17-23 Kasım haftası haftalık burç yorumları

17.11.2014 19:09:58
A+ A-

Bu hafta 18 Kasım’da Güneş-Satürn kavuşumu olaylar ve durumlar karşısında her zamankinden daha sorumlu, disiplinli ve gerçekçi hareket etmemiz gerektiğini vurguluyor. 20 Kasım’da gerçekleşecek olan Venüs-Neptün kare açısı aşk, para ve sanat konularında yanılgıları, kendi kendimizi kandırma ve aldanmayı, hayal kırıklıkları yaşamayı, karmaşa ve belirsizliği beraberinde getirecek.  

22’sinde yaşanacak olan Yeni Ay yeni şeylere başlamak için bize umut verecek.

Tüm bu göstergeler çerçevesinde 17-23 Kasım Haftasının burçlar nezdindeki değerlendirmelerini aşağıda okuyabilirsiniz.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ: Bu hafta ortaklıktan elde edilen kazanımlar, başkalarının imkanlarından yararlanmak, kredi ve borçlar gibi konularda sorumlulukla hareket etmek çok önemli.  Ödemeler ve harcamalar konusunda zorluklarla karşılaşabilir, başkalarından alacaklarınızı tahsil etmekte zorlanabilir ya da bu alanda mücadele etmeniz gerekebilir. Başkalarıyla birlikte sahip olunan kaynaklarla ilgili konularda stresler yaşanabilir.  Planlı ve gerçekçi yaklaşım ortaya koyabilirseniz vergi, borç, kredi gibi konularda yapılandırmaya gidebilir, başkalarından finansal destekler alabilirsiniz. Ölüm ve ölüm ötesi konular gündeme gelebilir, okült ve ezoterik meselelere ilginiz artabilir, korku ve endişeler nedeniyle psikolojiniz bozulabilir.  Sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir haftadasınız. Kendinizi huzursuz ve savunmasız hissedeceğiniz bu dönemde bazı sırlar açığa çıkabilir, yüzleşmek istemediğiniz konularla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bu hafta yaşayabileceğiniz duygusal acıyı hafifletmek için meditasyon, yoga gibi ruhsal aktivitelerde bulunabilir, metafizik ya da ökült konulara yönelebilirsiniz.

 

BOĞA-YÜKSELEN BOĞA: Bu hafta evlilik ve ortaklıklar alanında sorumlulukla hareket etmek çok önemli. Bu alanlarda güç mücadelelerine girebilirsiniz, öfkenizi kontrol etmeniz gerekmekte. Uyumlu hareket etmekte zorlanacağınız bu dönemde, işbirliği ile hareket etmek ve uzlaşmayı öğrenmek sayesinde ilişkiyle ilgili önemli adımlar atabilirsiniz. Yakınlık kurma, sıcak ve samimi ilişkide bulunma konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Kendinizi kısıtlanmış, sınırlandırılmış hissedebilir, ağır bir içsel baskı duyabilir ve bunu partneriniz ya da ortaklarınıza yansıtabilirsiniz. Var olan sorunlarınızı çözme konusunda sağduyulu ve sabırlı hareket edebilirseniz birliktelikleriniz bu süreçten güç alarak çıkacak, çok daha sağlam temellere oturacaktır. Bu hafta arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle alakalı hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınız tarafından aldatılabilir, yanlış yönlendirilebilir, aşk ve para ile ilgili yanılgılara düşebilirsiniz. Bu konulara dikkat etmekte yarar var.  Özellikle tuhaf, dengesiz kadın arkadaşlara çekilebilirsiniz, arkadaşlık kurmadan önce iyi değerlendirmede bulunmak gerekir.

 

İKİZLER-YÜKSELEN İKİZLER: Bu hafta çalışma ortamınızla, yoğun ve detaylı çalışmalarla ve sağlıkla ilgili sorumluluk almak çok önemli. Kendinizi her zamankinden daha yorgun, kısıtlanmış ve çaresiz hissedebilirsiniz. Kendinizi yeterli ve üretken görme konusunda zorluklar yaşayabilir, başarısızlık duygusu ile yüzleşebilirsiniz.  Ancak enerjinizi doğru bir şekilde kullanmak, planlı, programlı ve disiplinli hareket etmek sayesinde bu olumsuz duygulardan kurtulabilirsiniz. İşle ilgili konularda aceleci kararlar almak olumsuz sonuçlara götürebilir. Çünkü sağduyulu ve sabırlı hareket etmek bu haftanın en önemli dersi olacak. Kariyer konusunda da hayal kırıklığı ya da yanılgılar yaşayabilirsiniz, örneğin eğer bir terfi ya da zam bekliyorsanız bu hafta bunu almanız zor olacak maalesef. Sağlığı tehdit eden durumlarla karşılaşabilirsiniz, özellikle sinirsel gerginlik ve psikolojik zorluklar yaşayabilirsiniz. Günlük hayatınızda çok daha fazla angarya işlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu her koşulda günlük işleri yoluna koymak için daha fazla mücadele gerektiren bir dönemdir. Sağlık konusunda da sorumluluk almanız gerekir.

