04.04.2015 Terazi burcunda ay tutu

02.04.2015 17:47:13
A+ A-

04 Nisan 2015'de Gerçekleşen Ay tutulması baktığımızda aşk, para, ilişkiler, estetik konularını yoğun şekilde tetiklediğini görüyoruz. Tutulmanın etkilerini en yoğun hisseden kuşkusuz Terazi burcu ve yükseleni Terazi olanlardır.

Güneş'in etkisi ile davranışlarımız, Ay'ın etkisi ile de duygularımız arasında  çatışma halinde olabileceğimiz bir tutulma gerçekleşiyor. Aynı zamanda Tutulmanın  Terazi Koç aksında gerçekleşmesi zıtlıkların  yoğun oluşabileceğine işaret ediyor. Tutulmanın düştüğü ev yol haritanızda hangi konulara denk geliyorsa o konularda bir taraftan kahraman olduğunuzu düşünürken diğer tarafta duygusal güvence ihtiyacında olabiliriz. Bir konuda  egomuz yüksekken başka bir konuda alıngan davranışlarda bulunabiliriz. Bir taraftan bilinçli davranışlarda bulunurken diğer taraftan bilinç dışı davranışlarda bulunabiliriz. Bir tarafta agresif, sert, aceleci, bencil davranırken başka bir konuya karşı duygusal, kırılgan, hassas davranabiliriz. Bir tarafta enerji dolu iken diğer tarafta değişen ruh hallerine bürünebiliriz.

Güneşin Koç burcunda olması  dokunduğu konularda; kendimizi kral ilan ederek  herhangi bir konuya düşünmeden, incelemeden atlayabileceğimizi, Ay'ın terazi burcunda olması ise;  dokunduğu konularda  duygularımıza kapılarak ikilemde kalabileceğimizi ve kararlarımızı duygusal düşünerek alacağımızı gösterir.

İlişkilerimizde,  birlikteliklerimizde, evliliğimizde, ortaklıklarımızda, iş anlaşmalarımızda, hatta sağlığımızda ne ektiysek biçme, ürün toplama zamanıdır.  Davranışlarımızı, düşüncelerimizi, iyilik, sevgi, saygı, hoşgörü, güzellik, mutluluk, huzur, üzerinde yoğunlaştırabildiysek ektiklerimizi biçerken bizlere de bu doğrultuda yönleneceğini bilmeliyiz. 

Bu tutulma ile birlikte ilişkiler ön plana çıkabilir. Partneri olmayanlar, sabırla bekledikleri ve istedikleri bir başlangıç yapabilir, kendilerini  yeni bir ilişki içinde bulabilir. Partneri olanlar ise ilişkilerinde adını koyma ve ciddiyeti üzerinde durabilir. İlişkilerinin sonlandırma ya da devamı üzerine sohbetler gelişebilir. Evlilik teklifi alabilir, hazırlıklara başlayabilir. Evli olanlar ise evliliklerini gözden geçirebilir. Bu güne kadar yapılan hatalar üzerinde durabilir. Birbirini anlama ve empati kurma zamanıdır. Yaşanan problemler konuşulup çözümlenebilir ve daha emin adımlarla ilerlenebilir. Eşiniz ile birlikte özlemini duyduğunuz daha sıcak ve güzel günler yakın olabilir. Eşiniz, partneriniz tarafından haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüz konuların gündeme geleceği ve oturulup çözümleneceği dönemdir.  

Doğruluk, dürüstlük, hak ve adalet duygularınız kabarabilir. Yaşamınızda, çevrenizde hatta televizyonda  haberlerde ve filmlerde dahi haksızlık yapan, adaletsiz davranan kişilere karşı aşırı tepkili olabilirsiniz. Hukuk ve adalet ile ilgili konuları içine alan tüm durumlar , olaylar dikkatinizi çekebilir.   Bu dönemde bu tür olaylarda artış görülebilir.  Elinizden gelse müdahale edip dengeyi bulmayı sağlamaya çalışırsınız.  Her zamanki tavrınız ile sakinliğinizi korumalısınız.

Terazi burcunun Yöneticisi Venüs olması dolayısıyla estetik ve güzelliğe, bakıma, giyim, kuşama, düşkünlüğünüz artabilir.  Doğanın dengesi yine iş başında bu tutulma ile birlikte bu defa  moda, sanat,  estetik, güzellik merkezlerinin, kuaförlerin, işlerinde artış görüleceği gibi ekstra personele de ihtiyaç duyulabilir. Bu mesleki alanlarla ilgili herhangi bir ortaklık düşünüyorsanız ya da bulunduğunuz mekanı alanı genişletmeyi, büyütmeyi şube açmayı düşünüyorsanız verim elde edebileceğiniz çok uygun bir zaman dilimidir. Var olan ortağınız ya da işyeriniz ile ilgili güven duygunuz ile ilgili  olumlu sonuçlanmak üzere bir sınanma yaşayabilirsiniz.

Yolunuz her zaman aydınlık, kalbiniz sevgi ve ışıkla dolsun..................

ZEYNEP ENZİN 

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.