10-16 Kasım haftası haftalık burç yorumları

12.11.2014 21:51:54
A+ A-

Bu hafta Gökyüzünde içinde özellikle Mars’ın bulunduğu önemli hareketler var. Mars mücadele acelecilikle alakalıdır. Mars’ın olduğu yerde agresyon vardır. İşin içinde ani, beklenmedik ve sarsıcı etkiler getiren Uranüs’ün ve güç, cesaret, tutku ve geri dönülmez değişimler getirin Plüton’un da olması nedeniyle bu hafta özellikle önemli. Ani kararlar almamak, güç savaşlarına girmemek ve riskli işlerde bulunmamak, sakin ve sağ duyulu hareket etmek bu haftanın temasını oluşturuyor. Merkür-Neptün üçgen açısı ve Güneş-Jüpiter karesinin de bu hafta gerçekleşeceğini göz önünde bulundurarak aşırı kendimize güven nedeniyle hayal kırıklıkları, zihin dağınıklıkları ve gerçeklikten uzaklaşma durumları ile yüz yüze kalabiliriz.

Tüm bu göstergeler çerçevesinde 10-16 Kasım Haftasının burçlar nezdindeki değerlendirmelerini aşağıda okuyabilirsiniz.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ: 10 Kasım’da gerçekleşecek olan Mars-Plüton kavuşumu sizin kariyer ve iş konularında sorunlar yaşamanıza, patronlar ya da otorite figürleri ile güç çatışmalarına girmenize neden olabilir. Başarılı olma ve kazanma arzunuz çok yüksek olacağı için bunu bir ölüm kalım mücadelesi gibi değerlendirebilir, sert rekabet ortamlarında bulunabilirsiniz.  Daha önceden mesleğinizle ilgili sağlam adımlar atmış, iyi planlamalar yapmışsanız işinizde ilerleme, pozisyon değiştirip yönetici konumuna geçme ya da kariyerinizde sağlamlık ve kalıcılık yaşayabilirsiniz. 12 Kasım’daki Mars Uranüs karesi nedeniyle meslek konularında sabırsız hareket edebilir, ani ve riskli kararlarla beklenmedik şekilde kendinizi zora sokabilirsiniz. Kendinizi, kişiliğinizi ortaya koymak için mücadele edebilirsiniz. Harekete geçmeden önce düşünmeniz ve bu yüksek enerjiyi boşaltacak aktivitelerde bulunmanız (egzersiz, spor, meditasyon vb.) bu süreci sakin atlatmanızda yararlı olacaktır. Bu dönemde fiziksel görünümünüzü de aniden değiştirecek adımlar atabilir, çevrenizdeki kişileri şaşırtabilirsiniz; saç şeklinizi ya da rengini değiştirmek gibi. 13 Kasım’daki Güneş-Jüpiter karesi nedeniyle kendinize aşırı ve abartılı güven duyabilirsiniz. Bu abartılı güven nedeniyle bu dönemde, gerçeklerle uyuşmayan büyük beklentiler içine girebilir kendinizi her şeyi başarabilecek bir kişi olarak görebilirsiniz. Bu da sizin risk alma ve düşünmeden harekete geçme yönünüzü aktive edecek ve kredi, borç gibi yüklerin altına girmenize neden olacaktır. Ortaklaşa yapılan işlerden, başkalarının kaynaklarından yararlanma konusunda da sıkıntılar olabilir. Beklenmedik bir anda iş değişikliği gündeme gelebilir. Çalışma ortamınızı değiştirebilirsiniz.

