2-8 Kasım haftası haftalık burç yorumları

02.11.2014 19:47:00
A+ A-

Bu hafta 7 Kasım’da Boğa burcunda bir dolunay gerçekleşecek ve 8 Kasım’da Merkür Akrep burcuna geçecek. Bu etkiler doğrultusunda 2-8 Kasım Haftası Haftalık burç analizlerini aşağıda okuyabilirsiniz.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ: 7 Kasım’da gerçekleşecek olan Dolunay etkisiyle parasal konularda hareketli günler yaşayacaksınız. Daha önce sağlam adımlar atmış, iyi yatırımlar yapmışsanız meyvelerini toplayacağınız bir dönemdesiniz. Bu dolunay zamanını özellikle kazanç konularında atağa geçmek için kullanabilirsiniz. Akıllıca ve sakinlikle hareket etmeniz iyi fırsatlar yakalamanıza neden olacaktır. 8 Kasım’da Merkür Akrep burcuna geçecek. Ortaklaşa yapılan işlerden, başkalarının kaynaklarından yararlanabilir, miras gibi konularla karşılaşabilirsiniz.  Riskli yatırımlardan ve gereksiz harcamalardan uzak durmanız yararınıza olur.  Borçlar, vergi, sigorta gibi konular gündeme gelebilir, bu konularda ödemeyle ilgili sıkıntılarınız varsa bundan kurtulma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu dönemde her zamankinden fazla gizemli konularla ilgili olabilir, ölüm ve ötesi, metafizik ve ökült konular hakkında düşünebilirsiniz. İkili ilişkilerinizde iletişim çok önemli olacak çünkü fikirlerinizde sabitlik ve inatçılık gösterebileceğiniz bir dönemdesiniz.  Kendinizden yaşça küçük biriyle tanışabilir, partnerlik ilişkisine girebilirsiniz.

 

BOĞA-YÜKSELEN BOĞA: 7 Kasım’da gerçekleşecek olan Dolunay kendinizi, kişiliğinizi ortaya koymak için size fırsat verecek. Yeteneklerinize ve yaratıcılığınıza güvenebileceğiniz bir dönemdesiniz. Vücudunuzun formunu korumak için diyete başlayabilir, egzersiz programlarıyla ilgilenebilirsiniz. Ya da fiziksel görünümünüzü değiştirecek adımlar atabilirsiniz, saç şeklinizi ya da rengini değiştirmek gibi. Her halükarda sağlıklı olduğunuz, kendinizi enerjik ve canlı hissettiğiniz şanslı günler sizi bekliyor. Yeni atılımlar yapabilir, kariyer değişikliğine gidebilir ya da terfi alabilirsiniz.  Yine de kararsızlığınızın ve odaklanma güçlüğünüzün üstesinden gelmeniz gerekir. 8 Kasım’da Merkür Akrep burcuna geçecek. Evlilik ve ortaklıkla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir ortaklık anlaşmanız varsa bu dönemde bu anlaşmayı sonuçlandırabilirsiniz ancak imza atmadan önce en ince detayına kadar incelemenizde fayda var. Özellikle evlilik ya da ortaklık ilişkilerinizde sinirsel gerginlikler, karşınızdakini dinlememe nedeniyle huzursuzluk yaratan ortamlar oluşabilir. Fikirlerde sabitlik ve inatçılık ortaya çıkacağı için iletişim problemleri yaşayabilirsiniz.

 

İKİZLER-YÜKSELEN İKİZLER: 7 Kasım’da gerçekleşecek olan Dolunay nedeniyle bu haftayı kendi içinize yönelip, pozisyon belirleme ve harekete geçmeden önce olayları her yönüyle değerlendirme süreciyle geçirebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz ruh hali nedeniyle gereksiz korku ve endişeler yaşayabilir, gizli kapaklı olayların içine çekilebilirsiniz. 8 Kasım’da Merkür Akrep burcuna geçecek. Özellikle iş ortamınızda gelişebilecek değişikliklere ayak uydurmakta zorlanabilir, iş ortamınızda gizli düşmanlıklarla, dedikodularla karşılaşabilirsiniz. Yine de bu hafta yeni bir işe başlama ya da var olan işinizi geliştirme ve iyileştirme fırsatı yakalama şansınız yüksek. Detay gerektiren konularda yoğun bir çalışma temposu içine girebilirsiniz, işinize yönelik yatırımlar yapabilirsiniz.  Disiplinli olduğunuz bu dönemde zihniniz tamamen iş konularına yönelebilir, yeni projeler üzerinde çalışabilirsiniz. Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle birlikte çalışma arkadaşlarınız ya da astlarınızla fikirsel anlamda anlaşmazlıklara düşebilir, fikri sabit bir tavır içinde olacağınız için iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Yine bu hafta özellikle solunum yolları, sinirler, eller ve kollarla ilgili sağlık sorunları ile karşılaşabilir ya da bu konularda doktor kontrolüne ihtiyaç duyabilirsiniz.

