ŞANSI OLUP BABA OLANLARA

15.06.2014 02:17:46
A+ A-

 Onarayım düzelteyim derken olayı iyice karmaşık hale getiren,hatta tamamen bozan, oğluyla kızıyla gururlanırken bunu itinayla belli etmeyen, yorulunca acıkınca sessizleşen, evdeki oturduğu köşesini asla terketmeyen, kimine göre tütün , kimine göre traş losyonu ya da parfüm, kimi en eskileri içinse tütün kolonyası kokan... Korksa bile korktuğunu belli etmemeye, istese de ağlamamaya yeminli ...Kim olabilir ? Ben bıraktığımda benim baba modelim böyleydi , zamane babaları değişti mi bilemem , bildiğim tüm hayatta olan olmayan babaların günü kutlu olsun .

Kızım ,

Sen takma kafana hiçbir şeyi, bu adam yaşadığı sürece ...

Sırtın yere gelmez !

Derdi ...Kocaman babam ,

yaşasaydı , tam 21 yıl önce yaşamdan ayrılmasaydı ...

Babacığım buralara rahmet yağıyor .

Kızlar için söylüyorum kalbimizi ilk çalan , heybetinden azıcık çekindiğimiz ama görmüş geçirmiş göğsüne yaslandığımızda şefkatiyle eridiğimiz canımızın sebepleri .

Çocuğunuza bir dilim karpuz verin , kabuğuyla .Zaten kabuğunu yıkarsınız , varsın görmesin yıkadığınızı o çocukluğunu yaşasın haşır huşur yerken..Tam da mevsimi ; tam da mevsiminde verin ona çocukluğunu .!Şişme havuzun içine su doldurun , yoksa bir leğeniniz mutlaka vardır.Eğlesin , eğlensin kahkahalar atsın emin ol sana da iyi gelecektir. Çünkü hormonsuz çocuk sevinci ; o bir leğen su ile mutlu olacaktır .Tam da vakti hadi !

BEKLEMEYİN BABALAR HADİ , GERÇEK BABA OLUN ; BUGÜN !ETİKETLER: Haber, Haberler, Çocuk, Parfüm, Bugün, , Su, Baba

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.