2015, burçlara neler getiriyor?

12.02.2015 10:55:08
A+ A-

 

Gökyüzü, 2015'te de 12 burcun kaderini değiştirmeye, dönüştürmeye devam ediyor. Daha doğrusu gökyüzü de kaderimize dahil ancak yıldızların açılarından bu dönüşümleri anlayan Astrologlar olmazsa biz de bu sırrın çok dışında olacaktık. 2015 gezegen açılarının, transit geçişlerinin burçlara neler getireceğini öğrenmek için Astrolog Sema Kılıç ile bu senenin yıldızlarını, önemli gökyüzü olaylarını konuştuk.

2015'e neredeyse merkür retrosuyla girdik geri gitmeye başlayan merkür bizi nasıl etkiliyor?

Merkür retrosu ilişkilerde sürüncemede olan sorunların yüzeye çıkarır. Özellikle iletişimsel problemler su yüzüne çıkar iyice. Çünkü Merkür iletişim gezegenidir. Kişilerin birbirini anlamaması ve sağlıklı bir iletişim kurulamaması ilişkiyi aksatır. Birinin ketum olması, diğerinin öbürünü yanlış anlaması veya birinin kendini farklı tanıtması vs gibi sorunlar Merkür Retro zamanında göze batmaya başlar ve ilişkide sorgulama başlatabilir. Derken, olan sorunları çözmek için gayret gösterilmezse, ilişki ya her iki kişi ya da biri tarafından bitirilebilir.

Öte yandan, karşılıklı güzel bir sevgi ilişkisinde bu türden sorunlar olsa bile, çok rahatlıkla aşılabilir. Zaten sorunlar insanların birbirini daha iyi anlaması için aslında bir fırsattır. Bir sorun çıkarsa, soruna odaklanmak yerine, çözüme odaklanmak ve bu sorunu ilişkide kötü giden bir şeyi düzeltme fırsatı olarak değerlendirmek lazımdır. İşte, o zaman Merkür retrosu iletişimi bozmaya değil, düzeltmeye katkıda bulunur.

Yılda 4 kez gerçekleşen merkür retro nedir? Ve neden retro bizi korkutuyor?

Ben Merkür retro’sundan korkmam. Neden korkuyor insanlar ki? Korkacak başka yıldız mı bulamadı insanlar.. J

Acaba biz Astrologların negatif  yönde bir etkisi mi oldu? Biz mi yanlış anlattık Merkür retro’sunu insanlara acaba?

Merkür retrosu korkulacak bir şey değildir. Hayatın akışında doğal olan durumlara etki eder sadece. Merkür retrosu iletişimde aksaklık yaratabilir, ulaşımda problemler yaratabilir, teknolojik veya başka tür aletleri bozabilir. Ama bunlar hayatın doğal parçalarıdır. Bir alet elbet bir gün bozulacak, ilelebet çalışmayacak. Varsın bozulsun, napalım, yaptırırız. Olmadı yeni bir alet alırız. Dert mi?

Tabii, Merkür retrosu bazen de önemli bir konuda kriz yaratabilir. Mesela, iş yerinde biriyle ilişkiniz iyi gitmiyorsa, Merkür retrosunda iletişim daha kötü olabilir, ağızdan olmadık bir laf çıkabilir ve bu sizin işinizden olmanıza neden olabilir. Ama Merkür retrosu demiyor ki, git onunla sert bir dille konuş diye! İrade nerede?... Merkür retrosu, kişileri bir kötü gidiş konusunda uyarır, iletişimi öğren, der. Merkür iletişim demektir. Bize “doğru iletişimin” ne kadar faydalı ve bazen de hayati olduğunu anlatır. Bu konuda dersler yaşatır. Biz o derslere dikkat edersek, nerde ne zaman ne konuşacağımızı öğreniriz. O zaman Merkür retrosunda da, yanlış iletişim yüzünden başımıza iş gelmez. Sorumluluk dönüp dolaşıp bize dönüyor. Olayın kendisi değil, bizim o olaya nasıl yaklaştığımız ve nasıl bir reaksiyon gösterdiğimiz önemli. Onun için, siz doğru iletişime açık biriyseniz, şuurlu olma yolunda iyi bir yoldaysanız, Merkür retrolarını dert etmeyin. Hatta retro zamanının bir sorunu çözerek onu geride bırakmak için bir fırsat zamanı olduğunun bilin.

