Fikrim Geldi

12.05.2014 14:28:59
A+ A-

Merhaba Günlüküm,

Ütü yapıyorum, jetgillerden bir ütüm var, düğmesine basıyorsun ısısını minumuma getiriyor, basıyorsun normal yapıyor, kocam onu alırken ödeyeceği paradan dolayı cebi gibi kendi de sıkkın bana imada bulunmazsa çatlayacak sınıra gelmişken, hadi gel şu ruhani ütüyü alayım dedi, bir kalkıp beni yormamak için çamaşırları makineden çıkarmıyor şimdilik yoksa ütüyü de kendi yapacak biliyorum.

Neyse şekerim onun maximumdan minumuma geçmesini beklerken fikrimi, sen ince gülüme akıtmaya geldim.

Bu erk dünya var ya mükemmele erişmek için aklını kullanırken nirvanaya yaklaştığında lan demiş ben tekim, tekim de yalnızım, e peki bana kim söyleyecek muhteşem olduğumu, bana bir ayna lazım, ahanda o sırada kadın girmiş sahneye. Erk o kadar aptal değil kendisinde olmayan yanları istemiş tabi görmek aynasında, eksik yanını kadınla tamamlayıp bir de ona onaylatmak istemiş. işte orada çıkmış bu ruh ikizi safsatası, deli gibi aramaya başlamış insanoğlu ruh ikizini, yerlere bakmış, yıldızlara bakmış, olmayanı aramaya başlamış.

Teklik istemiş hep ama bir yandan da canı sıkılmış tek başına, sen demiş benim canımsın, canımın cananısın soyumun devamısın ama öyle sağa sola bakmayacaksın, sadece bana doğuracaksın. Ben bileceğim soyumu sopumu, oğullarımı sen doğuracaksın. Bu ev senin, al sana ütü en jetgilinden, fır fır ütüle pantollarımızı, ceketlerimizi, mutlu ol bizi işe gönderirken, arkamızdan gül, gülerek kapıyı aç, sevdiğimiz yemekleri yap, ondan sonracıma sevdiğimiz insanları sofrana konuk et, yok devanin başı deme çok ayıp. Sen benim ailemin biricik kadınısın, ben seni seçtim boru mu, kır belini otur edebinle, ben seni annemlere göndereceğim yakında orada biraz da onlara yardım edersin, değişiklik olur sana. Biz bir aileyiz. Benim çok işim var, biliyorsun sizin rahatınız için dişimi tırnağıma takıp çalışıyorum ben. Yazmak mı istiyorsun, yaz tabii ama bizden bahsetme, yemek tarifleri falan yazsana annem kadar olmasa da sen de güzel yapıyorsun. Yaz bak yavaş yavaş sen de öğreneceksin.

Neyse şekerim günlüküm, piskopata bağlamadan ben ütüme dönüyorum. Beni çağırıyor. Isınmış.

(Zuhals)

Zuhal ÖzdenYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.