2 - 8 Eylül haftası ve Yeni Ay burç yorumları

02.09.2013 20:13:28
A+ A-

Koç ve yükselen koç

5 Eylül'de başak burcunda gerçekleşecek yeni ay çalışma hayatınıza ışık tutacak. Yeni iş teklifleri alabilir ya da iş yerinizi değiştirebilirsiniz. Yeni ayda iş yerinizi, çalışma alanınızı genişletip yeni projelere girebilir, hareketli bir zaman geçirebilirsiniz. Uzun zamandır bu hareketliliği bekleyenleriniz oldukça fazlaydı. Sizler çalışmaktan yorulmazsınız, sizi ancak huzursuzluk ve gerginlik yorar. Bu güzel haftanın enerjisinden faydalanmak adına tüm dikkatinizi işinize vermeniz, başarınız adına son derece etkili olacaktır. Bu alan aynı zamanda sizlerin sağlık evinizde. Sağlık sorunu olanların biraz daha dikkatli olmasında fayda var. Migreni olanların baş ağrıları artabileceği gibi, yorgunluk ağrıları da belirebilir. Sağlıklı yaşam, dikkatli beslenme gibi konular da gündeminizde olacaktır. Spora başlamak için de oldukça iyi bir zaman. Bu haftadan itibaren iş arayışı olanların, daha önceden bu anlamda müracaatta bulunanların güzel sonuçlar alacakları ve oldukça hareketli bir dönemin başlangıcını bu hafta itibariyle hissedeceksiniz.

 

Boğa ve yükselen boğa

Yeni ay aşk duygularınızı uyandıracak ve duygularınıza ışık tutacaktır. Yoğun bir aşk yaşama ihtiyacı hisseder, yalnız kalmak istemezsiniz. Yalnız olanların bu hafta itibariyle aşk hayatları hareketlilik kazanacaktır. Yeni ilişkiye başlayanlar olacağı gibi, devam eden ilişiklerinde daha fazla zaman geçirmek istemeleri olası. Kimileriniz için, bu anlamda bir karar vermek durumunda kalacakları bir zaman dilimidir de bu hafta. İlişkilerde ertelenen, üzeri örtülen sorunlar varsa, görülür hale gelmesi muhtemel. Çözmek adına atılan her adım, bu enerjiyi olumlu kullanmanıza yardımcıdır. Yaratıcı fikirlerinizin artığı Bu hafta çocuklarınızla ilgileneceğiniz, onların ilgi alanlarına eşlik edeceğiniz, birlikte keyifli etkinlikler düzenleyeceğiniz hareketli zamanlar olacaktır. Bebek sahibi olmak isteyenler içinde yeni ay enerjisi sizlere keyifli haberler verebilir.

 

İkizler ve yükselen ikizler

Yeni ay sizlerin ev ve aile ilişkilerinize, yaşam alanınıza işaret etmekte. Evinizi değiştirmek, taşınmak, yeni ev almak, kiralamak isteyenler için oldukça destekleyici bir hafta. Yaşadığınız alanda değişiklikler yapabilir, evinizi düzenleyebilir, tamir ve onarım gibi işler ile ilgilenebilirsiniz. Aile içinde geçmişten süregelen sorunlarında bu hafta itibariyle çözüme ulaşacağı görülmekte. Kariyer hayatınızda da yenilikler belirecektir bu hafta itibariyle, sanki öğrendim ve artık öğretmeliyim düşüncesi size terfi ya da birim, bölüm değişikliği imkanları sunacaktır. Otorite konumunda ki kişiler ile görüşmeler yapabilir, imzalar atabilir, iş alanınızda statünüzü yükselten başlangıçların olacağı Keyifli ve yorucu bir hafta sizleri beklemekte.

 

Yengeç ve yükselen yengeç

Yeni ayın gerçekleştiği hafta, fikir ve düşüncelerinizin aratacağı, yakın çevre ile ilgili bazı kararlar alacağınız, kardeşlerle ilgili konuların gündeminizde olacağı güzel bir hafta olacaktır. Yakın çevreniz ile ilgili konularda, onlara yardımcı olabilir ya da sorun diye düşündükleri şeylere, sizler farklı bakış açınızla destekte bulunabilirsiniz. Öğrenim hayatınızla ilgili değişiklik yapma isteği, yeni okul, yeni eğitime başlama ya da yeni bir kurs, seminer programına başlama fikirler, oluşabilir. Yeni ayın güçlü enerjisiyle bu anlamda kararsız kaldığınız konular varsa netleşecektir. Yakın çevreniz düşünce yapınızın farklılığının farkına varacak ve bunların kabul görmesi sizleri sevindirecektir. Ancak yakın çevrenizden bir erkeğin farklı davranışlarına şahit olursanız, her bireyin ayrı bir yaradılışta olduğunu aklınızda tutmanız, daha yumuşak geçişler yapmanıza kolaylık sağlayacaktır. Bu hafta kısa yolculuklarınız olduğu gibi, birkaç ay içerisinde gerçekleştirmek için uzak seyahat planlamaları da yaptığınız, keyifli bir hafta olacaktır.