 

BOĞA-YÜKSELEN BOĞA: 10 Kasım’da gerçekleşecek olan Mars-Plüton kavuşumu yabancılarla yaptığınız işlerde, yurt dışı seyahatlerinizde, hukuksal alanlarda, eğitim ve akademik hayatınızda sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Öfkenizi kontrol etmeye özellikle dikkat etmelisiniz sırf bu nedenle bile hukuksal davalarla yüz yüze kalabilirsiniz. 12 Kasım’daki Mars Uranüs karesi kazalara eğilim getirir. Acele hareket etme dürtüsü ve uyarıları dinlemeyecek kadar söz dinlemez olabileceğiniz için kazalar ve sakarlıklarla karşılaşabilirsiniz, dikkatli olmakta ve yavaş hareket etmekte fayda var. Yurt dışı seyahatlerinizde de beklenmedik aksilikler, zorlanmalar yaşayabilir, hastalıklara yakalanabilirsiniz önlem alın derim. Yine beklenmediğiniz bir anda bir şekilde sırlar açığa çıkabilir ya da gizli düşmanlarınızla, arkanızdan iş çeviren kişilerle yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Bilinçaltınızdaki korkularınızın ve endişelerinizin de ortaya çıkabileceği bu dönemde dışarıdan psikolojik danışmanlık almak ya da kendi kendinize meditasyon türü aktivitelerde bulunmak sizi sakinleştirecek ve içsel huzurunuzu bulmanızda yardımcı olacaktır. Bu haftayı kendi içinize yönelip, pozisyon belirleme ve harekete geçmeden önce olayları her yönüyle değerlendirme süreciyle geçirmek, biraz mola vermek için kullanmak yararınıza olur. 13 Kasım’daki Güneş-Jüpiter karesi evlilik veya ortaklıkla ilgili konularda olayları gereksiz yere büyütme, aşırı gurur, kendine abartılı güven ve kibir nedeniyle sorunlar gündeme getirebilir. Riskli konularda boyu aşan cesaret gösterebilir bu nedenle zarara uğrayabilirsiniz. Borsa, kumar gibi spekülatif oyunlardan ve girişimlerden uzak durmanızda da fayda vardır. Çocuklarınızla ilgili büyük beklentiler içinde olabileceğiniz bir dönemde olduğunuz için onların omuzlarına da kaldıramayacakları yükler bindirebilir bu nedenle problem yaşayabilirsiniz. Kendinizi daha fazla sanatsal ve sportif aktivitelere, hobilere ve yaratıcı konulara odaklamanız sayesinde bu gergin haftayı huzurlu bir şekilde atlatabilirsiniz.

 

İKİZLER-YÜKSELEN İKİZLER: 10 Kasım’da gerçekleşecek olan Mars-Plüton kavuşumu ortaklıktan elde edilen kazanımlar, başkalarının imkanlarından yararlanmak, kredi ve borçlar gibi konularda sorumluluk getirecek.  Ödemeler ve harcamalar bu dönemde artabilir, başkalarından alacaklarınızı tahsil etmekte zorlanabilir ya da bu alanda mücadele etmeniz gerekebilir. Başkalarıyla birlikte sahip olunan kaynaklarla ilgili konularda stresler yaşanabilir.  Eğer öncesinde sağlam adımlar atmış, önleminizi almış iseniz vergi, borç, kredi gibi konularda yapılandırmaya gidebilir, başkalarından finansal destekler alabilirsiniz. Maddi durumunuz güçlenebilir. Ölüm ve ölüm ötesi konular gündeme gelebilir, okült ve ezoterik meselelere ilginiz artabilir. Var olan bir sağlık sorununuz nedeniyle ameliyat durumu gündeme gelebilir. 12 Kasım’daki Mars Uranüs karesi arkadaş çevrenizle çatışmalara, ani ve beklenmedik bir şekilde kopmalara ya da arkadaşlarınız tarafında maddi olarak kayba uğratılmanıza neden olabilir. Özellikle bu süreçte arkadaşlarınızla alacak-borç ilişkisine girmemenizi öneririm. Yine bu süreçte çevrenize Marsiyen nitelikte kişileri çekebilir, onlarla güç savaşına girebilir ya da içinde bulunduğunuz gruplarla birlikte, otorite figürü kişilere karşı isyankar ve özgürlükçü tavırlar içinde bulunabilirsiniz. 13 Kasım’daki Güneş-Jüpiter karesi, iş ortamınızda olayları gereksiz yere büyütme, aşırı gurur, kendine abartılı güven ve kibir nedeniyle sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Yeni bir işe başlıyor ya da var olan işinizi geliştirmeye çalışıyorsanız abartılı ve riskli girişimlerden uzak durmanızda fayda var. Yoğun çalışma temponuz nedeniyle ailenize yeteri kadar zaman ayıramayabilir, her zamankinden daha fazla angarya işlerle uğraşabilirsiniz. Yoğun enerjinizi çevrenizdeki kişilerle mücadeleye ya da çatışmaya değil de çok riske girmeden işinize yönlendirmek sayesinde istediğiniz atılımı gerçekleştirebilirsiniz. Sağlığınıza özellikle önem vermeniz gereken bu süreçte doktor kontrollerinizi aksatmamanız önemli olacak.

