Kadın olmak.. Gelmişte geçmişte yarında Türkiye’de Dünyada..

16.02.2015 15:59:37
A+ A-


Kadın ve erkek… Bambaşka kalıplarda birbiriyle huzur bulacak, birbirlerini tamamlayacak  şekilde var olmuştur.. En çok şiirler aşk üzerine yazılmıştır, en çok acılar aşk için çekilmiştir, en çok intiharlar aşk için edilmiştir.. Peki, nedir bu kadın ile erkeğin birbirine zulmü…?

En medeni ülkelere de gitseniz, en eski çağlara da gitseniz hep erkeklerin kadınlara zulmü…

En temel ihtiyaçlarımız arasında gelir cinsellik, cinsellik paylaşımdır.. Bir insanın kendi varlığını bedenini başka bir insanla paylaşmasıdır.. . Bundan daha özel, daha büyük bir yakınlaşma yoktur.. Doğumdan sonra ikinci çocukluk döneminde belki de doğru öğrenilmesi gereken en temel konudur.. Ama hep üstü örtülür…Kadınlar cinsel dürtüleri yokmuş gibi davranır, ayıptır çünkü.. Günahtır (!?)Erkeklerde cinselliğin kendilerinde olup biten bir şey olduğunu öğrenerek büyür ama yine tabuyla.. Mesela erkeklere göre asla bekâr olan kardeşleri, kuzenleri, anneleri öyle cinsel ihtiyaç duymazlar hâşâ…( ?!) Cinsellik erkekler için evlenene kadar umumi yerlerde ya da erkeğin kendi çevresindeki gibi olan insanlarla değil hafif meşrep kadınlarla olur.. Çünkü erkeğin bildiği kadınlar evlenene kadar asla öyle ihtiyaç duymazlar.. Cinsellik tamamen erkeğe özgüdür.. Ama aynı erkekler yıllarca duyguları bastırılmış olan kadınlar ile evlenince mutlu bir cinsel yaşam beklerler.. Hatta eşleri soğuk ise kendilerini aldatmak için haklı bulurlar.. Buna bazı kadınlar bile hak verir.. İslam dininde zaten ne denmiştir, kadın yemek yapmak çocuğa bakmak zorunda değil, çalışması da gerekmez ama erkeği onu istiyorsa at üstünde bile olsa erkeğini mutlu etmesi gerekir(!?)             - yanlış anlaşılmasın bu bizim mensup olduğumuz İslam değil, bu yaratılmış İslam-

Erkekler sevdikleri, âşık oldukları, evlenmeyi düşündükleri kadınlarla yakınlaşmaktan çekinir, yakınlaşmak için kendilerine bir şey hissetmedikleri avam tabirle piyasa kadınlarını tercih ederler.Erkek için evlenmeden önce birliktelik yaşamamak utanılacak bir şeydir, ama kendileri kesinlikle temiz eline erkek eli değmemiş kadınlar isterler..

Cinsellik erkeğe, namus kadına özgüdür…Erkek her türlü edepsizliği yapsa bile namusuna zeval gelmez, ama o erkeğin kardeşi, kuzeni annesi bir başkasıyla yakınlaşadursun adamda namus falan kalmaz.Namusunu temizlemesi gerekir.. Kadının namusunu bile kadın kendi temizlemez onu dahi erkek temizler…

Erkeğin bakışlarına uzuvlarına nefsine hâkim olması gerekmez, kadın edepli giyinmek, edepli konuşmak zorundadır.. Zaten dişi köpek kuyruk sallamasa erkek köpek bir şey de yapmaz. ?!

Kuranda iffet koruma kadın erkek ayrımına uğramaz..

 Mümin erkeklere söyle; gözlerini bakılması yasak olandan çevirsinler, mahrem yerlerini korusunlar. Bu onların arınmasını daha iyi sağlar. Allah (onların) yaptıklarından şüphesiz haberdardır. Mümin kadınlara da söyle; gözlerini bakılması yasak olandan çevirsinler, iffetlerini korusunlar.Örtülerini yakalarının üzerine salsınlar.. ." (en-Nur, 24/30-31). 

İşte bu kadar basittir .Fark yoktur.. .

İşin birde yaşamsal boyutu vardır en az cinsel boyutu kadar vahim.. Kadınlar erkeklerden zayıf ve narin yaratılmıştır malum, erkekler bunu kabul ederler kendilerini bizden güçlü olduğuna emindirler.. Lakin kadın da erkek de çalışıyor olsa bile evin tüm yükü kadınındır.. Erkek işten gelince dinlenmelidir …Kadın çalışsa bile evlenmeden önce abisinin, babasının, evlendikten sonra kocasının yemeğini vermek, ütüsünü yapmak zorundadır…Cam silmek koltuk halı bunlar kesinlikle kadının görevidir.. Kocasını eve bağlı tutmak, bunca işi yapsa bile yorulduğunu belli etmemek evde bakımlı olmak, kocasının dışarı meyletmesini engellemek hepsi kadının görevidir.İşin bence en vahim boyutu geleneksel kadınların tamamına yakını da böyle düşünmektedir..

Çözüm; Çözüm yine kadın.. Kadının yetiştirdiği adam.. Kadın kendi değerini kendi anlayacak.. Bir kere o üstümüze yapışmış sadece ev işi yapar çocuk bakar kısmını değiştirip, işleri erkekle  paylaşmayı önce kendi sindirecek içinde..

Bizler insanız.. Duygularımız gereksinimlerimiz acılarımız zevklerimiz ortak… ve mutlu dünya mutlu birlikteliklerle olur… Erkekler … !! Mutsuz kadınların olduğu bir dünyada  asla mutlu olamazsınız…!!

 

Mutlu kadın, mutlu çocuk yetiştirir.. Mutlu çocuk mutlu birey olur.. Mutlu bireyler mutlu bir dünya oluşturur..

Bu kadar basit çözümlerin olduğu dünya da hala birbirimizi neden yeriz hiç anlamam.. Zaten ben dünyayı ve insanlığı da anlamam..

Allah’ın sonuçlarını bildiği bu sistemi yaratma sebebini anlamak en büyük gayem.. Dilerim bir gün bulurum.. Bulursam paylaşacağım …Bulur muyum ? Sanmıyorum…

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.