13 - 19 Ocak Haftası ve Dolunay Burç Yorumları

13.01.2014 15:04:14
A+ A-

Koç ve yükselen koç

Kısa yolculuklarınız ve iletişiminizin hız kazanacağı olumlu bir hafta. Eğitim yönünden oldukça şanslı zamanlardasınız. Yakın çevreniz ile fikir birliğinde olacağınız bir zaman dilimi. Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay ile kendinizi huzur içinde hissetme isteğiniz artacak. Aile ya da ev hayatınızı ve yaşam alanınızı ilgilendiren konuları etkileyecek dolunay. Hane içinde yaşayanlar ve ebeveynleriniz ile duygularınızı paylaşırken, kelimelerinizi seçmeye özen göstermeniz yerinde olacaktır. Kariyer ve toplumsal statünüz açısından olumlu bir dönem.

 

Boğa ve yükselen Boğa

Kardeşleriniz, arkadaşlarınız, yakın çevreniz ile bir arada olacağınız bir hafta. Uzun zamandır düşünüp karar veremediğiniz, başlangıç yapamadığınız bir konunun netleşmesi yönünden uygun günlerdesiniz. Bu hafta ve önümüzdeki hafta bir hediye alabilir, yeni kişiler ile tanışabilirsiniz. Dolunayın etkisi ile uzak akrabalarınızla görüşebilir, yurt dışına seyahat planlayabilirsiniz. İş hayatınız açısından sizi bir üst noktaya taşıyacak, eğitim, seminer ve kurs gibi fırsatlar önünüze gelebilir.

 

İkizler ve yükselen ikizler

Dolunayın etkisi ekonominiz açısından olumlu bir süreci vurgulamakta. Dolunay, yeni iş olanaklarını değerlendirmeniz yönünde sizi desteklemekte. Kazancınızı arttıracak imkanlar, birikimlerinizi değerlendirmek açısından yeni fırsatlar bulabilirsiniz. Uzun zamandır beklediğiniz bir para varsa bu hafta itibariyle gelebilir. Güven duygunuzun artacağı, emlak gibi konulara yoğunlaşacağınız bir hafta. Kredi ve ortaklar ile, eşin parasal imkanlarından da yararlanabileceğiniz, kolaylıkla yardımlarını alabileceğiniz bir hafta sizleri beklemekte.

 

Yengeç ve yükselen yengeç

Burcunuzda gerçekleşecek dolunay, duygu durumunuzu etkilemekte. Ruhsal dünyanız etkilenirken, yaşantınız ve ilişkileriniz ile ilgili yeni kararlar alacaksınız. Sözlerinizi ve fikirlerinizi karşı tarafa kolay kabul ettireceksiniz. Hem özel ilişkileriniz hem iş yaşamınız açısından baskın olduğunuz bu hafta, daha sakin kalmaya, anlık öfke ile hareket etmekten kaçınmaya dikkat etmelisiniz. Gücünüzü ve zekânızı tamamen kendinize odakladığınız bu süreçte, yeni başarılar yakalamanız olası. Birçok konu açısından başlangıç haftası olacak sizler için.

 

Aslan ve yükselen aslan

Dolunayın içsel olarak sizi beslediği, ruhsal konulara yönelttiği, kişisel gelişiminize odaklaması yönünden olumlu bir süreçtir. Fakat ruhsal olarak kendinizi biraz huzursuz ve gergin hissetmeniz de olası. Gizli konulara merakınız artar, rüyalarınız belirginleşir ve bilmek istersiniz sizden saklananları. Hissiyatınız artar ve konuların üzerine gidersiniz. Bu dönemde yeni bir karar almamaya çalışın. Özellikle ilişkiniz ile ilgili. Sonrasın da yeteri kadar zaman tanımadığınızdan yana pişmanlık duyabilirsiniz. Bu ruhsal gücünüzü enerji çalışmalarında kullanmak, gelişiminiz için son derece olumlu olacaktır.

 

Başak ve yükselen başak

Şanslı bir haftadasınız . Hem istek ve arzularınızın gerçekleşmesi yönünde, hem de sosyal anlamada. Yaptığınız çalışmaları daha geniş bir çevreye duyurabilir, aynı zamanda yardım da görebilirsiniz. Yaşı sizden daha oldun bir bayandan yardım görme ihtimaliniz yüksek. İyi değerlendirilmesi gereken bir dolunay haftası. Aşk hayatınız ve çocuklarınız ile ilgili yeni başlangıçlar açısından sevindirici bir dönem. Ancak , kararsız olmamalı ve ne yöne doğru ise isteklerimiz o yolda ilerlemekte fayda var.

 

Terazi ve yükselen Terazi

Son günlerde yeni kararlarınızı arka arkaya alırken, ilişkiniz ile ilgili bir yenisini ekleyeceksiniz. Özgürlük duygunuz size yukarıya doğru tırmandıracak. Bu kararınız daha çok toplumsal statünüzü ve kariyer hayatınızı etkileyecek. Size sunulun bir imkanı kabul ederken, eskimiş ve artık işe yaramayan bir yapıdan vaz geçmek durumunda olabilirsiniz. Oterite, konumunda ki kişilerin desteği ile terfi edebilirsiniz. Aile ve yerleşim alanında da biraz sakin olmakta ve aile içinde ki bireyler ile tartışmamaya özen göstermenizde fayda var.