 

YENGEÇ-YÜKSELEN YENGEÇ: 10 Kasım’da gerçekleşecek olan Mars-Plüton kavuşumu evlilik ve ortaklıklar alanında sorumluluk getirecek. Bu alanlarda güç mücadelelerine girebilir, sert ve acımasız yaklaşımlarda bulunabilirsiniz. Öfkenizi frenlemekte zorlanacağınız bir dönemde olacağınız için ilişkilerinize yıkıcı, onarılmaz zararlar verebilirsiniz, öfkenizi kontrol etmeniz gerekmekte. Acele ve düşünülmeden alınacak kararlar geri dönülmez sonuçlara yol açabilir.  Duygusal patlamalar, düşünülmeden verilen tepkiler ve asi tutumlar, evlilik ya da ortaklık ilişkilerinizde baskı kurmaya yönelik girişimler bu sürecin getireceği olumsuzluklar. Var olan sorunlarınızı çözme konusunda sağduyulu ve sabırlı hareket edebilirseniz birliktelikleriniz bu süreçten güç alarak çıkacak, çok daha sağlam temellere oturacaktır. 12 Kasım’daki Mars Uranüs karesi kariyerinizde ve meslek hayatınızda abartılı rekabete, gözü kara girişimlere ve patron, yönetici vb. otorite figürleriyle çatışmalara neden olabilir. Ani gelişen şartlar nedeniyle mesleğinizden ayrılabilir, kariyerinizde beklenmedik değişimlerle karşılaşabilirsiniz. Elde etme arzusu ve hırs devrede olacağı için hatalı kararlar alma durumuyla yüz yüze kalabilirsiniz.  13 Kasım’daki Güneş-Jüpiter karesi, çocuklarla ilişkiler, eğlenceli ve sportif aktiviteler, aşk ve flörtler, borsa-kumar gibi spekülatif konularda kendine aşırı güvenden kaynaklanan abartı getirebilir. Özellikle sporla ilgili sakatlıklar ve yaralanmalara dikkat etmek gerekir. Bu hafta kendi potansiyelinizi sınamak, bireysel hedeflerinize yol alırken biraz olgun davranabilmek faydalı olacak. Üzerinizdeki baskı unsurlarını hafifletmenizi sağlayacak hobiler ve sanatsal faaliyetlere zaman ayırmak,   bedensel güç harcayacağınız egzersiz ve sportif aktivitelere yönelmek –tabii aşırı yüklenme nedeniyle ortaya çıkabilecek sakatlanmalara dikkat etmek kaydıyla- bu haftanın gergin enerjisini azaltma yönünde pozitif katkı sağlayabilir. Yaratıcılığınız üst boyutta ancak kibir ve ukalalık göstermeden yol almak önemli.  

 