2015'te 4 merkür retro tarihleri neler?

İlk Merkür retrosu Ocakta gerçekleşti ve12 Şubatta bitti. Bundan sonraki Merkür retrosu  19 Mayıs-11 Haziran arasında İkizlerde olacak. Yılın son Merkür retrosu ise 17 Eylül-9 Ekim arasında Terazi burcunda olacak.  Demek ki bu yıl toplam 3 Merkür retrosu var.

2015 yılının bir retro sürprizi var. Yaklaşık 2 yılda bir olan Venüs retro’su gerçekleşecek bu yıl. 18 Temmuzda Başak burcuna giren Venüs 25 Temmuzda retro harekete geçecek ve geri dönerek, 31 Temmuzda Aslan burcuna dönecek ve 6 Eylüle kadar Aslan burcunda retroda kalacak, derken 6 Eylülden sonra düz pozisyona geçip Aslanla ileri harekete devam ederek, 9 Ekimde Başak burcuna geçiş yapacak. Yani, Venüs 25 Temmuz-6 Eylül arası retroda kalacak demektir.

YILIN EN ÖNEMLİ GÖKYÜZÜ OLAYI: JÜPİTER ASLAN’DAN BAŞAK’A GEÇİYOR

Yılın bir diğer önemli gökyüzü olayı Jüpiter'in ikinci yarıda Başak'a geçmesi Jüpiter Aslandayken ne oldu, oluyor? Başaktayken neler olacak?

Jüpiter şans, bereket ve fırsat yıldızıdır. Jüpiter Aslanda transit gezerken, doğum haritamızda hangi ev üzerinden geçiyorsa, o yıl o konularda fırsatlar elimize geçebilir, o konuda sorunları daha rahat çözebilir ilerleyebiliriz, daha güzel gelişmeler ve kazanımlar yaşayabiliriz. Eğer ki, Jüpiter Aslan transiti haritamızdaki bazı yıldızlarla iyi açıda ise. İyi açılı değilse, transit geçtiği ev konularında sorunlar büyüyebilir. Jüpiterin negatif yanı bir şeyi büyütmesidir. Aslında o her şeyi büyütür, iyi şeyleri de kötü şeyleri de.

Aslan burcu bir şeyi parlatmak, göz kamaştıracak noktaya getirmek, göz önüne sermek demektir kısaca. Jüpiter’in Aslanda olması da, bir başarıyı parlatır. Hatta olduğundan daha parlak bile gösterebilir.

Parlamak, parlak başarı elde etmek için iyi zamandır. Özellikle burcu veya yükselen burcu Aslan, Koç, Kova ve Yay olanlar için. Bir de Aslan burcunun haritada tepede olduğu, zirve evinde bulunduğu Akrep burcu için. Jüpiter Aslan Terazi burçlarının da iş ve aşk hayatlarına güzel ve parlak şanslar getirebilir, bu konularda şanslı katkılar yapabilir. Ayrıca parasal ve iş bakımından Yengeçlere de yarayabilir.

Aşklar da parlak yaşanır. Film gibi sahnelerle dolu bir aşk yaşamak için şahane fırsatlar sunar Jüpiter Aslan transiti insanlara. Çünkü Aslan burcu Zodyakta 5.ev yani “Aşk” evinin burcudur. Gösterişli, film gibi aşkların burcudur Aslan. Ayrıca tutkunun burçlarından biridir. Tutkulu aşklar zamanı anlayacağınız.

