13 Eylül'de Başak burcunda parçalı güneş tutulması gerçekleşiyor!..

11.09.2015 11:17:50
A+ A-

13 Eylül saat 09.41’de Başak Burcu’nda parçalı Güneş Tutulması meydana gelecek. Bu tutulmanın etkisi altı ay boyunca devam edecek ve kişisel haritalarımızda hangi alanımıza dokunuyorsa o alanla ilgili yoğun deneyimler yaşamamıza neden olacak.

Güneş tutulmaları çok güçlü yeniaylardır ve hem kişisel hem de toplumsal konularda önemli değişim ve dönüşümler meydana getirirler. Bu seferki tutulma Başak burcunda gerçekleştiği için Başak burcunun temsil ettiği temalar hayatımızda önem kazanmaya başlayacak. Başak, titizliği, detaycılığı, mükemmelliğe ulaşma azmini, düzenli ve organize olmayı, sabrı simgeler. Ancak bunun yanında kuşkucu, gergin ve huzursuz, aşırı inceleyen ve irdeleyen, kendine güveni az, başkalarına karşı toleranssız, zor affeden, bilgiçlik taslayan bir yapıyı da simgeler. Bütünü görmekte zorlanan Başak, obsesif davranışlara meyili de beraberinde getirir.

Bunun yanında Başak burcu hasat zamanlarını gösterir. Bugüne kadar ektiğimiz tohumları toplama, yaptığımız çalışmaların karşılığını alma ve mükemmele ulaşmanın sembolüdür. Başkalarına hizmet etme, dünyayı ve insanlığı iyileştirme ve kusursuzluğa ulaşma çabası bu tutulmanın en büyük etkilerinden olacak. Ancak aynı zamanda detaylar üzerinde fazla düşünmek ve fazla titizlenmenin getirdiği bedensel ve ruhsal yıpranmalar bizi endişeli ve kaygılı yapı içine sürükleyebilir dikkatli olmalıyız. Zarar görmeye ya da kullanılmaya açık olduğumuz, kurban psikolojisine düştüğümüz, kırılgan, alıngan ve hırçın olduğumuz bir devre de olabilir bu bizim için.

Tutulmanın yöneticisi Merkür 17 Eylül’de son retrosunu gerçekleştirecek. Terazi burcunda gerçekleşecek olan bu Retro tutulmanın da ilişkilerimiz üzerindeki etkisini arttıracak. Bu görünüm ilişkilerimizde iletişim çatışmalarını gündeme getirebilir. Bunun yanında kaygı, endişe, iletişimde sorunlar ve ilişkilerin aniden bitmesi gibi sorunlar yaratabilir. Bu yüzden karşımızdaki kişilerle doğru iletişim kurmak, her zamankinden daha sakin, yapıcı ve uyumlu bir iletişim şekli benimsemek  bizim için çok önemli.

Olumlu anlamda tutulmanın getirdiği güçlü değişim ve yenilenme enerjisi ile geçmişimizle yüzleşip, bize yararı dokunmayan, miadını doldurmuş ve tamamlanmış kavramları yaşamımızdan çıkarabilir, bize zarar veren bağımlılık ve alışkanlıklarımızdan vazgeçebiliriz.  Çünkü bu dönemde yaratıcı çalışmalar, yazarlık, bilinçaltı ve şifa çalışmaları için oldukça uygun bir enerji altında olacağız.

Önümüzdeki 6 aylık süreçte kaygı, korku ve endişelere kapılarak obsesif davranışlar sergilemek, mükemmele ulaşma uğruna aşırı titiz davranmak, detaylara takılarak bütünü kaçırmak, ilişkilerimizde eleştirel, memnuniyetsiz ve hoşgörüsüz olmak bizi oldukça zorlayacak durumların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Bu nedenle bu tutulma etkisini iletişim konularında çalışmak, çalışma hayatımızla ilgili düzenlemeler yapmak, zararlı alışkanlıklarımız ve bağımlılıklarımızdan kurtulmak üzere harekete geçmek, kendimize yeni bir yaşam düzeni kurmak ve yaşamımızın sorumluluğunu elimize almak için kullanabiliriz.

Sevgiyle Kalın 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.