2015 yılı burçlara neler getirecek

01.01.2015 16:11:43
A+ A-

Değerli Koç Burcu  ve Yükselen Koç

Burcunuzda transitini sürdüren Uranüs her geçen gün sizlere yenilikler getirirken, Aralık ayında Satürn’ nün burç değiştirmesi le birlikte 2018 yılına kadar desteğini, eğitim öğretim hayatınızda, uzun yolculuk ve uzak akrabalarınızla olan iletişiminizi yeniden yapılandırmak üzerine olacaktır. Süreç boyunca yabancı ülkelere seyahat edebilir, yeni bir eğitim programına başlayabilirsiniz. Hayatın felsefi yönleri ile ilgilenir, din ve inançlar konusunda oldukça bilgi sahibi olursunuz. Satürn Transiti süresince yapacağınız her yolculuk ya da eğitim bazen çok da isteğinize bağlı olmayıp, iş ya da başka nedenler ile zorunlu da olabilir. Bu süreçte yapılacak yolculuklarda biraz daha dikkatli plan yapmakta fayda var. Olası aksilikleri göz önünde bulundurmak adına. Yaşça sizden büyük ya da deneyimi fazla olan kişilerden destek görürsünüz. Pasaport, vize ve yurt dışı ile ilgili tüm iş ve işlemleriniz bu süreçte yeniden yapılanır. Yılın ikinci yarısında Ağustos ayı itibari ile günlük yaşam ritminiz, çalışma alanınız ve sağlığınız ile ilgili şans ve fırsatlar sizinle olacak. İşinizi ya da birim, bölümünüzde değişiklik yapma isteğiniz var ise, bu anlamda bir çok fırsatlar çıkacaktır karşınıza. Çalışma arkadaşlarınız ve iş yeriniz huzurlu, sakin ve daha merhametli insanların çevrenizde olduğu bir dönemdir bu. İyi şekilde değerlendirilmesi gereken bu süreçte iş temponuz, rutin hayatınızın koşturmacası artsa da, daha mutlu olur ve bir çok konuda desteği etrafınızdan kolayca bulabilirsiniz. Kilo almaya yatkın olan koç burçları ise bu dönemde beslenmelerine, kilo almamaları için özen göstermelerinde fayda var.

Sevgili Boğa Burcu ve Yükselen Boğa

Aralık ayında Satürn’ nün burç değiştirip yay burcuna geçmesi ile birlikte 2018 yılına kadar başkaları kaynaklı gelirlerinizde yeniden yapılandırma yapacaksınız. Eşinizin, ortağınızın kazançlarında yeni sorumluluklar alabilir ortak yatırımlarda bulunabilirsiniz. Transitin ilk başlarında ekonomik olarak  zorlandığınızı, bazı kısıtlamalar yaşadığınızı hissedebilirsiniz.  Fakat Satürn gitmeden önce mutlaka size bir ödül bırakır. Kredi nafaka vergi gibi konularda hem fırsatlar hem de gideler gündeminizde olur. Telepatik bağlar, Gizli ilimler, ölüm ve ötesi gibi bilinmeyen konulara ilginiz oluşabileceği gibi, hisleriniz, sezgilerini artar. Yılın ikinci yarı ise aşk ve sevgi konularında mutlu olacaksınız. Yalnız olanlar için yeni bir ilişki başlayacağı gibi devam eden ilişkilerde evlilik ya da nişan gibi, birlikteliği bir üst noktaya taşıyacak sevindirici gelişmeler söz konusu. Çocuk sahibi olanlar çocukları ile daha fazla zaman geçirecek ve mutlu anlarına şahitlik edecekler.  Çocuk sahibi olmak isteyen boğa burçları için ise bu arzularına kavuşmaları için oldukça yüksek etkilerin olduğu bir dönem. Hayatın zevk veren, eğlenceye yönelik taraflarıyla ilgilenir ve yaratıcı yanlarınızı ortaya çıkarırsınız bu dönemde. İstek ve arzularınıza biraz daha yaklaştığınızın farkına vardığınız umutlarınızın arttığı bir yıl olacaktır.  

