden daha büyük birisi mevcut ise evin bütün yükü sizin omuzlarınıza yüklenir durur. Şuan yaşadığım şey de tam olarka budur. Ufacık sorunları kocaman yapan insanlara sorunun küçüklüğünden ne kadar bahsederseniz edin  o sorun onlar için asla küçük görünmeyecektir. Çünkü asıl önemli sorunun büyüklüğünden çok habire bir günah keçisi aranma derdi. Aile olabilme bu olmasa gerek; kağıt parçası için huzuru bertaraf etmek aile içi mutluluğu silip süpürmek ne kadar mantık işi söyler misiniz?

Hani insanın başına acı bişeyler gelir ve dili lal olur işte tam olarak şuan o durumdayım;

-Evet, başıma okadar acı bir durum gelmedi tabiki. . Ama aile fertlerinin bu durumlarını gördükçe adeta sinir hastası olmaya doğru gittiğimin farkına vardım. Durum bukadar karmaşık olmamalıydı. Asıl birbirini seven insanlar bukadar birbirlerini sinirt etmemeliydi. Düşünsenize size kızınızın yada oğlunuzun; benim senin gibi annem yok dediğini ! Bu ne kadar acı nekadar trajedik olurdu değlmi?

Oysa bize sevgi diye adlandıralan şey; anne, baba kardeş sevgisi değilmiydi? Eee madem sevgi buydu neydi bukadar anlaşılmaz kılan aile içi dayanışmayı. . Bütün sorun parasızlık mıydı ! Yoksa bize öğretilen karşılıksız sevgi olan aile sevgisi  bir yalandan mı ibaretti?

 

Dipnot:Huzuru boza bütün kağıt parçaları yakılmalı hatta bu sadece kağıt paralar ile sınırlı kalmamalıdır. .

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.