KADIN ve ERKEK

18.07.2014 08:15:38
A+ A-

İlişkide herkesin bir rolü vardır.  Hayatta herkesin bir rolü vardır.  Bu rolü biz kendimiz yaratıyoruz.  Kendi kendimize rol verip, karakter yaratıp bu karakteri canlandırıyor ve dışarıya yansıtıyoruz.

Etrafımızdaki herkes de bizim filmimizi seyrediyor.

Bir de doğuştan gelen özelliklerimiz var, doğa kanunu gereği, DNA mız gereği.  Mesela dişi olmak, üremek, güçlü olmak, üretmek.

Roller dengede olunca, sahne birçok kez birlikte paylaşılınca ve doğal yapımızı rol gereği çok terk etmedikçe mutlu ve uzun birliktelikler oluyor.  Aksi durumlarda ise mutlaka bir oyuncu başka bir filme geçiyor.

Kadınlar ve erkekler çok enteresanlar.  Önce kadınlardan başlayalım.  

Doğuştan birer güzellik olarak doğuyorlar.  Kendilerine bakıyorlar.  Kıyafetlerine dikkat ediyor, süsleniyorlar.  İlgi görmeyi seviyorlar, sarılmayı, şımarmayı, naz yapmayı, el üstünde tutulmayı seviyorlar.  Sevgilerini çekinmeden gösteriyorlar. Güzel bir feminenlik, dişilik ve cilve sahibi oluyorlar.

Erkekler ise daha testosteron deposu olarak doğuyorlar.  Güç, kuvvet, koruma, saldırma, ilgi gösterme, egemenlik kurma, rekabet gibi daha savaşçı ve mücadeleci duygular yaşıyorlar.

Hayat ilerledikçe roller kesişiyor.  Kadınlığın rolü zayıflık olarak görülmeye başlanıyor ve güçlü olmak veya gözükmek için erkeğin rolünden çalan kadınlar oluyor.

Güçlü, her işini kendisi yapmaya çalışan, yardım istemeyen, sert, duygusallığını gizlemeye veya azaltmaya çalışan, ''Erkek gibi kadın'' dediğimiz kişiler ortaya çıkıyor.  Kimsenin kendisini kırmasına veya üzmesine izin vermiyormuş gibi yapanlar.

Aynı durum erkekler için de geçerli.  Onlar da duygusallaşıyor, kimseyi kırmamak için aşırı nazikleşiyor, naz yapmaya başlıyor, alıngan tavırlar sergilemeye başlıyor, küsüyolarlar falan.  Bunun ilişkileri için en doğru yol olduğunu düşünüyorlar.

Hiçbir zaman ekstremitelerde yaşamamak lazım.  Olabildiğince birbirine yakın ve uyum içinde yaşamak lazım ancak doğal yapımızı da asla çok bozmamalıyız.

Güçlü durmak, her işini kendin yapmak, dışarıya muhtaç olmamak çok güzel ancak sırf bu algıyı pekiştirmek için erkeğe kur yapmamaya, ona şımarmaya, sokulmamaya ve dişilik göstermemeye hiç gerek yok.

Erkek de mutlaka duygusal ve yardımcı olmalı, eşinin yanında durmalı, gerektiğinde ondan yardım istemeli, onu yüceltmeli, yeri geldiğinde o da şımarmalı ama doğası gereği gelen güçlü duruşunu kaybetmemeli.  Ben buradayım, zor anında yanındayım, bana yaslanabilirsin duruşunu hissettirmeli.

Baylar, bayanlar;  Lütfen doğallığımızı bozmak için zorlamayalım.  Güçlü olalım, ağlayalım, sarılalım, öpelim, birbirimizin boşluklarını, eksiklerini beraber dolduralım.  Hep başrol olmaz, hep tek karakter oynanmaz.  Farklı rolleri oynayın, hem daha mutlu olacaksınız, hem ilişkiniz güçlenecek, hem de SİZ..

Mutlu ve süper birliktelikler dilerim.  Hayat birlikte paylaşabildikçe ÇOK GÜZEL...

Şimdi gidin ve aşkınıza SARILIN, TELEFON İLE ARAYIN ve onu çok sevdiğinizi SÖYLEYİN...

 

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.