ASLAN-YÜKSELEN ASLAN: 10 Kasım’da gerçekleşecek olan Mars-Plüton kavuşumu çalışma ortamınızda gerginlik içeren durumların, hırsın, inadın, egoların, sen ben, senin benim çatışmalarının yaşanabileceğini gösteriyor. Çıkar savaşları bu dönemde sizin için yorucu olacaktır. Bireysel istek ve arzularınız gözlerinizi kör edebilir. İş ve çalışma hayatına bakışınızda radikal değişimler olabilir. İş ve tempo yüksektir. İşle ilgili konularda aceleci kararlar almak olumsuz sonuçlara götürebilir Sağlığı tehdit eden durumlar, özellikle sinirsel gerginlik ve psikolojik zorluklar, yeme içme ve yaşam tarzında bazı köklü değişimler gündeme gelebilir. Günlük hayatınızda çok daha fazla angarya işlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu her koşulda günlük işleri yoluna koymak için daha fazla mücadele gerektiren bir dönemdir. Sağlık konusunda da sorumluluk almanız gerekir. Özel diyetler yapmak, sağlık programlarına katılmak ya da sağlık kontrollerinizi yapmak için kullanabilirsiniz bu haftadaki yüksek enerjiyi. 12 Kasım’daki Mars Uranüs karesi yurt dışı bağlantılı işlerde, seyahatlerde beklenmedik zorluklar, hukuksal konularda çıkmaza giren sonuçlar getirebilir. Eğitimle ilgili konularda sınav heyecanı yaşayabilir, sınavlar nedeniyle gerginlik ve stres ortaya çıkabilir. İnançlar konusunda sarsıcı bir dönem getirebilir. Yeni şeyler öğrenmek, kişisel gelişimde hızlı gelişme kaydetmek adına acele ve sabırsız hareket edebilir ancak öğrendiğiniz yeni şeyleri zihninizde oturtma konusunda problem yaşayabilirsiniz. Bu güne kadar inandığınız değerlerde büyük sarsıntılar, beklenmedik değişimler deneyimleyebilirsiniz. 13 Kasım’daki Güneş-Jüpiter karesi; gösteriş merakına kapılarak abartılı harcamaları gündeme getirebilir. Ailenizle ya da evle ilgili konular gündeme gelebilir, ev için kontrolsüz harcamalara girişebilir, yeni bir ev almak ya da taşınmak için boyunuzu aşan borçlar atına girebilirsiniz. Aileniz ya da evinizle ilgili sorunlardan ya da sorumluluklardan kaçabilir, özgürlük temasını abartabilirsiniz. Evdeki kazalara karşı da dikkatli olmanızda fayda var. İş ortamınızdaki yüksek enerji ve gerginliklerden uzak, evinizde ailenizle birlikte geçireceğiniz huzurlu zamanlara ayırmak ve evinizdeki belki de ufak tefek tadilat, tamirat işleriyle geçirmek bu haftanın üzerinizdeki stresini azaltma konusunda katkı sağlayacaktır.

 

BAŞAK-YÜKSELEN BAŞAK: 10 Kasım’da gerçekleşecek olan Mars-Plüton kavuşumu çocuklar ya da aşk-flörtler konusunda önemli değişimler, agresyon, tartışma güç mücadelesi getirebilir. Öyle ki kendinizi bir savaş ortamında bulabilirsiniz, sakin olmakta ve acele kararlarla hareket etmemekte yarar var. Olumlu olarak çocuklarınızla ilişkilerinizi yeniden yapılandırabilir, onlara daha ilgili ve sorumlu yaklaşabilir, daha derin ve güçlü bağlar kurabilirsiniz. Aşkta tutkunun, arzunun ve cinselliğin üst boyutta olduğu bu dönemde egomuzun yönlendirmesine kapılarak saplantılı ve sahiplenici bir tavır içine girebilir, öfke patlamaları şeklinde duygusal boşalmalar yaşayabilirsiniz. Kumar türü spekülatif konulara karşı da güçlü bir çekim duyabilirsiniz, dikkatli olmanızda fayda var. Yaratıcılık konusunda üst boyutta olacağınız bu hafta, sanatsal konularda başarılı ürünler ortaya koyabilirsiniz. 12 Kasım’daki Mars Uranüs karesi öncelikle kaza ve sakatlıklara karşı uyarı veriyor, önlem almak gerek. Acele ve düşünülmeden alınan kararlar nedeniyle beklenmedik borç altına girebilirsiniz. Eğlence, hobiler ve çocuklar için kontrolsüz harcamalarda bulunabilir, bu konuda korku ve endişe yaşayabilirsiniz. Miraslar ve vasiyetler konusunda beklenmedik aksiliklerle gündeme gelebilir. Ölüm ve ölüm ötesi, metafizik ve ökült konulara ilginiz artabilir, bu konularda araştırmalara girişebilirsiniz. 13 Kasım’daki Güneş-Jüpiter karesi yakın çevreniz, komşularınız ve özellikle de kardeşlerinizle ilişkilerinizde kibir, patronluk taslama ya da tepeden bakma durumlarını gündeme getirebilir. Ya da onlara karşı aşırı koruyucu bir tavır içine girebilir, abartılı cömertlik gösterebilirsiniz. Eğitim konularında yeteneklerinizin ve potansiyelinizin üstünde bir çaba içine girebilir, her şeyin iyi gideceğine olan inancınız nedeniyle yeteri kadar çalışmayabilirsiniz. Kendinize duyduğunuz aşırı özgüven nedeniyle imza gerektiren önemli anlaşmalar konusunda yanılgıya düşme, hatalı kararlar verme durumuyla karşılaşabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanacağınız aktiviteler, hafif egzersizler, hobilerinize vakit ayırmak ve belki de en nemlisi çocuklarınızla kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmek bu haftanın üzerinizdeki stresli etkisini yumuşatacaktır.