 

Akrep ve yükselen akrep

Hissiyatınızın oldukça yüksek olduğu bu dolunay haftasında, eğitim ve felsefe konuları gündeminizi oluşturacak. Yeni yerler görecek ve yeni kişiler ile tanışacaksınız. Uzak akrabalarınızdan haber alabilir, iletişimde olabilirsiniz. Fikirleriniz hem çalışma hayatınıza hem de arkadaşlarınızın yaşamlarını aydınlatacak yönde etkili. Olumlu bakış açınızı paylaşmaktan çekinmemeli ve daha fazla paylaşmalısınız. Eğitim, kurs ve Seminer, reklam ve yayıncılık yönünde yeni başarılar elde edebilir, gelişiminize etki sağlayabilirsiniz.

 

Yay ve yükselen yay

Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay haftasında, Ortak kazançlardan yana şanslı olacaksınız. Bu hafta krediye başvurabilir, nafaka ve prim gibi konularda olanaklara kavuşabilirsiniz. Eş ya da ortaklardan yana yardım almakta, onların kazançlarını değerlendirirken sizin fikirlerinize önem vermeleri yönünde keyifli bir hafta. Ancak; kendi kazançlarınızda da beklenmedik giderlerin çıkması olası. Biriken ya da ertelenen ödemeler bu hafta karşınıza çıkabilir. Psişik konularda, ruhsal çalışmalarda yüksek enerjiniz sizleri rüyalarınızın da yoğunlaşmasına etken olacağı görülmekte.

 

Oğlak ve yükselen oğlak

Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay, ikili ilişkilerinizi, evliliğinizi ve ortaklıklarınıza etki etmekte. Yalnız olanların yeni bir ilişkiye başlaması yönüne olumlu bir dönem içindesiniz. İnanç gücü yüksek, merhametli ve sevgi dolu bir insan karşınıza çıkma olasılığı yüksek. Eski ilişkinizle de yeniden başlayabilirsiniz bu dönemde. Evli olup, ya da beraberliği olanlar için eski konular, daha önce yarım kalmış çözümlenmeyen biraz sıkıcı konuların gündeme gelmesi olası. Partnerinizin baskın ve istediğini elde etmek için size baskı yapmanı sizi yorabilir. Sakin kalıp karar vermeniz gereken süreci ileri haftalara bırakmanız daha yerinde olacaktır. En azından tamamen duygusal değil, aynı zamanda mantıklı kararda vermeniz yönünden, daha sağlıklı olacaktır. Hassasiyetinizin ve alınganlığınızın belirginleşmesi sizi daha da duygusal yapabilir. Ortak iş yaşamı olanlar için ise Yeni projeler, yeni iş anlaşmaları bu dolunay haftasından sonra kazançlarınıza olumlu gelişmeler sağlayabilir.

 

Kova ve yükselen Kova

Çalışma hayatınız, iş yeriniz ve günlük rutin hayatınıza ışık tutacak dolunay. İş arayışınız, bu konuda beklediğiniz sonuçlar varsa netleşebilir. Çalışma odanız, iş yeriniz ya da birim bölüm gibi değişiklikler getirebilir size dolunay. İş arkadaşlarınızla gerginlik yaşamamak adına, ilişkilerinizde biraz temkinli olmakta fayda var. Özellikle bayan kişiler ile. İşleriniz ile ilgili yarım kalan, sonuçlanmayan iş yüklerinizden tamamlayıp kurtulabilirsiniz. Günlük rutin hayatınızın da oldukça aktif bir sürecinde olduğunuz ve sağlığınız açısından sinir sisteminize, midenize dikkat etmenizde fayda var.

 

Balık ve yükselen balık

Aşk hayatınızda olumlu bir hafta. Yeni bir ilişkiye başlayabilir, eski ilişkilerinizi tekrar yaşama isteği duyabilirsiniz. Yalnız olanlar için, karşınıza çıkacak yeni kişileri tanıma şansını kendinize vermenizi, bu fırsatı değerlendirmenizi öneririm. Devam eden ilişkilerde ise daha tutkulu olabilirsiniz. Duygusal anlamda yanılma payınız yüksek ve bu nedenle, kendi düşündüğünüze değil, partnerinizin sözlerine inanmaya çalışmanız daha yerinde olacaktır. Çocuk sahibi olanların ise, çocuklarının eğitim ve özel hayatlarına ilişkin sevindirici gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hayattan zevk alma isteğiniz zaman zaman yoğunlaşır iken zaman zamanda düşebilir bu süreçte. Sosyal hayatınızı ve çevrenizi daha etkin değerlendireceğiniz bir hafta.

 

Sağlıklı huzurlu mutlu haftalar dilerim…

Sevgilerimle…

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.