Bebek bakımı ve karşılaşılan güçlükler

14.10.2014 17:09:09
A+ A-

Bebek Bakımı ve Karşılaşılan Güçlükler

Bebek bakımı fazlasıyla zorlu bir süreçten oluşmakla birlikte, anne tarafından yapıldığı sürece; o sevginin ve bağlılığın da verdiği güçle, aslında fazlasıyla mutluluk verici bir hal almaktadır. Bebek ciddi anlamda farklı bir varlıktır diyebiliriz. Aslında hiçbir olaya karışamayan, daha yürümeyi dahi bilmeyen.

Konuşma olsun, fikir sunma olsun; neredeyse hayatta olup olmadığı belli belirsiz bir canlının; annesiyle olan bu bağlılığı gerçekten herkesi şaşırtmaya yetmektedir. Böyle bir canlı nasıl olur da annesinin ruh halinden yola çıkarak, tüm bir hayatını değiştirebilir ki? İnanılmaz bir durum değil mi?

Şahsen fazlasıyla çılgınca diye bile nitelendirmek mümkündür. Bebek ve aile fertlerinin durumu hakkında diyebilecek onlarca şey varken, daha çok psikolojik durumlarına yöneliyor olmamız da; ciddi anlamda bu durum önemliliğini gözler önüne sermektedir. Anne ile bebek arasında muhteşem bir birliktelik olmakla birlikte, aslında babanın da bu birliktelikteki payı büyüktür. Bu birlikteliği süsyelen çeşitli gizemli noktalar vardır örneğin bebek giyimi, anne giyimi ve halimelik döneminde hamile giyimi gibi çeşitli unsurlar bu noktaları etkilemektedir. Anneye ve bebeğe o kadar büyük değer vermektedir ki; artık onları hayatının zirveleri yapmakta ve sırf aileleri için yaşamaktadırlar. Anlayacağınız, bu ilişki de babaların önemi de asla unutulmamalıdır.

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.