 

TERAZİ-YÜKSELEN TERAZİ: 10 Kasım’da gerçekleşecek olan Mars-Plüton kavuşumu, aile, ebeveynler ve evle ilgili konularda sorumluluk getirir. Aile içerisinde gerginliklere, tartışma ve kırgınlıklara neden olacak şekilde agresif davranışlar, güç mücadeleleri ortaya çıkabilir. Bu yüzden de aile ilişkilerinde sakin ve sağduyulu davranmaya özen gösterilmelidir. Aksi takdirde önünü kesemediğiniz sorunlar, daha sonra çığ gibi büyüyerek karşınıza çıkabilir. Yine bu hafta evle ilgili güvenlik tedbirlerini artırmak akıllıca olacaktır. Ev değişikliğine gidebilir, evinizi taşıyabilir, evde tadilat ya da dekorasyon yapabilirsiniz. Ancak bu esnada ortaya çıkabilecek sorunlara dikkat etmek, kaza ve sakarlıklara karşı önlem almak yerinde olacaktır.  12 Kasım’daki Mars Uranüs karesi evlilik ya da ortaklık ilişkilerinde ani ve beklenmedik şekilde kopuşlar, ayrılıklar gündeme getirebilir. Ya da öfke kontrol sorunları ve düşünmeden hareket etmeye meyil sarsıcı sonuçlara neden olabilir. Her halükarda sakin ve sağduyulu hareket etmekte zorlanacağınız bir dönemdesiniz. Karar vermeden önce bir durup düşünmek, acele sonuca gitmemek ve karşınızdaki kişilerle sen ben kavgasına girmeden anlayışla yaklaşmak çok önemli olacak.  Sabır bu sürecin olmazsa olmazı. 13 Kasım’daki Güneş-Jüpiter karesi stresli enerjilerden uzaklaşarak yalnız kalma ve huzuru kendi içinizde bulma arzusunu tetikleyecek. Bu dürtüye kulak vermeniz yerinde olur. Bilinçli ve iradeli seçimler yapabileceğiniz bu günlerde önemli kişilerden, güçlü erkek figürlerinden gelen destek sayesinde kazancınızda artış olabilir. Bu durum da kendinize güveninizi artıracağı için aşırılık, savurganlık ve lüks harcamalar gündeme gelebilir. İnsanlara ve yardıma muhtaç kişilere yardım etmek ve onlara karşı cömert olmak sizi mutlu edecektir. Ancak cömertlikte de abartıya kaçma riski var. Bu haftayı ruhsal ve psikolojik olarak kendinizi huzurlu hissetmenize yardımcı olacak meditasyon, içe bakış ve ökült konularla geçirmek için değerlendirebilirsiniz.  