 

YENGEÇ-YÜKSELEN YENGEÇ: 7 Kasım’da gerçekleşecek olan Dolunay sizin sosyal çevrenizde bir hareketlendirme getirecek. Yeni bir arkadaş grubu içine girebilir ya da içinde bulunduğunuz grupla eğlenceli aktivitelerde bulunabilirsiniz.  Sosyal yardım grupları, dernekler ve kulüp faaliyetleri içinde yer alabilirsiniz. Dostlarınızdan ve arkadaşlarınızdan destek göreceğiniz bu dönemde, yeni bir aşk ilişkisi içinde bulabilirsiniz kendinizi. 8 Kasım’da Merkür Akrep burcuna geçecek. Romantizm ve flörtler bu hafta ön planda olacak. Eğlenceli aktiviteler için de güzel bir hafta. Yaratıcılığınızı ortaya koyabilir, sanatsal faaliyetler için zaman harcayabilirsiniz. Spora ya da egzersiz programlarına başlamak, hobilerinize zaman ayırmak için kullanabilirsiniz bu dolunay etkisini. Kendinizi her zamankinden daha mutlu ve umutlu hissedebilir, profesyonel girişimlerinizden kazanç elde edebilirsiniz. Eğer varsa çocuklarınızla ilişkilerinizde de olumlu bir hafta. Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle aşk ve flörtlerinizde kıskançlık, yanlış anlaşılmalar ve inatçılık ön plana çıkabilir. Bu hafta spekülatif konulara ve riskli yatırımlara çekilebilirsiniz dikkat etmenizde yarar var.

 

ASLAN-YÜKSELEN ASLAN: 7 Kasım’da gerçekleşecek olan Dolunay nedeniyle bu hafta kariyer ve iş konularınız ön planda olacak. Kariyerinizde kendinizi daha tatmin olmuş hissedebilir, patron ya da üstlerinizden destek görebilirsiniz. Kariyeriniz konusunda beklentiler içinde olabilirsiniz, terfi ya da zam gibi, ya da yeni bir işe başlamayı düşünebilirsiniz. Gelecekle ilgili planlarınızı, hedeflerinizi somutlaştırabilir, bu konuda sağlam adımlar atabilirsiniz. Yalnız her işe kendiniz koşturmaktansa, başkalarını da işin içine çekmek ve görevlerinizi onlarla paylaşmak yararınıza olur. Aksi takdirde işle ev arasındaki dengeyi kurmakta zorlanabilir, kendinizi tamamen işe vereceğiniz için ev hayatınızla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. 8 Kasım’da Merkür Akrep burcuna geçecek. Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle, geçmişte yaşadığınız olaylara takılı kalabilirsiniz. Kendinizle ilgili çok fazla düşünebilir, karşınızdaki kişilerle düşünce ve duygularınızı paylaşmaktan kaçınabilirsiniz. Bunu yapmamanızda fayda var. Bu hafta eğer düşünüyorsanız ev değişikliği yapmak ya da taşınmak için uygun bir hafta. Kısa seyahat planlarınızı da uygulamaya koyabilirsiniz.

 

BAŞAK-YÜKSELEN BAŞAK: 7 Kasım’da gerçekleşecek olan Dolunay yurt dışı bağlantılı işleriniz, hukuksal konular, eğitimle ilgili konuları ön plana çıkaracak. Yurt dışı seyahat planlarınız olabilir ya da yurt dışındaki arkadaş ya da iş ortaklarınızla önemli görüşmelerde bulunabilirsiniz. Eğitimle ilgili konularda sınav heyecanı yaşayabilir ya da akademik olarak fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Hukuksal konularda da önceden gelen davalar çözüme kavuşabilir. Seminerlere katılmak ve eğitim almak için de güzel bir hafta. Eğer yazmayı düşünüyorsanız bu hafta bunu değerlendirmeye alabilirsiniz. 8 Kasım’da Merkür Akrep burcuna geçecek. Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle yakın çevreniz ve özellikle de kardeşlerinizle ilgili konular gündeme gelebilir. Fikirlerinizdeki sabitlik ve inatçılık nedeniyle onlarla iletişim sorunları yaşayabilir, tartışmalara girebilirsiniz. Eğitim almak, yabancı dil öğrenmeye başlamak, felsefi ve metafizik konularla uğraşmak için olumlu bir hafta. İmzalamanız gereken önemli evrak işleri varsa bu süreçte iyice okumanızda ya da erteleyebiliyorsanız bir süre ertelemenizde yarar var.