 

Aslan ve yükselen aslan

Yeni ay ekonominizi geliştirecektir. Uzun zamandır beklediğiniz bir para var ise önümüzdeki hafta itibariyle elinizde olabilir. Yeni ay tamamen kazancınızı arttırmak için enerji veriyor sizlere. Kiminiz yeni kazanç imkânları bulurken, kiminiz ekonomisini yeniden düzenleyecektir. Ortak gelir ve kazanç anlamında da güzel bir hafta olacak. Eş ya da ortaktan gelen paralarda da değişikliği fark edeceksiniz. Nafaka, sigorta, pirim, miras gibi konularla ilgileneceğiniz bir zaman dilimi olacak. Ruhsal anlamda ise ölüm ve ölüm ötesi konulara ilginiz uyanabilir. Rüyalarınız dikkatinizi çekebilir. Psişik konulara daha yatkın, daha felsefik yaklaşımlarda bulunacağınız, sevindirici gelişmeleri olan, güzel bir hafta sizleri beklemekte.

 

Başak ve yükselen başak

5 Eylül'de burcunuzda gerçekleşecek olan yeni ay sonrasında sadece bu hafta değil, neredeyse bütün ay şans sizden yana gibi. Pratik zekânızı ve girişimci yönünüzü harekete geçme vakti. Kendinizle ilgileneceğiniz zamanlar olacak bu bir hafta. Hayata geçiremediğiniz planlarınız varsa tam zamanı. Birçok şey ani ve hızlı olabilir sizler için. Dış görünümünüzden tutun da, fikirlerinize kadar tazelenme zamanı sizler için. Ani kararlar vermemeye dikkat edin. Zira koşullarınız değişeceği için, birçok fırsat gelecektir önünüze. Sağlıklı karar vermek için, her işe başlamak yerine, seçerek karar vermek yerinde olacaktır. Yeni ay sizler için zaten birçok sürpriz yenilikler hazırlıyor. Ani çıkışlar yapmaz, stabil kalmada ısrarcı davranmaz, yeniliklere açık olursanız, bir çok konuda güzel gelişmeler olacak. Size kalan bu gelişmeleri değerlendirmek.

 

Terazi ve yükselen terazi

Yeni ay sizlerin on ikinci evinizi, iç dünyanızı aydınlatacak. İçinizde sakladığınız konular, gizli düşmanlar, arkanızdan çevrilen işler varsa bir bir önünüze geliyor. Bazı kişiler ile ilgili kararlar verebilirsiniz. Net kararlar vermeden, ya da bazı durumlar netleşmeden, çalışmalarınızı gizlilik içinde yürütmeyi tercih edersiniz. Yeni ay rüyalarınızın artmasına katkıda bulunurken, onları dikkate almanızı da hatırlatır. Gücünüzü arttıracak bir yeni ay... İş yaptığınız karşınızdaki kişi ya da kişiler kim ise, onlara karşı daha güçlü görüneceğiniz bir hafta olacak. Ruhsal anlamda iç dünyanızı aydınlatacak ve kendi içinize dönmenizi sağlarken, kendi dünyanıza yolculuklar yapmanız için teşvik edecektir yeni ay haftası. Öfke ve inatlaşmalara dikkat etmeniz, bu haftanızın daha güzel geçmesi adına son derece yerinde bir davranış olacaktır.

 

Akrep ve yükselen akrep

Yeni ay sosyal çevrenizi destekleyecek. İçinde bulunacağınız kalabalıklar ya da büyük organizasyonlar içerisinde özel ilişki fırsatları çıkması muhtemel. Yeni arkadaşlıklar kurabilirken, uzun zamandır arzu ettiğiniz ya da ulaşmakta güçlük çektiğiniz istekleriniz varsa, bu haftadan itibaren fırsatlar size gelebilir. Bu hafta organizasyon haftası. Bol bol konuşacağınız, fikirlerinizi paylaşacağınız ve çevrenizi de bu anlamda yönlendireceğiniz zamanlar... Yeni aşk fırsatları da yeni ayın sizlere sürprizi olabilir. Çocuğu olanlar onlarla ilgili olumlu gelişmelerin sevincini yaşayabilir. Aşk ilişkisinde sorunları olanların da pürüzleri giderme zamanı. Bebek yapmak için karar verebilirsiniz. Yaratıcı zihninizin de son derece iyi çalışacağı bu hafta, tüm ilişkilerinizde son derece keyifli anlar yaşamanız mümkün.