 

AKREP-YÜKSELEN AKREP:  10 Kasım’da gerçekleşecek olan Mars-Plüton kavuşumu kardeşler, yakın çevre, komşularla ilgili konularda gergin ilişkileri gündeme getirebilir. Kardeşlerle veya yakınlarla ilişkilerin dönüşümü söz konusu olabilir. İlişkilerde güç çekişmeleri ve mücadele ortaya çıkabilir. Yakın çevrenizde daha etkin olma ve gücünüzü ortaya koyma arzusu yaşayabilirsiniz. Düşüncelerinizi güçlü ve otoriter bir şekilde ortaya koyma arzusu da artar, tartışmacı ve kavgaya yönelik bir tarz ortaya çıkabilir. Trafikte, yollarda, seyahatlerde kazalara açık olunan bir süreçtir. Dikkat etmek gerekir. Eğitim konularında da mücadele ve yeniden yapılanma, değişik öğretilere eğilme, (meditasyon, yoga vs.) isteği duyabilirsiniz. Kısa seyahatlere çıkabilirsiniz ancak bu esnada da zorluklarla karşılaşmanız muhtemel. 12 Kasım’daki Mars Uranüs karesi stres, gerginlik ve aşırı zihinsel aktivite yüzünden sağlık problemlerini gündeme getirebilir, sinirleriniz bozulabilir. Dur durak bilmeden çalışma, her yere ve her şeye yetişme çabası, acelecilik yüzünden kendinizi çok fazla zorlayabilirsiniz. İş ortamınızda da fikirsel gerginlikler, mücadeleler, tartışmalar yaşamanız muhtemel. Sabırlı ve sakin hareket etmeniz oldukça güç olacak. Acele ve düşünülmeden alınan kararlarla iş değişiklikleri gündeme gelebilir, işten ayrılma ya da yeni bir işe başlama durumuyla karşılaşabilirsiniz. 13 Kasım’daki Güneş-Jüpiter karesi arkadaşlar ve sosyal çevrenizle alakalı konuları gündeme getirebilir. Kendinizi, yeteneklerinizi ve motivasyonlarınızı üst boyutta ortaya koyabilir, liderlik edebilir, yeni arkadaş gruplarına dahil olabilir, grup aktivitelerinden yarar sağlayabilirsiniz. Ancak büyük egonuzun devrede olacağını da unutmamak gerek. Kendinize duyduğunuz aşırı güven nedeniyle aşırı iyimserlik, sınır koymakta zorlanma, müsriflik ve ukalalık dikkat etmeniz gereken olumsuzluklar olarak karşınıza çıkabilir. Kazalara ve sakatlanmalara karşı da önlem almak gerekmekte.

 

YAY-YÜKSELEN YAY: 10 Kasım’da gerçekleşecek olan Mars-Plüton kavuşumu parasal konularda sorumluluk almak, ödemelerinizi düzene sokmak, harcamalarınızı gözden geçirmek, finansal anlamda kendinize çeki düzen vermek gerekliliğini vurguluyor. Kazanç elde etme motivasyonunuz çok yüksek, bu konularda cesaret ve girişkenlikle hareket edebilirsiniz. Daha fazla kazanma, güçlü olma ve parasal konularda kontrolü ele geçirme arzunuz, beraberinde bencillik ve açgözlülük getirebilir. Parasal konular veya sahip olunan değerlerle ilgili tartışma, çekişme, agresyon ya da rekabet artabilir. Acele ve düşünülmeden alınan kararlar riskli yatırımlara ya da spekülasyonlara yol açabilir, para kayıplarına sebep olabilir. Bu süreçte yatırım yapmayı düşünenler iyice düşünmeden, ince eleyip sık dokumadan harekete geçmemeli. Sakinlik ve sabırlı hareket etmenin çok önemli olduğu günlerdeyiz. Bu günlerde harcama eğiliminizde de artışlar olabilir. Lüks ve gereksiz harcamalar konusunda dikkatli olmanızda yarar var, aksi takdirde sizi zorlayacak borç altına girebilirsiniz.12 Kasım’daki Mars Uranüs karesi çocuklarla ve aşk ilişkilerinde gerginliklere, strese, tartışmalara neden olabilir. Öfke patlamaları, inatçılık, sert ve düşüncesizce edilmiş sözler yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Yaşanan yüksek gerilim, kazalara, sakatlanmalara, kavgalara, kopuşlara, isyankâr davranışlara sebep olabilir. Eğlenceye kendinizi çok fazla kaptırabilir, kumar gibi spekülatif oyunlarda zarara uğrayabilir, kendinizi aşırı zorlayacak sportif faaliyetler içinde bulunabilirsiniz. 13 Kasım’daki Güneş-Jüpiter karesi kariyerinizde arzu ettiğiniz ilerleme ve başarıyı sağlama konusunda destek olacak.  Patron vb. otorite figürlerinden destek görebilir, terfi alabilir, gelecek hedeflerinizi uygulamaya koyabilirsiniz. Ancak kendinize aşırı güven, gurura, kibre ve ukalalığa neden olabilir. Elde etme ve kazanma arzunuzu frenleyerek, daha çok ruhsal konulara yönelmek, meditasyon, yoga vb. aktivitelerde bulunmak, içinize dönmek sayesinde bu haftanın stresi ve gerginliklerinden uzaklaşabilir, daha sakin ve huzurlu olabilirsiniz.

