Kapüşonlu Bebek Hırkası Örmek İsteyen?

22.03.2015 16:04:06
A+ A-

Günaydın günaydın günaydın ! İşte muhteşem, güneşli bir Pazar günü ile birlikte karşınızdayız. Bu harika ama soğuk Pazar günü için içinizi ısıtacak harika bir bebek hırkası hazırladım sizler için. Bu muhteşem lacivert hırkanın renk tonu model ile çok uyumlu. Üzerindeki düğmelerin tarzı da hakikaten harika, biçilmiş kaftan olmuş bu hırka için. Kapüşon da süper bir tarz katmış. Şimdi gelelim bu harika hırkamızı nasıl örmemiz gerektiğine, herkes 4 numaralı şişlerini hazır etsin işte geliyor !
 


Modelimizin bize bakan bölümü ile başlayalım. Bu bölümde otuz beş ilmik ile örmeye başlıyoruz. Bir hat zıt, dört hat doğru, bir hat zıt örüyoruz ve doğru örgü ile devam ediyoruz. Doğru örgü tatbiğinin dördüncü hattında bize bakan bölüme denk gelen kısımda üç ilmik tatbik edin ve üç ilmik kesme işlemi uygulayın. Geriye geldiğiniz zaman ilik olması gereken kesilen ilmiklerin yerine şişimize üç ilmik alın ve diğer üç ilmeği örün. Bu biçimde beş defa tekrar edin aynı işlemi. Kol boşlukları için 3-2-1 kesme işlemine tabi tutun, dört santimetre doğru örgü tatbik etmemizin ardından haroşaya geçelim ve yaka bölgesi için ön bölümdek ilikli bölümümüzden 5-3-2-1 biçiminde kesme işlemine tabi tutun. Haroşanın on ikinci hattına geldiğiniz anda kesme işlemi uygulayın.

Hırkanın art bölgesi için altmış ilmik ile start verdikten sonra bir hat zıt, dört hat doğru, bir hat zıt örgü tatbik edip, doğru örgü ile sekiz cm. örüyoruz, kol boşluğunu 3-2-1 kesip dört cm. daha doğru örgü tatbik ediyoruz. On iki hat daha haroşa tatbik ediyoruz ve kesme işlemi uyguluyoruz.

Hırkanın koluna yirmi beş ilmik ile start veriyoruz, bize bakan ve art bölgede oluşturulan etek örneğini tatbik ediyoruz ve sekiz cm. doğru örgü tatbik ediyoruz. Ardından kıyılardan birer ilmik fazlalaştırıyoruz ve otuz beş ilmik elde edene dek devam ediyoruz. Kol boşlukları 3-2-1 kesme işlemine tabi tutuyoruz ve dikiyoruz.

Son olarak modelin şapka kısmına gelelim. Burası için yaka bölümünden yüz on ilmik alıyoruz ve doğru örgü ile on cm. civarında örüyoruz, ilmikleri üçe ayırıyoruz ve ilk otuz altı ilmiği kesme işlemine tabi tutuyoruz. Gerideki yetmiş dört ilmiği örüyoruz, bu kez otuz altı ilmiğe kesme işlemi uyguluyoruz. Aradaki otuz altı ilmiği ise otuz altı hat örüyoruz ve kesme işlemine tabi tutuyoruz. Daha evvel kesme işlemi uyguladığımız bölümleri kısa olmayan bölümün kıyılarıyla dikiş ile bir araya getiriyoruz.

kaynak : http://www.bebekorguleri.comETİKETLER: Haber, Haberler, kol, kaynak, zaman, bakan, Pazar, , Bebek

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.