Yavrunla mesai nedir biliyor musun?

07.06.2014 09:16:36
A+ A-

Yavrunla mesai nedir biliyor musun? 
Uzun uzun anlatmaktır! Ücretsiz onunla olmaktır. 
Sistemin yarattığı yorgunluk, bitkinlik, bıkmışlık sorunlarının streslerini, evladına tutmamaktır! 
Onun sesi sana cızırtı gibi geliyorsa senin psikolojin de sorun var demektir! Bizim kızımız konuşacak ve sorular soracak, çok eğleneceğiz diyoruz! Ayıldığımız için tabi:) Ama başkası yaşını sorup, 2 yaşında olduğunu öğrenince; eyvah, eyvah hiç susmayacak yandınız diyor? 
Buradaki sorun tahammülsüz insanlar yaratan köle sisteminde oluşumuz! 
Örnek : Trafikte daha ışık sarı iken korna basmaya başlayan insanlar! Bir de nereye yetişiyorsun be kardeşim diyen diğer insanlar! İkisi de tahammülsüz, yetişecekleri tek yer ise mesai bitimi göbek kaşıma veya ayak uzatıp televizyon izleme anları, kafa boşaltma diyorlar buna! Ve başka türlü bir kafa boşaltma onlara anlamsız geliyor o büyülü kutu varken! Niye kafanın doldurulmasına izin veriyorsun deyince de, yine o sistemin yüklediği hayat standartlarını örnek veriyor! Nasıl yaşarız? Ne yer, ne içeriz? Bu sorulara cevap kolay ama sistemin sorduğu ve zorunlu koştuğu bunlar değil ki! Sistem en iyi parfüm, en pahalı kıyafet, en pahalı araba vb. ister ve yoksa seni sınıflandırır! (Bunun yazısı yakında) Şimdi konumuza dönüyorum sistem bu kadar yüklemişken seni başkasına hizmet etmekteki stresle, canından parça evladın gelip mesai istediğinde, ona ait olanı ona binbir sitem ile verme durumları oluşuyor, hatta hiç verilemiyor! 
Ben her pazar sıtkı sıyrılmış babalarla parktayım. 
Beni görünce inanamıyorlar(bende onları görünce) kaydıraktan kayıyor, salıncakta sallanıyor, kızımla koşuyorum. Ve sistemin içindeyken de böyle idim. Sizler de ayılın efendim ayılın... 
Ve uzun cümleler kurun, kısaca aferin deyip, hayır deyip kestirip atmayın! Çocuklar açıklama ister patronlarınızınkinden daha doğal bir şekilde! Çünkü onları dünyaya siz getirdiniz! 
 
Ve 
 
Kaydıraktan ters çıkan çocuğa; böyle yaparsan düşebilirsin / ufaklarına yanlış örnek olursun / beni telaşlandırıyor bu hareketin diye anlatmalısınız!
 
Oysa benim gördüğüm ; böyle yapmaya devam edersen seni eve götürürüm / bir daha parka getirmem / odana kaparım tehditleri ile büyüdük/büyüyor çocuklar! 
 
Sonra ergende niye böyle oldu bu çocuk? 
 
Acaba niye!

Sevgiler Ahali...

Buyanowski
 


YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.