Dayak yemiş erkek fotoğraflarıyla empati mastürbasyonu

09.03.2015 16:37:16
A+ A-

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü gelince her yılki gibi yine dayak yemiş ve yüzü gözü morarık içinde fotoşoplu veya iğrenç bir makyaj eseri olan erkek fotoğrafları ortalığa saçıldı. Sözde kadına olan şiddete bu şekilde bir dur deme ve empati yeteneğini geliştirme çabası. Yahu zaten sen erkek olarak sürekli bir kavga dövüşün içindesin, birçok erkek zaten diğer erkeklerden daima dayak yiyor ve buna rağmen empati yeteneği gelişmiyorsa bu fotoğrafların anlamı ne? 

 

Yoksa sadece, güçlü olan ve diğer erkekleri de dövebilen o çok daha güçlü erkeklere mi yönelik bu dayak yemiş erkek fotoğraflı sosyal mesajlar. Bu arada dayak yememiş erkek sayısı da neredeyse sıfırdır, o da ayrı bir konu. Varolan dayak yememiş erkekler ise zaten her daim kavga dövüşe hazır, beynini avucunun içine yumruk yapıp sıkıştırmış yaratıklardır, zaten vicdan ve empati duygusu barındırmaz.

 

 

Şiddeti, şiddete uğramış erkek pozlarıyla mı sonlandıracağız?

 

İlk önce şiddete uğrayanın değil, şiddeti uygulayanın utanması gerektiğini kadın erkek hepimizin bilmesi, kadının kendisinin şiddete karşı boyun eğmemesi, şiddetin öğretilen bir şey olduğunu ve anneden oğula hatta kızına geçen bir davranış biçimi olduğunu, şiddeti uygulayan erkek olduğuna göre kadının oğlunu yetiştirirken şiddetten uzak ve şiddete eğilimini fark ettiğindeyse önlem almasından geçer.

 

Erkek egemen ülkemizde kızını gelin eden ebeveynlerin damata "eti senin kemiği benim"  türü yaklaşımdan öte "kızıma benden daha iyi bakacaksın, yoksa .. " diye tehdit edebilmesini öğretmek ve kızına da "mutsuz olur ve seni inciten şeyler yaşarsan biz her zaman arkandayız, bizim evimiz daima senin gerçek yuvan, sana her zaman kapımız açık" diyebilmesinden geçer.

 

Boşanmaktan korkup şiddeti sineye çekmiş kadınlara, DUL olmanın utanılacak bir durum olmadığından ve DUL bir kadının isterse tekrar evlenip yuva kurabilmesi veya kendi ekonomisini yaratıp tek başına yaşayabileceğinin öğretilmesinden geçer.

 

KISACA, şiddete uğramış erkek fotoğrafları, sadece kendisini empati yeteneği sonsuz gelişmiş erkeklerin mastürbasyonudur.

 

NOT: Bu arada tüm bu yapmacık fotoğraflarda hep gözler mordur dudaklar patlamıştır fakat hiçbir erkek erkekliğinden taviz vererek tecavüze uğramış bir kadın kimliğine bürünerek fotoğraf çektiremez, işte gerçek şiddet bu. Çünkü tecavüzü kadın hak eder, erkek olsa olsa sadece dayak yer.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.