Baykuşlu bebek süveteri

28.03.2015 15:09:17
A+ A-

Herkese merhaba  ! Bir güzel mi güzel Cumartesigününden daha hepinize merhaba. Bugün sizlere baykuşlu bebek süveteri tarifi vereceğim, en güzel bebek örgülerinden size örnekler sunmaya devam ediyoruz. Bugün sizlerle baykuşlu bebek süveterinin nasıl örüldüğüne bakacağız. Herkes 4 numaralı şişlerini hazır eylesin ey ahali !
 

baykuşlu süveter

Bebekler bu tarz motiflere bayılıyor malum, baykuşlu süvetere başlarken öncelikle dört numaralı şişimize sekiz ilmik alıyoruz ve baştaki iki hattı doğru örgü tatbik ediyoruz. Sonraki hattı zıt örgü tatbik edin. Sonraki hatta baştaki iki ilmiği başka bir şiş daha alıp bekletin, sıradaki iki ilmiği doğru örgü örgün, peşinden beklettiğiniz şişte bulunan ilmikleri doğru örgü tatbik edin. Gerideki dört ilmiğin de baştan iki tanesini bekletme yaptığımız şişe alın ve örgü modelimizin ön kısmında tutun. Sıradaki iki ilmiği doğru örgü tatbik edin, sonra bekletme yaptığımız şişte bulunan ilmikleri doğru örgü tatbik edin. Sıradaki yedi hatta, motifimizin bize bakan bölümü doğru, art bölgesi ise ızt örülecek. On ikinci hatta üçüncü hatta ördüğümüzü aynen örün. Sıradaki beş hatta motifin bize bakan bölümünü doğru örgü, art bölgesini ise zıt örgü olarak tatbik edin.
On sekizinci hattı yine üçüncü hattın aynısı olarak örün. Kutsal plaka olan Çorum'un plakasındaki hatta geldiğimizde ise (19) modelimize kesme işlemi uygulayın ve sonlandırın. Eh baykuşun cöm cöm bakan göz bebeklerini yapmak için ise düğme kullanacaksınız. Fotoğraftan da anlamışsınızdır zaten.

Kaynakhttp://www.bebekorguleri.com/2015/03/baykuslu-bebek-suveteri.htmlETİKETLER: Haber, Haberler, 2015, kaynak, Bugün, bakan, , Bebek

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.