Sevgili İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Aralık ayında Satürn’ nün burç değiştirip yay burcuna geçmesi ile birlikte 2018 yılına kadar evlilik, ortaklık alanınıza yerleşen gezegen tüm ilişkilerinizi test edecek ve bir  çok kalıcı sağlam ilişkiler bırakacak size. Transitin ilk zamanlarda zorlanmalar yaşasanız da, sonlarına doğru hayatınızda bundan sonra var olacak sağlam ilişkiler olacaktır. Süreç boyunca evli olanlar ya da uzun süredir devam eden ilişkilerde yeniden yapılandırma isteği duyacaksınız. Zemini sağlam olanlar devam ederken, zorlu yürüyen bazı ilişkiler bitecek. Zorlu olmasına rağmen, bitmemiş ve hala devam eden özel ilişkileriniz ise daha da sağlam olacak. Bekar olan yükselen ikizler burçları evlenebilir, evli olanlar eşleri ile ortak iş yapabilirler. Yılın ikinci yarısından sonra ise ev ve aile yaşantınızda şans ve fırsatlarınız olacak. Ailenize yeni kişiler katılabilir, bu anlamda büyüme yaşayabilirsiniz. Evlilik yolu ile yeni bir yere taşınabilir, ev alabilir ya da evinizi yenileyebilirsiniz. Büyüklerinizin hayatında ki olumlu gelişmeler sizlere de yansır ve ortak sevinçler yaşarsınız. Kariyer hayatınız ile ilgili elinize çeşitli fırsatlar geçecektir. Üstleriniz, yöneticileriniz tarafından takdir görüp, terfi edebilirsiniz. On iki yıl sonra gelen bu şans ve fırsatları önemle değerlendirmenizi öneririm. 

Değerli Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç

Yılın ilk yarısı Jüpiter ekonominizi yükseltmeye devam ediyor. Kendi gelirlerinizden, çalışma alanızdan kazandıklarınızın yanında emlak, arsa, tapu ve miras gibi konularda hareketlilik yaşamanız söz konusu. Gelirleriniz arttığı gibi giderlerinizde arttığı görülmekte. Gelir ve gider dengesinin önemli olduğu zamanlardasınız. Özellikler aile bireyleri   parayı harcarken sizin kadar dikkatli davranamayabilir. Parasal anlamda oldukça şanslı olduğunuz bu süre ağustos ayı itibariyle kardeşler, kuzenler   ve yakın çevreniz ile ilgili konularda yeni imkan ve şanslar getirecektir size. Çevreniz ile iletişiminiz, yolculuklarınız artar bu dönemde.  Eğitime dair konular katılır yaşantınıza. Fikir ve düşünceleriniz değişir. Kelimeleriniz daha da güçlü olur. Yeni ve teknolojik aletler satın alabilirsiniz. Uzun zamandır beklediğiniz fırsatlar çevrenizden gelir çoğunlukla. Aralık ayında Satürn’ nün burç değiştirip yay burcuna geçmesi ile birlikte 2018 yılına kadar, günlük rutin hayatınız, çalışma yerinizde, iş arkadaşlarınızda bazı değişiklikler olabilir. Daha fazla iş yükü ya da sorunluluklar eklenir iken planlarınıza, uzun zamandır değişmesini istediğiniz işiniz ya da bölümünüz varsa bu konularda isteğinize kavuşabilirsiniz. Aynı iş yerinde kalabilir fakat farklı bir alana geçebilirsiniz. Sürecin başında sıkıntılı zamanlar dikkatinizi çekse dahi sonrasında mutlaka iyi ki olmuş diyeceğinizden eminim.  Çok çalışmak, ya da yeni sorumlulukların sizi sıkmasına izin vermeyin. Sağlık anlamında da önemli olan transit süreci hem ruhsal hem de fiziksel olarak dikkat edilmesi gereken bir dönem. Beslenmenize ve sporunuza özen göstermeniz kendinizi daha da iyi hissetmenize yeterli olacaktır.

