2014 Yılı Değişim Odaklı Hareketli Bir Yıl Olacak

23.01.2014 10:20:11
A+ A-

1 Ocak 2014 saat 13:15 de Oğlak burcunda Yeniay meydana geldi. Bu Yeniay Plüto´yu yanına, Jüpiter´i de karşısına alacak ve aynı anda Uranüs´e ve Mars´a etkili bir bakış attı. Peki bu ne demek? Yeniay hayatımızda yeni tohumlar attığımız, yeni başlangıçlar yaptığımız dönemi sembolize eder. Ay büyüme fazında olduğu için hayatımızda harekete geçmek istediğimiz konularla ilgili adım atabileceğimiz verimli bir dönemdir.

Demek oluyor ki Ocak ayından başlayarak bütün 2014 yılı boyunca özellikle özel, sosyal, ailevi ilişkiler konusunda hayatımızda köklü kalıcı değişimler meydana gelecek. İçimizden yükselen değişim, yenilenme ve özgürleşme ihtiyacı sayesinde alışkın olduğumuz mevcut düzen yıkılacak yerine yeni bir düzen, sistem kurulacak. Meydana gelen durumları olumlu-olumsuz, iyi-kötü diye yorumlamayın çünkü iyi ve kötü bir arada kol kola gezer. Kötü gibi görünen şeyin arkasındaki iyiyi görmek gerekir.

Neler olabilir ? Müzmin bekarlar evlenebilir, bazı evlilikler, ilişkiler bitebilir ya da kendi içinde yenilenebilir, çocuk sahibi olunur, yeni iş kurulabilir ve ortaklıklar yapılabilir, iş değişikliği yapılabilir, sağlığa daha fazla dikkat edilir, aile içi ilişkilerde değişim olabilir, ebeveynler çocuklarıyla daha yakından ilgilenip kendilerini ve düşünce biçimlerini yenileyebilir, taşınıp yeni düzen kurabilir, sosyal çevre değişebilir ve en önemlisi kendinizi ve sahip olduğunuz potansiyel yeteneklerinizi fark edip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ancak aklımız, hırslarımız, beklentilerimiz, korkularımız bizi ve insanlığı bu şekilde ele geçirmişken değişimi yapmak kolay olmayacak. Her şekilde hayatımızda yenilenme, değişim meydana gelecek ancak kimileri buna gönüllü olurken kimileri de isyan edecek, direnecek. Tabi ki yeni bir düzen kurmak kolay değil. Bunun için savaşmamız, mücadele etmemiz, çalışmamız, azimli, kararlı, sabırlı ve cesur olmamız gerekecek.

Neyse ki yalnız olmayacağız. Şans, bereket, fırsat bizimle olacak. Bağımlılıklarımızın, alışkanlıklarımızın, güvence ihtiyacımızın, en önemlisi korkularımızın bizi nasıl hapsettiğini, ilerlemekten alıkoyduğunu görecek ve risk almaya, küllerimizden yeniden doğmaya istekli olacağız. Kendinizi hayatın akışına kontrollü bir şekilde bırakmanız, ilahi olan düzeni anlayıp kabul gösterip, içinizdeki sevgiyi ve cesareti uyandırmanız karanlıktan aydınlığa çıkmanızı sağlayacak. Türkiye Cumhuriyeti´de bu bir yıllık süreçte hem kendi iç ilişkilerinde hem de dış ilişkilerinde önemli süreçten geçecek.

Korkunu panzehiri sevgi ve inançtır. Kendi küçük dünyanızda yapacağınız küçük bir değişim çevrenizi ve tüm dünyayı etkileyecek, değiştirecek...YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.