 

YENGEÇ-YÜKSELEN YENGEÇ: Bu hafta çocuklar ve aşk-flörtler konusunda önemli sorumluluklarla karşılaşabilirsiniz. Çocuklarınızla ya da sevdiğiniz kişiyle ilişkilerinizi yeniden yapılandırabilir, onlara daha ilgili ve sorumlu yaklaşabilir, daha derin ve güçlü bağlar kurabilirsiniz. Hayattan zevk alma, eğlence ve hobilere zaman ayırma konusunda kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Sanki hayat omuzlarınıza ağır bir yük bindirmiş gibi gelebilir. Kumar türü spekülatif konularda da dikkatli olmalısınız, çünkü bu dönem bu tür oyunlar için hiç uygun değil. Yaratıcı yönünüzü ortaya koyacağınız işlerle uğraşıyorsanız, müzik, oyunculuk, tiyatro gibi, ilham perisinin yanınızda olmadığını düşünebilirsiniz. Yine de kısıtlanmışlık hissinin üstesinden gelebilirseniz sınırları zorlayabilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı işlerde, yurt dışına yapacağınız seyahatlerde ya da hukuksal konularda işler beklediğiniz gibi gitmeyebilir. Bu konularda yanılgı ve aldanmalarla karşılaşabilir, kendinizi kandırabilir, hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Ya da eğitim hayatınızda önemli bir sınav, proje, tez gibi konularda beklediğiniz, umduğunuz sonuçları alamayabilirsiniz.

 

ASLAN-YÜKSELEN ASLAN: Bu hafta aile, ebeveynler ve evle ilgili önemli sorumluluklar devrede olacak. Ailenizle yakınlık kurmada sorunlar, sevilme ile ilgili sıkıntılar, yeteri kadar ilgi ve sevgi alamadığınız hissi ortaya çıkabilir. Aile içerisinde özellikle babanızla gerginlikler ve tartışmalar yaşanabilir, babanıza karşı öfke duyabilirsiniz. Babanızdan beklediğiniz desteği alamadığınızı düşünebilirsiniz. Ya da babanızın sağlığı ya da refahı ile ilgili problemler olabilir. Yine de, babanızla olan kronik sorunlarınızın çözüme kavuşturulması ve ilişkideki yanlışlıkların düzeltilmesi için mükemmel bir zamandır, değerlendirmek gerekir.  Evle ilgili yapılacak değişiklikler gündeme gelebilir, ev taşıma,  evde tadilat ya da dekorasyon gerektiren konularda sıkıntılar olabilir. Ortaklaşa elde edilen kazançlar, miraslar konusunda beklediğiniz sonuçları alamama durumları gündeme gelebilir. Borç ve harcamalar, kredi, vergi konularında yanılgılara düşebilir, ödeme güçlüğü nedeniyle hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Endişe ve korkular kafanızı kurcalayabilir, bu nedenle psikolojik olarak kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz.

 

BAŞAK-YÜKSELEN BAŞAK: Bu hafta kardeşler, yakın çevre, komşularla ilgili konularda sorumluluklar gündeme gelebilir. Kardeşlerle veya yakınlarla ilişkilerin dönüşümü söz konusu olabilir. Kardeşlerinizle ilişkilerinizde yakınlık kurma konusunda sorunlar ortaya çıkabilir. Onlarla ilgili görev ve sorumluluklarınızda artış olabilir. Eğitim konularında çok daha fazla çalışma gereği ile yüzleşebilirsiniz. Yine de planlı, programlı çalışma ve azim sayesinde sınavlarda başarılı sonuçlar almak mümkündür. Yoga, meditasyon türü ruhsal tekniklerle uğraşmak sayesinde zihninizdeki bedeninizdeki her türlü zayıflıktan kurtulabilirsiniz. Kısa seyahatlere çıkabilirsiniz ancak bu esnada da zorluklarla karşılaşmanız muhtemel. İletişim alanında da kısıtlanmışlık, kendinizi olduğunuz gibi ifade edememe durumları ile karşılaşabilirsiniz.  Evliliğiniz ya da ortaklarınızla ilgili karmaşa, belirsizlik ya da aldatılma durumları gündeme gelebilir. İçsel huzuru yakalamada zorlanabilir, her zamankinden daha fazla sevgi ve şefkat ihtiyacında olabilirsiniz.  Eşiniz ya da ortağınızla doğru iletişim kurmak çok önemli. Bu sayede güvensizlikten sıyrılabilir, duygusal olarak acı çekmekten kurtulabilirsiniz.