Sevgili Aslan Burcu  ve Yükselen Aslan

Aralık ayında Satürn’ nün burç değiştirip yay burcuna geçmesi ile birlikte 2018 yılına kadar aşk ve çocuklara dair bazı sorumluluklar almanıza ve yeni düzenlemeler yapmanıza destek olacaktır. Transit süresince kendinize zaman ayırmalı ki siz buna önem verirsiniz ve en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu güne kadar nasıl hayattan zevk alıyorsanız aynı konuların devamını sağlamak sizlere iyi gelecektir. Şimdiye kadar aşk ilişkilerinizde belki fazla verici, belki fazla sınırlarınızı aşarak yaşadınız. Fazla özverinin sıkıntı getirdiğini düşünerek kendinizi daha geri tutabilirsiniz. Belki de biraz gerçekleri görüp özel ilişkilerde daha ağır ve mesafeli, karşı tarafı izleyerek İlerlemeyi tercih edebilirsiniz. Ya da sevgilinizin sorumluluklarını alabilirsiniz. Bağ kuvvetlenebilir fakat sorunlarda göz önünde olabilir. Yalnız olan aslan burçları için ise, hayatlarına kendilerinden daha olgun, deneyim sahibi, belki de yaşça büyük bir kişi girebilir ve Güven duygusunu size hissettirebilir. Çocuk sahibi olanlar ise çocuklarının her geçen gün biraz daha olgunlaştıklarını düşünebilirler. Yeni mesuliyetleriniz olabilir onların hayatları ile ilgili ve tabi ki ödüllerinizde. Haritanızda ki açılarınızı bilmiyorsanız, Şans oyunlarından uzak durmak, bu transitte yerinde olacaktır. Burcunuzda seyrini sürdüren Jüpiter in şans ve fırsatları yılın ikinci yarısına kadar kimliğiniz, görünüşünüz üzerinde devam ederken Ağustos ayında burcunuzdan ayrılıp, bu kez de kazançlarınız üzerinde size çeşitli imkan ve olanaklar sunacaktır. Kazançlarınızı bu dönemde çok iyi değerlendirmeli, gelir ve gider dengesini iyi hesaplamalısınız. Jüpiter her şeyi çoğalttığı gibi masraflarınızı da arttırabilir. Alma isteğinizi kontrol altında tutabilirseniz, son yıllarda en çok elinize geçen kazançlardan bir süreç yaşayacağını görülmektedir.

Değerli Başak Burcu ve Yükselen Başak

Aralık ayında Satürn’ nün burç değiştirip yay burcuna geçmesi ile birlikte 2018 yılına kadar ev ve aile yaşamınızda yeni düzenlemeler, evden ayrılanlar yer değiştirenler olabilir. Yeni bir evle birlikte sorumluluklar alabilirsiniz. Taşınabilir, evinizi yenileyebilir ve aile büyükleriniz köklerinizle bağlantılarınızı güçlendirebilirsiniz. Belki de evlilik yoluyla taşınabilir, yer değiştirebilirsiniz. Birlikte yaşadığınız kişiler ile ilişkilerinize dikkat etmeli ve toleranslı olmak aile içinde yaşanabilecek sorunları en aza indirgemede oldukça etkili olacaktır. Çeşitli sınavlarınız olacaktır süreç boyunca ve büyüklerinizden birine, özellikle erkek ve ya baba figürlerinin sorumluluklarını alabilir, onlara destek olabilirsiniz. Sizin süreciniz ağustos ayında başlayacak ki bir ay öncesinden şansların farkına varabilirsiniz. Burcunuza geçecek Jüpiter hayatınızın birçok alanında sizlere fırsatlar sunacak. İlahi bir destek gibi neye elinizi atsanız kolaylıkla tüm işlerinizi yapabileceksiniz. Olmayacağını düşündüğünüz konular bile son anda gizli bir el değmiş gibi gerçekleşebilir. Fiziksel görüntünüzden tutunda, işinizden kazancınıza kadar bereket içinde olursunuz transit süresince. Jüpiter’in her şeyi büyüten enerjisi  Kilonuza da özen göstermeniz gereken bir dönem olacağına dikkat çekmekte. On iki yıl önce hayatınızda ne gibi gelişmeler oldu hatırlarsanız, yine benzer konularda gelişmelerin ve fırsatların, şansların hayatınızı saracağı bir yıl olacaktır.

