2014'ün ikinci yarısı kariyerde parlama ve büyük aşk zamanı!

15.01.2014 00:30:52
A+ A-

Astrolojinin meraklısı, her yıl ‘Gökyüzü onlara neler getirecek?’ diye astroloji kitapları alır. Astroloji bloglarını okur. Videolar izler. Tabii ki sosyal medyanın nimetlerinden biri de tahminleri vurucu olan Astrologları hesaplarından takip etmek. Sosyal medyadan da gezegenlerin dilini çözmeye çalışan bir grup var anlayacağınız. İşte bizim özellikle sosyal medyadan tanıyıp, sevdiğimiz Astrolog Sema Kılıç, bu yıl ikinci kitabını çıkarttı. Bakalım Aslanı, Akrebi, Kovası, Boğası 2014’te neler yaşayacak? Nelere göğüs gerecek? Hayat dersi vermesi gereken konular ne olacak? Hangi burçlar şanslı bu yıl? Ve yılın önemli gezegen açıları, dönemleri neler? Türkiye nasıl bir döneme doğru gidiyor? Tüm bunları Astrolog Sema Kılıç cevaplıyor. 2013’te ‘Aşk ve İlişkiler Astrolojisi’ kitabını çıkaran Kılıç, bu yıl  ‘2014 Yıllık Burç Yorumları’ kitabıyla karşımızda. Hadi gökyüzünü okuyan kadını dinleyelim!

 

2014'te aşkta şanslı burçlar: Akrep, Yengeç, Başak, Balık ve Oğlak!

-’Aşk ve İlişkiler Astrolojisi’ kitabıyla sıradanlığın dışına çıktın yıllık burç yorumları yerine bir ilke imza attın. 2014 yıllık burç yorumları yapmak nerden çıktı?

İnsanoğlunun geleceğini merak etme aşkı bitmez. Biz Astrologlar da bu işi ilim yoluyla yapmaya çalışan kişileriz. 2014’te neler olacak, burçları neler bekliyor merak edenlere ışık tutan bir kitap yazayım dedim, bunun üzerine yazdım “Astrolog Semavii’den 2014 Yıllık Burç Yorumları” kitabını. Kitap Potkal Yayınlarından çıktı, Yitik Ülke Yayınlarıyla kardeş yayınevi.

 

-Ufukta yeni kitap projesi var mı? Yeni kitabın konusunu ne yapmayı planlıyorsun?

Var, yeni kitabı bir Astrolog arkadaşımla beraber yazacağız, konusu şimdilik sürpriz olsun. Yazmaya başladık, yaza çıkarmayı düşünüyoruz İnşallah.  

 

-2014’ün önemli dönemleri ne zaman? Merkür retrosundan korkar olduk. Yılın Merkür retroları ne zaman?

Merkür retrosundan korkmayın, sadece teknolojik araçlarınızı iyi koruyun ve sakarlıklara ve iletişim problemlerine karşı uyanık olun. Onun haricinde Merkür retrosu iyidir iyi. Bir durma, mola verme, olan bitenin dökümünü yapma ve bekleyen, yığılan işleri tamamlama için mükemmel zamanlardır. Beklenen şeylerin gelmesi, kaybolan eşyaların bulunması için iyi zamanlardır. Planların sağlıklı ve dikkatli yapılması için iyi zamanlardır.2014’te Merkür retro zamanları:

6-28 Şubat 2014 Merkür Balıktayken Kovaya geri dönecek.

7 Haziran-1 Temmuz 2014 Merkür Yengeçte retro olacak İkizlere dönecek.

Ve son Merkür retrosu 4 -25 Ekim 2014 Merkür Akrepteyken Teraziye geri dönecek.

Bu sene ilginç olan şey, Merkür aynı burçta retro olmayacak, bir önceki burca geri dönecek. Demek ki bitirilmesi gereken, hızlı gidince es geçilen önemli hususlar olacak, onlara geri dönerek tamamlamak, düzeltmek lazım yeniden ilerleyebilmek için.

 

-İlişkiler açısından yıpratıcı dediğiniz gezegen açıları neler? Hangi tarihlerde gerçekleşecek?

Yılın ilk yarısı ilişkiler açısında pek de parlak görünmüyor. Ama 2014 ikinci yarısı sanki bambaşka bir yıla girer gibi şahane geçecek aşk bakımından. 2014 ikinci yarısı adeta yılın ‘Büyük Aşkları ve Muhteşem Evlilikler Zamanı’ gibi görünüyor. Yıldızların büyük aşk vaat ettiği zamanlar.  Ancak dediğim gibi ilk yarı genel itibariyle hayli zorlayacak tüm burçları. Yine de iyi zamanları vereyim ilk yarıda da, zor zamanlar fazla olunca iyi zamanları vermek daha kolay. Mart iyi bir zaman olabilir aşk için yılın ilk yarısında ve Haziran ve Temmuz. Temmuz zaten ikinci yarı döneminin şahane yıldız açılarının başlatan dönem olacaktır. Ondan sonrası çok şanslı aylar.

 

Türkiye için Mart ve Nisan kırılma dönemi

‘Hem iktidarda hem muhalefette Nisandan itibaren çalkantılar hızla artacak’

 

-Önümüzdeki yıl, Türkiye açısından ‘aman şu tarihlere dikkat!’ dediğiniz zamanlar var mı?

