Mutlu bir evlilik hayali ve yaşananlar

06.01.2015 10:23:04
A+ A-

Evlilik evet kelime anlamı evli olanlar evli olmak yan anlam da evi paylaşmak aynı evde olmak evinin olması demek. Bu kelime dünya üzerinde yaşayanların tüm hayatlarını etkileyen bir kelime. Evlilik nedir bilmeyen anlamsız yaşamlar süren o kadar çok insan var ki. Oysa evlilik beraber yaşam biçimi.

Nedense insanlarımız şiddete dayalı menfaatsal evlilikler yapıp boşanıyor arkası yarın sıkıldım!:( devamı :) İnsanlarımız ne için evlendiklerini değil nasıl evlendiklerini biliyorlar. Hem kör hem sağır olarak evleniyorlar sonuç uzun sürmüyor 1  yıl dolmadan boşanıyorlar. Oysa evlilik ah ah dünyanın en güzel varlığı sevdiğinle aynı evi aynı yastığı aynı yatağı paylaşmak, kendin dışında birinin nefesini duymak, dokunmak, ona bakmak, izlemek, zaman geçirmek duygusu dünyada başka bir varlıkta yok.

Filipinler ve Tuvalu da boşanmak yasak bunu çok az kişi biliyor. Evlilik büyük nimet bereket özellikle çoçuk olması hatta çok çoçuk olması ne güzel bir yaşam biçimi evlilik en başta bir paylaşım biçimi. Evlilik yaşamayan bilemez. Garip olan evlililer evlilikten pişman bekarlar daha pişman . Önemli neden evlendiğimizi bilmek. Amaçsız evlilikler insanları üzer. Evlilikler de en büyük sorun ve gizli suç insanların evlenmek istedikleri kişileri elde edene kadar gizlemeleri istediklerini kötü huylarını saklamaları boşanma davalarında hakimler anne babaları davalara çağırmıyor. Bu şekilde yapılan evlilikler zaten uzun sürmüyor.

Evlilik hakkında çok yazı var herkes bir şeyler yazıyor, ama görünen mutlu evlilikler çok az evlenirken beklentiler farklı evliyken farklı. Bir yabancı ile aynı evde yaşamak kadar ilginç ama zevkli bir duygu yok. Görücü evlilikler daha çok umutlu. Şimdi gençler önce yatıyor sonra evleniyor. Yiyor , içiyor geziyorlar evlenince yapacak bir şey kalmıyor.

Sonuç olarak evlilik önemli bir olgu gereği gibi yapılmıyorsa hiç evlenmeyin gerek yok. Bekar kalın. Hükümet ve siyasiler evlilikleri destekliyor. Ama çıkardıkları ve mevcut olan yasalar ile boşanmaları teşvik ediyorlar. ! Evlenmeden bir değil bin kez düşünün. Evlenirken imza yetiyor. Boşanırken eşiniz anlayışsız ise büyük zorluk var.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.