Bermuda şeytan üçgeni

02.02.2015 22:52:57
A+ A-

Bermuda şeytanı mı? Hahah evet bunu bir çoğumuz bilim adamları sayesinde öğrenmiştik peki ama onların bize söylediği her şey doğru mu? Bermuda şeytan üçgeninde yanıldılar onların yanlışını düzeltmek için ben bu yazıyı yazıyorum ...
 
Bermuda şeytan üçgeni?
 
Bu üçgen aslında aile bireylerinin oluşturmuş olduğu geometrik noktalarla oluşmuştur nasıl mı?
 
Anne ve baba bunlar ilk noktamız olsun biraz ilerliyoruz ve ikinci nokta anne ve babanın yetişimi ahh son noktaya gidiyorum içim karara karara işte benim içimi öyle karartan şey ZİHNİYET.!!!!
 
Bana kalırsa zihniyet sadece küçük iğrenç timor taneleridir.
 
Şimdi düşünelim bakalım ilerlemek acaba sadece teknoloji ile mi oluyor tabiki hayır teknolojinin ilerlemesi ya da ilerlememesi bu bir ülkenin ya da bir dünyanın ilerlermiş olduğu anlamına gelmemektedir. Asıl olan insanların düşünceleridir daha doğrusu zihniyetleridir. Kimse kimsenin düşüncesine ya da fikirlerine karışma özgürlüğüne sahip değildir. Her kimse bunun tersini söylemek isterse onun aklından şüphe ederim herkes kendine bir bireydir ve benim düşüncelerim veya seninki beni alakadar etmez. Her nasıl sorun benim sorunumsa düşüncede benimdir bir başkasının değil. Bu günlerde etrafta karşılaştığım tek şey timorler aman tanrım herkes hasta olmuş !! Dünya zihniyeti bunu ben yazarken düşünüyorum acaba ben zihniyeti düzgün olanlardanmıyım tabiki de hayır. Bir zihniyetin düzgün olması öncelikle insanların sorumluluk, özgürlük ve haklarını bilmesi gerekmektedir asıl olanlar bunlardır tabi temel taşımız saygı.
 
Din ve siyaset ırkçılık ve benzerleri şeyler zihniyet bozukluklarına neden olmaktadır ha bide şu kulaktan kulağa resmen destanlaşmış olaylar insanların tek yaptıkları şey kulaktan kulağa oyununu oynamak.
 
Siyaset yüzünden insanlar zaten ayrılmış durumda ama sözde hepimiz kardeşiz adem ve havadan gelmişiz din konusuna gelice  sanki tek din müslümanlıkmış gibi davranıyor hristiyan yahudi o bu bizden değil işte bununla beraber de ırkçılık ortaya çıkıyor. İnsanlar artık konuşmadan da zihniyetlerini belli etmektedir yolda yürürken tek bir bakış yetiyor baskılar mesela artık bunların adı var mahalle başkısı okul baskısı koca baskısı aile baskısı bunun örneklerini çoğaltabilirim ama gerek var mı? Bunlar güzel şeyler mi herkes kendine göre en iyisi tabi ki öyle de olmalı bakın hiç birimiz kendimize laf gelsin istemeyiz peki, biz bunu isterken neden yapıyoruz?? Cansız bir varlık olmak isterdim ama insanlar zihniyetlerini onların üzerine bile akıtmayı başarabiliyor...
 
Aile önemlidir ama şu zihniyet olayını artık gerçekten kırmalıyız
 


YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.