 

OĞLAK-YÜKSELEN OĞLAK: 10 Kasım’da gerçekleşecek olan Mars-Plüton kavuşumu nedeniyle, kendinizi daha aktif, dinamik ve enerjik hissedebilirsiniz. Egonun ve kendine güvenin yüksek olacağı bu hafta, kendi isteklerinizi kabul ettirmek adına dominant tavır takınabilir, şartları aşırı zorlayabilir, daha önce sesinizi çıkarmadığınız kişilere etkin karşı çıkışlar yapabilirsiniz. Her halükarda agresyon, gerginlik ve mücadelenin üst boyutta olacağı bu hafta,  enerji de yüksek olacağı ve aceleci tavır da artacağı için sakarlıklara, yaralanmalara ya da kazalara açık olunabilir. Yine kendine fazla güvenden kaynaklanan aşırı cüretkârca ve düşüncesizce kararlar alabilir ve bu nedenle pişmanlıklar yaşayabilirsiniz. 12 Kasım’daki Mars Uranüs karesi, aileniz ve evle alakalı konularda gerginliklere, çatışmalara, güç savaşlarına neden olabilir. Evde otoritenizi ortaya koymak isteyebilir bu nedenle gereksiz kavga ve çatışmalar, öfke patlamaları yaşayabilirsiniz. Ani ve beklenmedik şekilde gelişen ayrışmalar, kopmalar yaşanabilir, sonuçları sarsıcı olabilir. Evinizi değiştirmek, yeni eve taşınmak ya da evde tadilat-tamirat işleri gündeme gelebilir. Ancak aceleci ve kontrolsüz hareket etmeye meyil nedeniyle ev kazalarına karşı da dikkatli olmak gerekir. Bu etki boyunca hırsızlara karşı ev güvenliğini arttırmakta da fayda var.  13 Kasım’daki Güneş-Jüpiter karesi Arkadaş ve sosyal çevrenizi hareketlendirecek. Arkadaşlarınızla bir arada olmaktan, sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan, yardım dernekleri ve organizasyonlarında bulunmaktan zevk alabilirsiniz. Ancak kendinize aşırı güven nedeniyle liderliğinizi ortaya koymak isteyebilir, ego savaşına girebilir, gereksiz kibir, gurur ve ukalalık gösterebilirsiniz. Bu da ilişkilerde problem yaşamanıza neden olabilir.

 

