Bütün Gün Aktivite

13.07.2014 19:05:31
A+ A-

Bu hafta sabah saat 6'dan sonra kalkabildiğim bir ya da iki gün vardı.

Diğer günler ya sürekli meme isteyen 8 aylık, hiç doymayan bir bebeden dolayı yada tam rahat rahat yatakta gerinirken ayak ucunda diğer bir bebenin olması! Onun oraya nasıl geldiği tam bir mualla!

Böyle günler hiç bitmek bilmez, bizim evde. O yüzden gün içinde çocukların oyalanabilecekleri hem de gelebilecekleri akvitiveteler düşünüp dururum, eğer iyi günümüzdeysek. Eğer o şanslı günümüzde değilsek hepimiz günü ağlayarak geçiriyoruz. Gerçekten hepimiz!

Böyle durumlarda küçük küçük şeyler o kadar işe yarıyor ki! Mesela eşim bir gün eve gelirken "KAPANIYORUZ!" yazısı olan bir oyuncakçı görmüş. Eşim çok ekonomiktir. O yüzden böyle indirim fırsatlarını hiç kaçırmaz.

İndirimde olan plastik bir yatak almış. Trampolin görevi görüyor.

Çocuklar o kadar çok sevdi ki, aşağıya inmek bile istemiyorlar.

Ve uzun günlerden bir günde açtık tekrar bu yatağı yorulana kadar zıplattık.

DSC_0310

Buyurun efenim, aracımız bu! Bizim çok hoşumuza gitti.

DSC_0307

En azından bir saat bununla oyalandık.

 

Ondan sonra baktık ki hala enerji topu gibiler, nasıl olduğunu sormayın hiç birşey anlamadım.

Onların bu hareketliliğini izlerken ben yoruldum, o kadar yani!

Hadi bir şey mi yapmak istiyorsunuz, hem anneyle zaman geçirin hem  anneye yardım edin hem de motor becerileriniz gelişsin dedim ve başka bir iş verdim ellerine!

DSC_0594

Evet beyler bayanlar! Çok ciddi bir iş onlar için! Fasulye ayıkladılar. En azından hem bana yardım ettiler, hem zaman boşa geçmiş olmadı hem de motor becerileri gelişti. Daha da önemlisi yemeği kendilerinin yaptıklarını zannedip bir güzel afiyetle yediler.

 

Çocukların geçirdiği her boş saat öğrenmelerinden çalmaktadır.

O yüzden lütfen, yaratıcı olun! Yeni fikirler bulun, çocuklarla beraber yapın. Bunlar için yüzlerce TL'ye gerek yok.YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.