 

TERAZİ-YÜKSELEN TERAZİ: 7 Kasım’da gerçekleşecek olan Dolunay, ortaklıktan ya da başkalarından elde edilen kazanımlar, vasiyetnameler ve miraslar konularını gündeme getirebilir. Bu hafta vergi, sigorta vb. borçları yapılandırma ya da ödeme konusunda fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ancak harcamalarınızda abartıya kaçma riski de var. Özellikle lüks ve gereksiz harcamalar konusunda dikkatli olmanızda yarar var, aksi takdirde sizi zorlayacak borç altına girebilirsiniz. Sağlık alanında ameliyat türü sağlık sorunları gündeme gelebilir. 8 Kasım’da Merkür Akrep burcuna geçecek. Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle kazançlarınızı arttırabileceğiniz durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Özellikle ticaret, iletişim, eğitim ve seyahat konularıyla ilgilenenler için fırsatlar gündemde. Ancak zekanıza ve kendinize fazla güvenme eğiliminizden uzak durmalısınız, aksi takdirde fırsatları değerlendirememe ve parasal kayıplarla karşılaşma riskiniz var.  Ödemelerinizi düzene sokmak, harcamalarınızı gözden geçirmek, finansal anlamda kendinize çeki düzen vermek için bu dolunayın etkilerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu hafta gereksiz korku ve endişelere kapılabilirsiniz, bunun nedeninin dolunayın etkisi olduğunu bilmek sizi rahatlatacaktır.

 

AKREP-YÜKSELEN AKREP:  7 Kasım’da gerçekleşecek olan Dolunay evlilik ve ortaklıkla ilgili konuları gündeme getirecek. Evli olanlar için ilişkilerini gözden geçirme ve belki de daha sağlam temellere oturtma adına büyük şans vadediyor bu dolunay. Evli olmayan Akrepler içinse bir evlilik gündeme gelebilir ya da kendinizi evlilik fikrine daha yakın görebilirsiniz. Ancak olaylara daha geniş bir perspektiften bakmalısınız, inatçılığınız ve sabit fikirliliğiniz yüzünden, ikili ilişkilerde problemlerle karşılaşabilirsiniz. Ortaklı bir işe başlamak istiyorsanız ya da bunun için adımlar atmışsanız dolunay etkisini bu girişimlerinizi sonuca ulaştırmak için de kullanabilirsiniz. 8 Kasım’da Merkür Akrep burcuna geçecek. Akrep, sabitlik ve inatçılıkla alakalıdır ve yoğun bir sezgisellik verir kişiye. Merkür’ün de Akrep’e geçmesiyle bu konular çok daha fazla ön plana çıkabilir. Fikri sabit bir yapı gösterebilir, gereksiz inatlarınız yüzünden iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Olağanüstü sezgilere sahip olacağınız bu süreci iyi değerlendirmekte fayda var.   Zihninizi çok iyi konsantre edebileceğiniz bir dönemdesiniz, üzerinde düşündüğünüz veya hedeflediğiniz konulara iyi odaklanabilirseniz başarıya ulaşabilirsiniz.

 

YAY-YÜKSELEN YAY: 7 Kasım’da gerçekleşecek olan Dolunay işle ilgili konuları gündeme getirecek. Yoğun ve detaylı çalışmalar yürütmek zorunda kalabilirsiniz. Ya da bitirmeniz gereken ve bir türlü bitirilemeyen projeleri sonuçlandırabilirsiniz. Eğer iş görüşmelerinde bulunmuşsanız sonuçlanması açısından olumlu bir hafta. İş ortamınızla ilgili değişiklikler de gündemde olabilir. İş yerinizi değiştirebilir, çalıştığınız işten istifa edebilir ya da yeni bir iş teklifi alabilirsiniz. Her zamankinden daha fazla angarya işlerle uğraşmak size sıkıcı gelecektir, kendinizi yorgun ve bunalmış hissedebilirsiniz.  8 Kasım’da Merkür Akrep burcuna geçecek. Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle birlikte çalıştığınız kişiler ya da astlarınızla iletişim problemleri yaşayabilir, kendinizi bulunduğunuz ortamda doğru bir şekilde ifade etmek konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Yanlış anlaşmalar ya da arkanızdan dedikodu yapılma ihtimali yüksek. Gizli düşmanlar, arkanızdan iş çeviren kişiler, gizli kapaklı işler ortaya çıkabilir. Bu kadar yoğun emek ve efor harcama yüzünden sinirleriniz bozulabilir, sağlık problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu haftayı içe çekilerek geçirmeye, kendinizi dinlemeye ve belki de biraz kendinizle başbaşa kalmaya ayırmanız üstünüzdeki yorgunluğu atma, daha dinç ve sağlıklı olma konusunda fırsat yaratacaktır.