 

Yay ve yükselen yay

Yeni ay kariyer hayatınızı, iş ilişkilerinizi adeta tazeliyor. Uzun zamandır terfi bekleyenler varsa alabilir ya da terfi yerine geçecek kadar güzel ilerlemeler yaşayabilirsiniz. Üst konumunuzdaki kişilerle, ilerisi için kararlar verip yeniliklere gidilebilirsiniz. İş arayışı olanlar, daha önce başvuru yaptılarsa cevapları alabilirler. Sosyal statünüzdeki bu yenilenme sizin gelecek yaşantınızı da etkileyecektir. Kariyeriniz için yaşıyor gibisiniz bu aralar. İş ve kariyer sizin için ön planda. Uyumlu geçinmek ve yapıcı olmak adına, karşınızdaki kişiyi haklı görmeyi de bırakmanın zamanı geldi. Artık biraz da siz tolere edilmeli, belki de idare edilmelisiniz. Önümüzdeki hafta itibariyle kariyer ve sosyal statü alanınızdaki bu değişik, ev ve aile ilişkilerinizde gündem konusu olurken, tatmin etmek durumunda kaldığınız kişiler nedeni ile yorulduğunuzu fark edebilirsiniz. Büyük bir yorgunluk yaşadınız bu statüye ulaşabilmek için. Yeni ayın gücüyle, ikna etmek yerine, arzu edenlerin bu yolda sizinle sükûnet içinde yer almaları size daha fazla yarar getirecektir. Yeni kazançlar ve iş arkadaşlarınızla bir arada olacağınız keyifli bir hafta olacaktır.

 

Oğlak ve yükselen oğlak

Yeni ay sizlerin eğitim, din ve felsefe gibi konularınızı aydınlatacak. Kimileriniz, kişisel gelişiminiz adına yeni kurs, eğitim, seminer gibi konulara yönelirken, öğrenci olanların ya da eğitimi devam edenlerin okul arayışları başlayabilir. Daha önce başvuru yapanlar önümüzdeki hafta itibari ile başlayacak, ya da başlama tarihleri haftaya netlik kazanacaktır. Aynı zamanda bu haftayı tatil planları yapmakla ve yurt dışı bağlantılarıyla geçireceksiniz. Yakın çevrenizden kiminizin yakın arkadaşıyla, kimilerinizin ise komşularıyla dişli bir sorunu çıkabilir. Bir bayan arkadaşınızla aynı fikirde olmakta, ortak nokta bulmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Çözmeyi isterseniz sorun çözülecek, istemezseniz süregelecektir. Zihninizin bolca çalışacağı, kısa yolculuklar yapacağınız, kardeş ve kuzen ilişkilerinizin de aktif olduğu keyifli bir hafta olacaktır sizler için.

 

Kova ve yükselen kova

Yeni ay sizlerin, eşten ve ortaklardan gelen gelirlerinize işaret etmekte. Yani ekonomi ve paralarınızla ilgileneceğiniz bir hafta olacaktır. Nafaka, prim ve kredi gibi konularda şanslı olacağınız bir dönem geldi. Gelirini arttırmak isteyenler için yeni ay, güzel fırsatlar sunmakta. Başkaları kaynaklı paralar konusunda bazı pürüzler oluşursa, özellikle kadınlardan dolayı; kaygılanmamanızı öneririm. Kısa süreli bir endişe yaratsa da üzerinizde, sorun sizlerin pratik zekâsıyla son derece hızlı giderilecektir. Bu hafta parasal anlamda yeni ayın sizlere sunduğu fırsatların farkında olacaksınız. Beklenmedik anda gelen paralar, ya da yeni kazanç kapıları sizleri oldukça mutlu edecek. Ancak kullanım şekli size bağlı; kazancınız geldiği gibi hızla da gitmemesi için, daha tutarlı alışverişlerde bulunmanız, bu güçlü enerjiden pozitif yararlanmanızı sağlayacaktır.

 

Balık ve yükselen balık

Yeni ay, ikili ilişkilerinizi, ortaklıklarınızı ve eşiniz ile olan iletişiminizi vurgulamakta. Bu konularda olası sözel çekişmelere fırsat vermek adına sanırım biraz yapıcı olmakta fayda var. Yalnız olanlar yeni Aşkın kulaklarına gelmeye başladığını duyabilirler. Yeni ayın yalnız olanlarınıza oldukça tutkulu bir aşk getirmesi de bu haftanın farkı olacaktır. Aslında önümüzdeki haftadan itibaren beklemek daha doğru olur. Devam eden ilişkilerde, evliliklerde, ortaklıklarda sorunsuz ilişki yaşanıyorsa, yenilemenin Farkına varırken, sorunlu ilişkilerde biraz sıkıntı olabilir. Karşılıklı sözel çekişmelere şahitlik edebilirsiniz. Söz konusu yeni ay olunca, kısa süreli krizler aşılabilir ve ilişkiler tazelenebilir. Ticari ilişkilerde ise, ortaklarınızla yeni işlere başlamanız, daha önce risk alıp cesaret gösteremediğiniz anlaşmalar varsa, detaylı inceleme sonrasında yeni girişimlerde bulunabileceğiniz bir hafta olacaktır. Yeni ayın enerjisi, gücü sizleri bu konularda oldukça destekleyici bir dönem sunuyor.

 

Sağlıklı huzurlu bir hafta dilerim.

Sevgilerime.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.