Freud'a göre gülümseyen kadın büyüler!

07.09.2014 20:51:02
A+ A-

Bakın Freud ne demiş; 'Kadın güzel ise erkeği etkiler.. Bakımlı ise ilgisini çeker.. Gülümseyen ve mutlu görünen iyi büyüler.. Takdir eden ise onunla mutlu olur.'

Sosyal medyadan asker arkadaşımdan geldi bu ileti.

Tuttum Freud'un bu sözünü..

Ben son temennisini tercih ederim mesela. Beni hem takdir etmeli hem de ideallerime destek olabilmelidir.

Güzel kadınlardan herkes gibi ben de etkilenirim ama gülümseyen ve mutlu görünen kadınlardan da uzak durmaya çalışırım. Zira mutlu görünüyor, mutlu değildir bu tür kadınlar. Gülümsemeleri de yapaydır! Freud'un bu tespitini çok doğru buluyorum. Hakikaten de bu tür kadınlar erkeklerini büyüler, erkek de büyülenir (hurafe büyüleri kast etmiyor Freud) Hele de erkekte biraz aptalımtıraklık varsa mesele bitmiş demektir! Böyle kadınlar erkeklerine istediklerini yaptırabilirler!

Bir sanatçıdan duymuştum. Emin değilim ama Kadir İnanır söylemiş olabilir. 'Bir kadın isterse kocasının kardeşini bile öldürtebilir' diye.

Tabi burada kadınlara dair bir genelleme yapmak doğru değildir. Freud'un da genelleme yapmış olduğunu sanmıyorum. Genel bir realite de olamaz zaten!

Güzellik göreceli bir kavramdır.  Ülkemizde genelde olmamakla birlikte güzelliklerini öne çıkararak karşı cinsleri etkilemeye çalışıp evlilik yolunu seçenlere tanık olunmaktadır. Bu tür başlangıçların sonu maalesef boşanmalara kadar gidebilmektedir.

Gözlerine içine bakarak konuşun kadınlarla. Gülümsemelerin ve mutlulukların gerçek olup olmadığını gözlerden anlaşılır.

Güzel kadınlar erkekleri etkileyebilir. Zira iki taraf için de önemli olan önce insan olabilmeleridir. Ne kadar insani değerleri üzerinde taşıdığına bakarım ban mesela birini tercih etmem gerektiğinde. Güzel olması ikinci planda değerlendirmeye çalışırım.

Bir kadının güzelliği kadar iyi olmalıdır.

Bu özelliği çok önemserim.

İyi derken, vicdan var mı vicdan' ona bakarım!

Ben sizlere ideal kadın figürünü çizmeye çalışayım da yazımı noktalayayım sevgili okurlarım.

Bir kadın, Pelin Batu gibi hem güzel, hem akıllı, hem zeki, hem bilgili, hem de evrensel düşünebilmeli her şeyi. Pelin Batu gibi akademik kariyeri öncesinde insan olduğunu öne çıkarabilmeli.

Benim genç kızlara bir temennim olacak.

Pelin Batu'yu takip ediniz!

 

 

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.