Evlilik zor meslek

29.12.2014 04:42:57
A+ A-

 

Evlilik dünya turuna çıkmaktır. Beğendiğin ülkeler beğenmediğin insanlar yeni tanıştığın bir hayat. Memleketini bırakıp başka memlekette yaşamak gibidir. Evde sen çocukken bir anda sen yetişkin olmak zorunluluğudur evlilik. Evde yemek beklerken ya da para beklerken evlenince sana bakmasıdır işlerin. AŞK mı? o hep kuytu köşede kalır. Çıkartmaya ne vaktin ne gücün vardır artık.

Yepyeni bir başlık atmışsındır artık kitabının ortasında. Hayatının başladığı yer tam da orasıdır. Eşinin saygısı, sevgisi,  kavgalar, gürültüler efendime söyleyeyim yeni edindiğin akrabalar ve daha binlercesi. Evlilik zor zanaat. Düşünmek gerekli hem de çok düşünmek. Nelerin beklediğini kestirebilmek gardını ona göre almak mümkün değil. AŞK mı? o hep kuytu köşede kalır. Çıkartmaya ne sabrın ne halin vardır artık.

Hep mi zor. HAYIR. Sıcacık bir yuvadır evlilik. Görmesini bilirsen rüya gibidir. Aynı şeyleri izleyip aynı şeylere gülmektir.Uykusu ağır olan birinin yatağında eşi olduğunu fark edip onun en ufak sesine uyanmasıdır. Gece üşür mü acaba diye üstünü örtmektir. Kafasını yaslayabileceği sıcacık bir omuzdur.Güvendir evlilik. 

Evinin ne kadar büyük olduğunun önemi yok. Sen mutluysan villadır evin. Sabahları yeşilliklere akşamları denize bakar camları. AŞK rafa kalkmaz görmesini bildikten sonra.

Sınavdır evlilik önce iki seçenekli şıkları vardır. Şansın fazladır doğruyu bulmak için. Sonra çocuklarla birlikte üç dört beş senekli olur. Şansın giderek azalır. Aşk mı? O da yerini sevgiye bırakır... YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.