Jüpiter Başak ise, emek, fedakarlık ve zamana dayanıklı bir ilişki için, sıcak bir yuva kurmak için iyi zamanlar. Başkalarına fedakarlık yapmanın ödüllerini alacağımız zamanlar diyebilirim.

İş ve diğer konularda da, Jüpiter Başak transiti bir konuda becerileri ilerletmek için, teknik bilgi ve yeteneği yükseltmek için güzel fırsatlar getirecek zamanlardır. İşte ve meslekte fedakarca çalışmanın, çalıştığımız kurum veya mesleğe hizmete odaklanmak, becerilerimizle, sorumluluk özelliğimizle kendimizi kanıtlamak ve bunlarla takdir ve ödül almak zamanıdır.

Başak eğitimin, mesleki becerinin burçlarından biridir. Ağustos ortasında Başak’a geçip 1 sene kalacak Jüpiter transiti döneminde, bir müzik aleti öğrenmek isteyen, bir mesleki beceri kazanmak veya ilerletmek isteyenlere ilgili konuda eğitim almalarını tavsiye ederim. Kesinlikle az zamanda çok yol kat edeceğiniz bir eğitim süreci yaşarsınız. Hızlı öğrenmek için çok iyi zamandır Jüpiter Başak transiti.

Jüpiter Başak kimlere yarar? En başta Başak burcuna, sonra diğer Toprak grubu burçlar olan Boğa ve Oğlak’a yarar. Ayrıca Başakın haritada zirve evde olduğu, Yay burçlarına da yarayabilir. Jüpiter Başak Akreplerin de iş ve aşk hayatlarına yarayabilir, iyi gelebilir onlara.

Ancak diğer transitleri düşünürsek, bu yıl Başaklar hayli zorlanacak görünüyor. Onun için acele adım atmasınlar, yavaş yavaş ilerlemeyi sesçinler, özellikle kritik konularda, geleceklerini ilgilendiren konularda. Çünkü haydi sert açılar onları ikilemlere ve zorlu kararlara zorlayacaktır. Acele etmek ciddi hata yaptırabilir. Şans yıldızı Jüpiter’in onlara faydası, böyle zorlu transitlerin etkisi altındayken, başka zamanda hataları başlarına ciddi bela açabilecekken, belki Jüpiter az zararla kurtulma konusunda şans verebilir. Akıllı davranan Başaklar ve Yükselen Başaklar ise, zorlu virajı akıllı almanın faydalarını görecektir.

Kariyerde yükselecek burçlar hangileri?

Burcu veya Yükselen burcu Terazi, Akrep, Aslan, İkizler, Koç; Kova ve Yaylar kariyerde parlayabilirler yılın ilk yarısında. Ayrıca burcu veya Yükselen burcu Boğa, Oğlak, Yengeç, Akrep ve Terazi iyi para kazanabilir. Başaklar da iyi başarı kazanabilir ancak bazı sert yıldızlar zorlayacak onları, dikkatli gitmeleri gerekecek. Balıklar için de enteresan bir yıl, ya başarının zirvesindeler, ya da düşüş riski altındalar.. Satürn tepelerinde, hatalarının bedelini ödetir. Dayanmak, sorumluluklarına asılmak zorundalar, o zaman başarıları yüksek olur.

Burcu veya Yükselen burcu İkizler, Başak, Balık, Terazi ve Yayların iş ve kariyerlerinde yılın 2.yarısında dikkatli olmaları gerekir.

AŞKTA ŞANSLI OLAN BURÇLAR..

2015'te Aşk kimlere göz kırpıyor? Evlenecek ve bebek sahibi olacak olan burçlar ne olacak?

Aslan, Kova, Terazi, Akrep, Boğa, Yay, Oğlak ve Koçlar aşktan yana şanslı görünüyor. İkizler, Başak ve Balık hem şanslı hem riskli dönemdeler. İkilem yaşayabilirler. Boğalar da aslında dönem dönem ikilem içindeler. Hem şanslı hem kritik zamanlar.

