Anneniz ne ister?

04.05.2015 00:06:45
A+ A-

                                       

indir

Şimdi o elindeki küçük ev aletleri broşürünü yavaşça yere bırak ve sakinleş.Ben sana annene yeni bir tost makinesi veya blender alma demiyorum. Hobi olarak yine al, ama anneler gününde değil.

         IMG_6774

Artık gerçekleri açıklamanın vakti geldi. Annen aslında o klasik ev hediyelerini , eşarp ,hırka, ortopedik ayakkabı kombinleri hiç te beğenmiyor olabilir. Hem zaten anneler günü pahalılığı geçer geçmez başlayan indirimle kendi zevkine göre alacaktır %50 indirimle ihtiyacı olursa. Bunca zaman 'Ay ne zahmet ettin evladım' diyorsa kibarlığındandır bilesin. Hele o anne evine giderken son dakika köşedeki çingeneden alınan karanfiller şebboylar tam bir ziyanlık. Üç gün sonra solacak çiçeğe böceğe niye para veriyorsun evladım.

IMG_6772       45-Life-Lessons-Written-90-Year-Old-Woman

Halbuki her uçak promosyonuna, her fırsat tatili paketine bakıyorsun. Anacığın için güzel bir gemi turu, ilginç bir kültür gezisi, hiç olmadı bir kaç günlük kaplıca oleli alabilirsin mesela. Hani halalngillerin veya üst komşu Zübeyde teyzelerin gittiği sonra da ballandıra ballandıra anlattığı tatil köyüne neden annen de gitmesin ki? Pahalı mı? Biricik anneciğinin ateşlendiğin gecelerde nasıl başında sabahladığını anlatmamı istemezsin herhalde yeniden.

IMG_6771               15190_6835_23052012_8

Anneler günü için alınan hediye direkt annene olmalıdır. Ona güzel değişik, bunca yıl fırsat bulup cesaret edemediği güzel bir gezi en güzel hediyedir tabi ki. Üstelik bunu o uzakta başka şehirdeyke bile ayarlayabilirsin. Nasıl kendin gezmek için kendin her fırsatı değerlendiriyorsan, bunu onun için de organize edebilirisin pekala.

IMG_6769          hqdefault

Ama eğer annen yakınlarda bir yerlerdeyse. Evet , ona kocaman sarılıp ellerinden öpüp bu güzel gününü kutlayabilirsin. Ama hayır! Tek başına kuru kuru sarılıp kutlamak asla yetmez. Ardından bir tur bileti yada hiç olmazsa memleketine bir uçak bileti zarfı uzatmıyorsan. Hiç olmazsa hoş bir cafede keyifli bir açık büfe kahvaltı kuponu bile alabilirsin. Artık şu ev aleti- nevresim- eşarp üçgeninden kurtulabilmelisin. Yapabilirsin bunu sana güveniyorum!

IMG_6778           15190_9489_23052012_2

Not: Bu yazı kendi anacığınızın kıymetini anlamanız ve sizin anneniz olmadığım için şükretmeniz için yazılmıştır. Elbette ki varlığınız ve ona sıkıca sarılıp eski zamanlardaki gibi sulu salyalı kocaman öpücüğünüz onun için en değerli hediyedir. Hadi gidin annenize sıkıca sarılı şimdi. Ha!  Ayağınıza terlik, sırtınıza yelek giymeyi de ihmal etmeyin sakın!YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.