Ortak hafıza ve rüyalar

26.12.2014 13:34:25
A+ A-

Sevgilim Günlüküm,

Nasılsın, bayılıyorum boş bir sayfayı kirletmeye. Bir dostumdan öğrenmiştim bu cümleyi, hücrelerime işlemiş sanırım. Zamanı geldiğinde kullanıyorum onu da sevgiyle yad ederek. Kelimeleri seviyorum, dostluğun içine doldurduğum güzel insanlarım var, biriktirmeye devam ediyorum. Kadınlara ve erkeklere hep sorarlar karşı cinste ilk neye bakarsınız, yüzünüzü dönmeniz için önce ne gereklidir diye. Erkekler güzel memeleri, uzun bacakları, dolgun dudakları, şuh kahkahaları getirir önce akıllarına. Kadınlar, onların ne söylediklerine bakarlar. Akıllarından geçeni merak ederler. Bazen tersini söyleyenler de olur. Hadi canım derler kadınlar erkeklerin cebine, kaslarına, boyuna posuna bakarlar. Oysa kadınlar kendi güzelliklerine öncelik verir kendilerinin güzel olduğuna inanırlar ve yanlarında olanın çirkinliği onların güzelliğini daha çok ortaya çıkarır diye düşünürler. O yüzden her çirkin kadının/adamın yanında bir güzel kadın vardır. Bu onların mağrifeti değil kadının kendini fazla güzel bulmasıyla ilgilidir Güzelliğini taçlandırmak isteyen kadın çirkinden gocunmaz.

Ben insanların ağzından dökülen kelimelerin sahiciliğine ve güzelliğine bakarım. Gönüllü bir esarete meyl ederim.

Benim sana gelmemin sebebi rüyamı yazmaktı, nerelere daldım. Hayatımın özetini gördüm rüyamda ama ölmedim. Bir film şeridi değildi rüyam ama hikayemin ana fikrini yaşadım uyurken. Hani bir senaryoya başlarken, bir kelimelik özet yazarsın ya en başa. İşte onu zihnimde kaç saniye bilmem, içine dahil olup seyrettim bir yandan.

O kadar çılgın değilim artık, eskiden aklımdan geçenleri sansürsüz dökerdim sayfalara. Başka bir dostum, yazılarımdan birini okuduğunda, oha demişti psikologa söylenmez senin bu yazdıkların. Eskiden hoşlanırdım bundan, cesaret olduğunu düşünürdüm. Beni rahatlatmasının ötesiyle ilgilenmezdim. Büyüdükçe özelimi kırmızı çizgilerin içine almaya başladım belki de. Şimdi kendime sakladıklarımla, etrafa bakıp benim bir bildiğim/sırrım var demekten hoşlanıyorum.

Rüyamı anlatmayacağım ama üzgünüm, uyandığımda kendime merhamet edip sevdiklerimin yüzünü tam manasıyla kendime döndüremediğimi düşündüm. Rüyamın özetini yoksunluk kelimesiyle özetleyebilirim belki de.

Yazdıklarımdan sonra düşünüyorum da ben diye başlasam da tüm cümlelerime, aslında evrendeki nefes alan varlıklardan hiç bir farkım yok. Ben de tüm insanlar gibi daha çok sevilmek, tam olmak, duygularımın denk düşmesi için sevdiklerimin yolunda yolculuğuma devam ediyorum.

Sevgilimsin,

ZuhalsYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.