Olmaz mı? Yılın ilk yarısının zorlu yıldızları en başta konjonktürel olarak ülkeleri etkiliyor, dünya ve ülke siyasetini. Ülkemiz de en çok etkilenen ülkeler arasında. Türkiye için Mart ve Nisan kırılma ayları, dönüm noktası diyebilirim.  Daha yakın zamanda ise Şubat önemli, riskli ve tehlikeli durumlar bakımından.  Haziran da çok tantanalı, zorlu bir zaman olacak. Ve Temmuz sonu-Ağustos bir diğer ses getiren, çok önemli zamanlar ülkemiz için. 

 

-2013’te Türkiye, siyaseten bir kırılma noktası yaşadı. Bu konuda 2014’e dair bir öngörün var mı?

2014’te iktidarda değişim görüyorum ben. Bu öngörümü veya tahminimi 2013 Marttan beri dile getirmekteyim. Bakalım hayırlısı ülkemiz içim. Bir diğer tahminim daha öncesine dayanıyor, 2012 Ağustostan beri dile getirdiğim tahmin, Sarıgül yükselecek dedim. Yükselişini görüyoruz. Bakalım nereye kadar yükselişi devam edecek, hayırlısı.  Bir diğer tahminim ise, hem iktidarda hem muhalefette Nisandan itibaren çalkantılar hızla artacak, değişimler hızla gerçekleşecek. Ve 2014’e dair bir diğer tahminim ise, erken seçim olacak.

 

Koç, Aslan, Yay kariyerde yükseliş!

 

-2014 yılı için istediklerimizi elde etme yılı diyebilir miyiz?

2014 ikinci yarı için rahatlıkla diyebiliriz. Yepyeni sıcak taze coşkulu hızlı süper enerjiler kanımızı kaynatacak adeta.  Bir işte parlamak için, büyük aşk için, yepyeni bir hayat kurmak için süper zamanlar. Tabii kim hangi konuda şanslar yaşayacak, onun detaylarını 2014 burçlar kitabımdan okusun derim.

 

-İş, kariyer dünyasına damga vuracak burçlar hangileri?

Koç, Aslan ve Yay ilk başta iş ve kariyerde şanslı burçlar diyebilirim. Ayrıca Akrep ve Kova zorlu ama çok başarılı bir kariyer yılı yaşayabilir.  Yükselen burcu bu burçlardan biri olanlar da dikkate alsın bu dediğimi.

 

-Peki ya kimler evlenecek? Kimler çocuk sahibi olacak?

Burcu veya Yükselen burcu Koç, Boğa, Balık, Akrep ve Teraziler ilk başta çocukta şanslı burçlar.  Aşk ve evlilikte şanslı burçlar yılın ilk yarısı, burcu veya Yükselen burcu Akrep, Yengeç, Başak, Balıklar ve Oğlaklar.  Yılın ikinci yarıda ise, burcu veya Yükselen burcu Kova, Aslan, Yay, Koç ve Terazi olanlar çok şanslı.

 

-Aşkın peşinden hangi burçlar sürüklenecek?

Yukarıda dediğim gibi, en başta burcu ve Yükselen burcu Kova olanlar bir numarada şanslı burç yılın ikinci yarısında, sonra Aslan geliyor. Ve sonra Koç, Yay ve Terazi!

 

An’a ve geleceğe odaklanan kazanır bu yıl!

-2014 yılı için burçlara tavsiyelerin neler?

İlk yarıda olduyu olmadıyı bir kenara koysunlar, tertemiz bir sayfa açsınlar, hayatın sımsıcak ışıltılarına, parlak şanslara ve yepyeni başlangıçlar yapmanın enerjilerine kendilerini açsınlar. “Hayat güzel” sloganını düstur edinsinler. Hayata yeniye değişime kendini açan ve bugüne, geleceğe odaklanan kazanır bu yıl!  Çünkü yılın ilk yarısı adeta yıldızlar ruhumuzu, bedenimizi ve hayatımızı geçmişin tozlarından arındırıyor, bir dip temizlik yapıyor her köşesinde. Bizi yıldızlar bugüne ve geleceğe hazırlıyor, bunu görelim,  bize yardım eden yıldızlara biz de kolaylık sağlayalım, yıldızlar yoksa kızdı mı şansı hak etmiyorsan ben de giderim der, küser. Aman yıldızlara iyi davranın!

 

-Twitter’da bu kadar sevilmenin nedeni ne sence? Acaba bunun sebebi de doğum haritanda yatıyor olabilir mi?

Çok mu seviliyorum bilmiyorum. Teşekkür ederim bu sorun için, gülümsetti beni.  Seviliyorsam ne mutlu bana. Sanırım samimiyet önemli. İnsanlara samimi olmak, dürüst ve dost davranmak her zaman iyidir.

 

-Yazdığın yorumları başka sitelerde kopyala-yapıştır görüyor musun? Kızıyor musun? Ne düşünüyorsun bu konu hakkında?

Görmez miyim? Artık bıktığım için bakmıyorum. Araştırmıyorum. Ama bir şekilde önüme geliyor. Okurlarım takipçilerim sağ olsun hafiye gibiler, hemen haber veriyorlar. Uyarıyorum o kişileri, bir daha yaparsanız resmi yoldan sorunu çözerim diyorum. Bunun haricinde, benim iznimi alarak yorumlarımı yayınlayan yerler var tabii. Onlar benim için sorun değil tam tersi yorumlarımın daha geniş ortama yayılmasını sağlıyorlar. Bu da hem beni hem onları memnun eden bir şey. 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.