 

TERAZİ-YÜKSELEN TERAZİ: Bu hafta parasal konularda sorumluluk almak ödemelerinizi düzene sokmak, harcamalarınızı gözden geçirmek, finansal anlamda kendinize çeki düzen vermek gerekliliğini vurguluyor. Şimdi parasal konularda arayışa girmekten çok, planlama yapmalı ve hedeflerinize odaklanmalısınız. Çabuk sonuç almak için acele ve düşünmeden alınan kararlar riskli yatırımlara ya da spekülasyonlara yol açabilir, para kayıplarına sebep olabilir. Bu süreçte yatırım yapmayı düşünenler iyice düşünmeden, ince eleyip sık dokumadan harekete geçmemeli. Sakinlik ve sabırlı hareket etmenin çok önemli olduğu günlerdeyiz. Bu günlerde yaşamınıza yön vermek ve uzun vadeli programlar yapmak için çalışmalısınız. Elinizi taşın altına koymanın önemli olduğu bu günlerde, azimle çalışma, sabırlı ve inançlı olmak sayesinde başarı elde edebilirsiniz. Bu hafta çocuklar ya da aşk ilişkilerinizde yanılgılara düşebilir, hayal kırıklığına uğrayabilir, kendinizi aldatılmış hissedebilirsiniz. Eğlence hayatı ve hobileriniz sizi tatmin etmez. Spekülasyon türü girişimler yanıltıcı olur uzak durmakta yarar var.

AKREP-YÜKSELEN AKREP:  Bu hafta kimliğiniz, kişiliğiniz kısaca kendinizle ilgili sorumluluklar ön planda. Tüm hata ve kusurlarınız öne çıkar, erdem ve yeteneklerinize karşı ise kör olursunuz. Kendine güvenli, yeterli ve üretken olanlar bile kendilerini başarısızmış gibi görebilirler. Kendinizi sınırlanmış, kısıtlanmış ve reddedilmiş hissedebilir, sabır ve dayanıklılığınızın testten geçirildiğini düşünebilirsiniz. Motivasyonunuz düşüktür, bastırılmışlık duygusu hem zihinsel hem de bedensel olarak sizi zora sokabilir. Sağlığınıza özellikle önem vermelisiniz. Bu günlerde stresli durumlardan uzak durmalı, bol bol dinlenmeli ve düşük enerjinizi yükseltecek egzersizlerle ilgilenmelisiniz. Terapi, danışmanlık ya da ruhsal teknikler sizi içine düştüğünüz bu zayıflıktan çıkartabilir. Bu hafta özellikle ev ve aile ile ilgili konularda hayal kırıklıkları yaşayabilir, kendinizi kandırabilirsiniz. Ailenizden özellikle de annenizden arzu ettiğiniz yakınlığı ya da desteği görmekte zorlanabilirsiniz. Evle ilgili konular yanıltıcı olacaktır, bu nedenle ev taşıma, tadilat ya da tamirat gibi konulara girişmemekte fayda var.

YAY-YÜKSELEN YAY: Bu hafta gizli düşmanlar, kıskançlıklar, sırlar, her türlü sıkıntı ve zorluklarla ilgili testten geçebilirsiniz. Sabır ve dayanıklılığa her zamankinden fazla ihtiyacınız olduğu bu hafta, kendinizi kısıtlanmış ve sınırlanmış hissedebilirsiniz. Bu haftayı kendi içinize yönelip, pozisyon belirleme ve harekete geçmeden önce olayları her yönüyle değerlendirme, sabırlı ve sağduyulu hareket ederek geçirmeniz önemli. Enerjinizin düştüğünü hissedebilir, kendinizi yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz. Arkanızdan işler çevrilmesine, haset ve gizli düşmanlıklara karşı tetikte olmanızda fayda var, gizli kapaklı olayların içine çekilebilirsiniz.  Korku ve endişeler, kontrolünüz dışında gelişen durumlar yaşamanız olası, bu da psikolojik dengesizliklere neden olabilir. Kardeşleriniz ya da yakın çevrenizle ilgili ortaya çıkabilecek sorunlar nedeniyle çok fazla yük altına girdiğinizi düşünebilirsiniz. Kardeşlerinizle ilişkilerinizde hayal kırıklıkları ya da aldanmalar yaşayabilirsiniz. bu haftayı yoga, meditasyon ve ruhsal şifalanma konularına ayırmak sizi rahatlatacaktır.