KOVA-YÜKSELEN KOVA: 10 Kasım’da gerçekleşecek olan Mars-Plüton kavuşumu bu haftayı kendi içinize yönelip, pozisyon belirleme ve harekete geçmeden önce olayları her yönüyle değerlendirme gerekliliğini ortaya koyuyor. Enerjinizin düştüğünü hissedebilir, kendinizi yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz. Arkanızdan işler çevrilmesine, haset ve gizli düşmanlıklara karşı tetikte olmanızda fayda var, gizli kapaklı olayların içine çekilebilirsiniz.  Korku ve endişeler, kontrolünüz dışında gelişen durumlar yaşamanız olası, bu da psikolojik dengesizliklere neden olabilir. Bağışıklık sisteminiz de güçsüzleşeceği için mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. Yüksek gerilimin neden olabileceği olası sorunlara karşı, içe çekilip, yalnızlığa ihtiyaç duyabilirsiniz, bunu yapmak yararınıza olacaktır. 12 Kasım’daki Mars Uranüs karesi, yakın çevreniz, komşularınız ve kardeşlerinizle ilişkilerinizde ani ve beklenmedik sorunlara, güç çekişmelerine, agresyona neden olabilir. Onlara karşı öfkeli ve acımasız olabilir, düşünülmeden sarf edilen sözler nedeniyle iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Sarsıcı ve yıkıcı etkileri olabilecek kavgalar, kopuşlar, isyankâr davranışlar gündeme gelebilir. Aceleci ve kontrolsüz davranma eğilimi kazalara, yaralanmalara neden olabilir. Eğitim alanında istediğiniz başarıyı yakalamak, belki de sınavlarda iyi sonuçlar almak zor olabilir. Bu dönemde yapacağınız seyahatler, vereceğiniz seminerler, imza gerektiren anlaşmalar konularında da beklenmedik sorunlarla karşılaşabilirsiniz. 13 Kasım’daki Güneş-Jüpiter karesi, kariyerinizde arzuladığınız başarıya ulaşma konusunda destekleyici nitelikte. Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirebilir, üst pozisyondaki kişilerden destek görebilirsiniz. Ancak kendinize aşırı güven ve ego yanılsamasından uzak durmanız bu fırsatları değerlendirmenize yardımcı olacaktır. Abartılı iyimserlik ve müsriflik nedeniyle aşırı harcamalara girebilirsiniz, kredi ve borçlarla uğraşmak sizi zorlayabilir. Metafizik ve ökült çalışmalara karşı ilginiz artabilir.

BALIK-YÜKSELEN BALIK: 10 Kasım’da gerçekleşecek olan Mars-Plüton kavuşumu arkadaşlarınız ve içinde bulunduğunuz sosyal çevre ile ilişkilerinizde gerginlikten doğan sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Arkadaş çevreniz ani ve beklenmedik şekilde değişebilir, kopmalar ve ayrışmalar yaşanabilir. Arkadaşlarınızla aranızda abartılı rekabet, güç çekişmeleri, tartışmalar yaşanabilir. Yine içinde bulunduğunuz gruplarla birlikte otorite figürlerine karşı isyan, başkaldırı ve mücadele gündeme gelebilir, sonuçları sarsıcı olabilir. Etkili, karizmatik, kazanmak için her yolu mubah gören, tehlikeli tiplerle arkadaşlıklar kurabilirsiniz. 12 Kasım’daki Mars Uranüs karesi finansal anlamda beklenmedik kayıplara neden olabilir. Acele ve düşüncesizce alınan kararlar nedeniyle yanlış ve riskli yatırımlar yapabilir bu nedenle parasal anlamda zora girebilirsiniz. Farklı ve sıra dışı konulardan kazanç elde etme konusunda da girişimlerde bulunabilirsiniz, iyi düşünüp, değerlendirmenizde yarar var. Gereksiz harcamalardan uzak durmanızda fayda var, gelirinizi sabitlemekte zorlanabilirsiniz. Parasal konularla ilgili tartışma, çekişme, agresyon ya da rekabet artabilir. 13 Kasım’daki Güneş-Jüpiter karesi Yurt dışı bağlantılı işler, seyahatler, eğitim ve hukuksal konular alanlarında hareketlilik getirecek. Hedeflerinizi genişletebilir, yeni alanlara doğru yönelebilir, yeni şanslar deneyebilirsiniz. Hayatın felsefi yönlerine ilgi duyma, alışılmışın dışında konulara odaklanmanız mümkün. Bu süreçte çok daha detaylı ve yoğun çalışmalarda bulunabilir, iş koşullarıyla ilgili yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz. İş yeteneklerinizi geliştirebilir, çalışma koşullarınızı iyileştirebilirsiniz,   ancak kendinize aşırı güven ve yüksek ego nedeniyle iş arkadaşlarınıza ya da astlarınıza karşı abartılı davranışlar gösterebilir, bilmiş ve ukala bir tavır içine girebilirsiniz. Sağlık olarak da eğer bir tedavi sürecinde iseniz bu hafta istediğiniz tedaviyi bulmanız olası.

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.