Bebeklere en uygun oyuncaklar

19.10.2014 11:51:28
A+ A-

Bu dönemde özellikle egzersiz oyuncaklarını tavsiye ediyoruz. Bu tarz oyuncaklar hem bebeğin hareketli kalmasını sağlayacak hem de fiziksel olarak geliştirecektir.

6 ay ve üstü

Peluş oyuncakları özellikle 6 ve üstü bebekler için öneriyoruz. Bu tarz oyuncaklar seçerken özellikle ünlü markalara ait ürünleri tercih etmelisiniz. Zira pazarda satılan ürünler bebeğinizin sağlığı için pek de uygun ürün olmayabilir. Bebekleriniz bu tarz oyuncaklara sarılıp uyur ve kendini daha fazla güvende hisseder.

Bunun yanı sıra yine şekilli kutular da çocuğun zihinsel gelişimine olumlu katkı yapar. Bebeklerde ayırt etme gücü gelişir. Bunun yanı sıra lego gibi oyuncaklarda bebeğin zihinsel gelişimine katkı sağlar. El becerisinin yanı sıra hayal gücü de gelişmektedir.

9 ay ve üstü

Bu dönemde ise bebeklere en uygun oyuncakların başında ses çıkaran müzikli oyuncaklar gelmektedir. Bebeğinizin dikkatini çeker, hafızasını geliştirir ve dinleme becerisi gelişir.  Yine banyo yaparken hoşuna gideceği oyuncakları da su üzerine bırakabilirsiniz. Bebeğiniz için farklı şekiller ve resimler içeren kitaplar da yine çocuğunuzun ilgisini çekecektir.

Devamı için tıklayınızETİKETLER: Haber, Haberler, Ünlü, , Su, LEGO

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.