OĞLAK-YÜKSELEN OĞLAK: Bu hafta arkadaşlarınız ve içinde bulunduğunuz sosyal çevre ile ilişkilerinizde sorumluluklarla karşılaşabilirsiniz. Arkadaş çevrenizi yeniden değerlendirme, dönüştürme ihtiyacı duyabilir, arkadaşlarınızla aranızda kopmalar ve ayrışmalar yaşanabilir. Hayattan zevk alamadığınızı, mutlu olmadığınızı düşünebilir, kendinizi bu konularda kısıtlanmış hissedebilirsiniz. İş kazançlarınız konusunda da beklediğinizi bulamama ve zorlanmalar yaşamanız olası. İçinde bulunduğunuz sosyal organizasyonlar, kulüp ya da derneklerle ilgili bir takım konuların çıkmaza girdiğini görebilirsiniz.  Parasal konularda da bir sıkışıklık gündemde. Gereksiz harcamalardan uzak durmanızda fayda var, gelirinizi sabitlemekte zorlanabilirsiniz. Parasal konularla ilgili hayal kırıklıkları yaşayabilir, objektif yaklaşmakta zorlanacağınız için yanlış girişimlerde bulunmak nedeniyle zora düşebilirsiniz. Sorumlulukla hareket etmek, sabırlı olmak ve azimle çaba göstermek sayesinde içine düştüğünüz karmaşa ve kafa karışıklığından kurtulabilir, olumlu adımlar atabilirsiniz.

 

KOVA-YÜKSELEN KOVA: Bu hafta kariyer ve iş konularında sorumluluklar gündemde. Patronlar ya da otorite figürleri ile sorunlar yaşayabilirsiniz. Kendinizi onlara karşı bastırılmış ve güçsüz hissedebilir, bu nedenle sağduyulu hareket etmekte zorlanabilirsiniz. Başarılı olma ve kazanma motivasyonunuz düşük olacağı için başladığınız işi bitirme ya da ileriye götürme anlamında zor zamanlardır. Beklediğiniz bir terfi ya da zammın gerçekleşme şansı düşüktür, bu konularda çabuk sonuca gitme arzunuzu frenlemelisiniz. Bu haftayı başarı elde etme arayışından çok plan ve program yapmak için değerlendirmek, hedeflerinizi net şekilde belirlemek için kullanmanız yararınıza olacaktır. Çünkü bu hafta hiç hissetmediğiniz kadar kendinizi kısıtlanmış hissedebilir, yetenekleriniz ve becerileriniz konusunda kendinizden emin olmayabilirsiniz. Kendinizi kandırma, aldatma ve becerileriniz konusundaki yanılgılarınız durumlara objektif bir şekilde yaklaşmanızı engelleyecektir. Sağlık açısından da dikkatli olmanızda fayda var, özellikle stres ve karmaşa nedeniyle psikolojik olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

 

BALIK-YÜKSELEN BALIK: Bu hafta yabancılarla yaptığınız işlerde, yurt dışı seyahatlerinizde, hukuksal alanlarda, eğitim ve akademik hayatınızda sorunlar yaşamanız mümkündür. Eğer yurtdışı seyahat planınız varsa her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündüğünüzden ve planladığınızdan emin olun. Çünkü bu seyahat sırasında aksilikler, zorlanmalar yaşayabilir, hastalıklara yakalanabilirsiniz önlem alın derim. Eğitim hayatında bulunanlar için ödev ya da sınavlar zorlayıcı olabilir, belki de her zamankinden daha fazla çalışmanız gerekir. Bu hafta sırlar açığa çıkabilir ya da gizli düşmanlarınızla, arkanızdan iş çeviren kişilerle yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Bu da sizde karmaşa ve hayal kırıklıklarına neden olabilir. Bilinçaltınızdaki korkularınızın ve endişelerinizin de ortaya çıkabileceği bu dönemde dışarıdan psikolojik danışmanlık almak ya da kendi kendinize meditasyon türü aktivitelerde bulunmak sizi sakinleştirecek ve içsel huzurunuzu bulmanızda yardımcı olacaktır. Bu haftayı kendi içinize yönelip, pozisyon belirleme ve harekete geçmeden önce olayları her yönüyle değerlendirme süreciyle geçirmek, biraz mola vermek için kullanmak yararınıza olur. 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.