 

OĞLAK-YÜKSELEN OĞLAK: 7 Kasım’da gerçekleşecek olan Dolunay çocuklar, yaratıcılık, eğlence ve romantizm konularını gündeme getirecek. Belki de bu güne kadar çok yoğun ve detaylı bir çalışma ortamındaydınız ve artık dinlenme vakti. Eğlenceye, hobilerinize daha çok vakit ayırmak, patrnerinizle romantik birkaç gün geçirmek için kısa seyahate çıkmak bu hafta size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir. Sportif aktiviteler içinde güzel bir hafta. Eğer varsa çocuklarınızla birlikte bir şeyler yapmak, onlarla vakit geçirmek için de kullanabilirsiniz dolunay etkisini. Ayrıca şans oyunları gibi spekülatif konularda da şanslı bir haftadasınız, bunu değerlendirmekte fayda var. 8 Kasım’da Merkür Akrep burcuna geçecek. Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle sosyal yaşantınız hareketlenecek. Arkadaş ortamlarında bulunmaktan, sosyal gruplar ve yardım dernekleri içinde daha fazla yer almaktan zevk alabilirsiniz. Ancak buradaki tehlike çok fazla inatçılık ve fikirlerde sabitlik nedeniyle olası çatışmaların çıkması, bu konuda dikkatli olmak gerekir. Yaptığınız işlerden gelir elde etme konusunda da şanslı bir haftadasınız, bu güne kadar ektiğiniz tohumları artık biçme zamanı…

KOVA-YÜKSELEN KOVA: 7 Kasım’da gerçekleşecek olan Dolunay aile ve evle ilgili konuları ve sorumlulukları gündeme getirecek. Bu hafta yaşayacağınız duygusal iniş ve çıkışlarınız sırasında evinizi bir sığınak olarak görebilirsiniz. Evde ailenizle vakit geçirmek, onlara zaman ayırmak size kendinizi mutlu ve huzurlu hissettirecektir. Bu haftayı; hayatta gerçekten neye değer verdiğinizi düşünerek ve maddi şeylere olan aşırı bağlılığınızdan kurtulmaya çalışarak geçirirseniz, aradığınız gerçek huzuru bulacaksınız. Ev değiştirme, yeni ev alma, taşınma konuları gündeme gelebilir ya da evinizde yapmanız gereken tadilatlara zaman ayırabilirsiniz. 8 Kasım’da Merkür Akrep burcuna geçecek. Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle kariyerinizde becerikliliğiniz ve çok yönlülüğünüz sayesinde istediğiniz ya da hedeflediğiniz duruma gelebilirsiniz. Organizasyon ve plan yapma konularında fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ancak işinizle ilgili sorunları çözerken mantık ve sağduyuyu ön plana çıkartmanız; duygusallıktan uzak kararlar almanız gerekmekte. Yine Akrep etkisiyle patronlarınız ya da otorite figürü olan kişilerle anlaşmazlığa düşebilir, sorunlar yaşayabilirsiniz. Aile yaşantınızla iş hayatınızı dengelemekte zorlanabilirsiniz. Aradaki dengeyi kaybetmemeye çalışın.

 

BALIK-YÜKSELEN BALIK: 7 Kasım’da gerçekleşecek olan Dolunay yakın akrabalar, komşular ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinizi gündeme getirecek. Bu kişilerle eğer varsa sorunlarınızı çözebilir, onlara ihtiyaç duydukları konuda yardım etme şansı elde edebilirsiniz. Yaratıcılığınızın ve sezgilerinizin çok güçlü olacağı bu haftayı yazarak ya da edebi konularla ilgilenerek geçirmek size istediğiniz sakinliği ve huzuru sağlayacaktır. Kısa seyahatlere çıkabilir, eğitim ve seminerlere katılabilir, kişisel gelişim konularına vakit ayırabilirsiniz. Yabancı dil öğrenmeye başlamak için de kullanabilirsiniz dolunay etkisini. 8 Kasım’da Merkür Akrep burcuna geçecek. Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle birlikte özellikle uluslararası iletişim, ticaret, seyahat, ulaşım, taşımacılık, hukuk, yayıncılık gibi alanlarda çalışanlar için olumlu bir süreç başlıyor. Yurt dışı seyahatlere çıkabilir, yabancı yerleri keşfetmek, yabancı kültürleri tanımak için büyük arzu duyabilirsiniz. Felsefi konular ve mistisizm ilginizi çekebilir, bu alanlarda araştırma yapmaya gönüllü olabilirsiniz. Hukuksal olarak davalar gündeme gelebilir ya da önceden gelen davalar sonuca ulaşabilir. Yalnız fikirlerde sabitlik oluşabileceği için dogmatizm tehlikesine düşmekten kaçınmak gerekir.

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.