Yine yukarıda saydığım burçlar arasında evlenenler olacaktır özellikle. Çocuk yapacaklar arasında, burcu veya Yükselen burcu Koç, Terazi, Başak ve Balık olanlar, ayrıca Boğa, Oğlak burçları da çocuk yapma şansı bulabilir.

Bu sene yasak aşka meyilli ya da 3'lü aşk yaşayabilecek ya da iki kişi arasında kalmaya yatkın burç kim olacak?

Bu türden zorlu ilişkiler için burç adı vermek doğru olmaz çünkü gerçekten kişinin bireysel haritasının yıldızları ile transitler arasında açısal ilişkiye bağlı bu. Veya kişinin o yılın Güneş Dönüşü haritasında 12.evde Mars, Venüs, Uranüs veya Neptün vurgusu varsa, 8.evde yine aşksal enerjiler varsa ve bazı kritik açılar içindeyseler, evet, yasak aşk ihtimali olabiliyor. Ayrıca Jüpiterin aşksal yıldızlarla gergin açıları da aldatma, aldanma durumları yaratabilir.

Sağlığına dikkat etmesi gereken burç var mı?

Boğa, Yengeç, Akrep, Oğlak, Aslan, Başak, Balık, Kova ve Yay sağlığına dikkat etmesi gereken burçlar arasında diyebilirim.

Girişim, yeni bir iş kurma ve yeni proje başlangıçları için hangi tarihler uygun?

Bunun için genel bir tarih vermek doğru olmaz. önemli konu, bireysel harita analizi gerektiren bir konu bu. yine de kabaca, Jüpiterin Güneş, Merkür, Mars ve Satürnle güzel açısal etkileşimleri iyi zamanlardır diyebilirim. Ama kişinin bireysel haritasına bakmadan aslan karar verilmemeli.

2015'te meydana gelecek güneş tutulmaları burçları nasıl etkileyecek? Sanırım ilk tutulma Balıkta gerçekleşecek nasıl etkilenecek burçlar?

Son 1,5 senedir Koç-Terazi aksı üzerinde ay tutulmaları oldu, sonuncusu 4 Nisanda Terazide ay tutulması ile gerçekleşecek. Sonra Ay tutulmaları Başak-Balık askında gerçekleşmeye başlayacak. Güneş tutulmaları da, yine bu burçlarda olacak.

20 Martta 29 derece Balıkta bir Güneş tutulması var. 4 Nisanda 14 derece Terazide Ay tutulması var. 13 Eylülde 20 derece Başakta Güneş tutulması var, 28 4 derece Koçta ay tutulması var. Bu arada Koç-Terazi aksında son ay tutulması 4 Nisanda olacak dedim, ama unutmuşum, 28 Eylüldeki son ay tutulması imiş.

Terazi-Koç aksındaki tutulmalar burcu ve Yükselen burcu Koç ve Terazi olanların hayatlarında bazı duygusal çalkantılar yaşattı, iş ve özellikle aşk hayatlarında değişimler getirdi. Yüzleşmeler ve değişimler. Kimini işte kimini aşkta etkiledi. Değişimler olumlu da oldu, olumsuzda. Ama ister olumlu ister olumsuz değişimler olsun, aslında olması gerekenler oluyor. Bizler üzülebiliriz olan bitene fakat hayatımızdan gitmesi gereken şeyler gidiyor.. Değişim, taze kan için, ilerlemek için, acı da olsa gitmesi gerekenler gidiyor aslında. Çünkü tutulmalar “bu böyle gitmez” dedirten olaylar yaşatır.. Olaylar bizi yeni başlangıçlar yapmaya zorlar ve sevk eder. Hayatımızı yenilemek için doğru zamanlardır.

Astrolog Semavii Twitter Sayfası : https://twitter.com/astrologsemavii 

 

 

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.