Bir ilmek de sen at!

23.06.2014 22:13:31
A+ A-

Son zamanlarda duyduğum en renkli, en sıcak, en sevgi dolu hareketlerden biri bu, yani “SEVGİ BATTANİYESİ” hareketi...

İçinde sevgi ve yardım olunca, bunun bir kadın hareketi olduğunu tahmin etmek güç değil. Bu hareketin tüm amacı, Türkiye'nin dört bir tarafında örülüp gönderilen sevgi karelerini birleştirip sevgi battaniyeleri oluşturup yine Türkiye'nin dört bir tarafında ihtiyacı olan bebeklere ulaştırmak… Bunun için, “bir ilmek de sen at” diyorlar.

Kendilerini otuzlu, kırklı yaşların keyfini süren dört can arkadaş, dört anne olarak tanımlıyorlar; sevgilerini kattıkları ilmeklerle ördükleri battaniyeler çocukları sımsıkı sarmalasın istiyorlar. Paylaştıkça çoğalan kocaman bir yumak gibi şimdiden pek çok anneye ve bebeğe ulaştılar, sevgilerini yolladılar, yollamaya devam edecekler.

Artık 4 kişi de değiller üstelik. Facebook’ta “Sevgi Battaniyesi” grubunun 4500’ün üzerinde üyesi var.

Bugüne kadar 1600 parça eşya gönderilmiş (battaniye, body, Tulum, hırka, yelek, patik, çorap, başlık)87 sevgi battaniyesi paketi ihtiyaç sahiplerine ulaşmış (paketin içinde 1 battaniye ve diğer parçalardan bir derleme yapılarak konuluyor)Ayrıca, şu anda 45 paket yeni adreslere doğru yola çıkmak üzere hazır.

Sadece bu kadar da değil, kısa süre önce Soma için 30 günlük bir kampanya düzenlediler, bu kampanya sayesinde boya kalemleri, oyun hamuru, okuma ve boyama kitapları, çok çeşitli oyuncaklar Soma’daki çocukları mutlu etmek için geçen hafta yola çıktı.

Nerede kadın hareketi, orada bereket diyorum ben ve bu hareketin daha da çoğalması için herkesi bu gruba davet ediyorum.

Onlara katılmak için gereken malzemeler basit:

Sevgi, 6 numara şiş ve %100 akrilik, orta kalınlıkta yün (toz pembe, mavi , lila, mor, sarı, turuncu renklerinde)Bu malzemeler ile 15 cm eninde ve 15 cm boyunda (15x15) haroşa stili kareler örülüyor ve bir battaniye 30 kareden oluşuyor. Siz kareleri tamamlayıp “Sevgi Battaniyesi ODTU PTT Şubesi06800 ODTU ANKARA” adresinden onlara ulaştırıyorsunuz, onlar kareleri birleştiriyor ve işte sevgi battaniyesi böylelikle tamamlanıyor.

Daha detaylı bilgi için www.facebook.com/pages/Sevgi-Battaniyesi/ Facebook sayfalarına katılabilir ya da sevgibattaniyesi@gmail.com adresinden onlar ile iletişime geçebilirsiniz. Yaz geldi, şimdi battaniyeye kimsenin ihtiyacı olmaz demeyin, şimdiden kışa sevgi kareleri biriktirin, daha ulaşacak çok bebek, ısıtmamız gereken çok yürek var!

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.