Değerli Terazi Burcu ve Yükselen Terazi

Aralık ayında Satürn’ nün burç değiştirip yay burcuna geçmesi ile birlikte 2018 yılına kadar, Kardeşleriniz ve yakın çevrenizden bazı kişilerin sorumluluklarını alabilir ve ilişkilerinizi yeniden düzenlemek durumunda kalabilirsiniz. Kısa yolculuklarınızda artışlar, eğitimde yeni olanaklar karşınıza çıkabilir. Transit süresince Yeni bir çevre edinebilir, daha mesafeli ilişkiler kurabilirsiniz. Dönem boyunca genellikle sizden yaşı büyük, deneyimi sizden fazla kişiler ile dostluk yaparsınız. Kişilerin akıllarını okuyabilir, içlerinden asıl geçen duygularını fark edebilecek kadar güçlenir sezgileriniz. Ağustos ayının ilk haftaları Jüpiter’ in on ikinci evinize geçmesiyle birlikte, kendi içinize döner ve ruhsal olarak güçlenirsiniz. Transit süresince Rüyalarınız artar, sezgileriniz güçlenir. İçinizden geçenlerin gerçekleşmesi daha kolay olacağından,   ne istediğinize dikkat etmek yerinde olacaktır. Başkalarının gizli konularını kolaylıkla ortaya çıkarabilir, arkanızdan dönen her şeyden bir şekilde haberdar olursunuz. Kendi gizlilerinize de dikkat etmeniz gereken bu süreç, inançlarınızı ve bağlantılarınızı güçlendirir. Bu zamanlarda yardım etmek, hayır kurum ve kuruluşlarında görev almak,   ruhunuzu beslemeniz, mutlu olmanız açısından sizleri tatmin edecektir.

Sevgili Akrep Burcu ve Yükselen Akrep

Uzun zamandır burcunuzda bulunan Satürn Aralık ayında burç değiştirip yay burcuna geçmesi ile birlikte derin bir nefes aldınız. Aslında yorucu gibi gözüken süreçten kazanımlarınız oldu. Maalesef sancısız bir gelişim ve değişim mümkün değildir. Yarım kalan konularınız var ise üzülmeyin, haziranda tekrar eksikleri tamamlamak için son bir kez daha burcunuza gelecek ve Eylül 2015 de asıl olarak terk edecek. 2018 yılına kadar ekonominize ve kazançlarınıza dikkat çekecek. Yeni bir iş ve daha yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Başlarda gelirlerde düşüş, kayıp ya da fazla para harcamak durumunda kalmış olabilir ya da kontrol etmekte zorlandığınız giderler çıktıysa bile endişe etmeyin hepsi telafi olacak şekilde gelirleriniz sabitlenecek. Kendi gelirlerinizin yanı sıra, miras emlak toprak gibi konularda da imkanlar doğacaktır. Kariyer evinizde seyrine devam eden Jüpiter ağustos ayında istek ve arzular evinize geçerek bekleyen arzularınızın gerçekleşmesine yardım edecek. Yeni bir çevre ve arkadaşlar edinecek olmanızla beraber, iş ve kariyerinizden kaynaklanan gelirlerinizde artış sağlayacaktır. Jüpiter transiti süresince yardım kuruluşları, büyük organizasyonlarda önemli görevler üstlenip adınızdan söz ettirebilirsiniz. Sosyal yaşamınızın son derece aktif olacağı bir yıl olacaktır.

Değerli Yay Burcu ve Yükselen Yay

Aralık ayında Satürn’ nün burcunuza geçmesi ile birlikte 2018 yılına kadar hayatınızı yeniden yapılandıracaksınız. Önünüzde uzun bir süreç var acele etmeden ve değiştirmek istediğiniz konulara odaklanmanız size çok şey katacaktır. Hayatınızın çok alanında yapılanmalar olacaktır. Kimileriniz evlenir iken, sorunlu ilişki içinde olanlar ise, bu sancılı ilişkilerden artık özgürleşmeyi tercih edecekler. Kimi yay burçları taşınabilir, yeni bir ev, yeni bir iş ve yeni kazanç ve gelirler katacaktır Satürn hayatınıza. Görüntünüzden tutunda fikir ve düşüncelerinize kadar bir  çok konuda daha farklı ve daha ciddi bakacaksınız olaylara. Artık eskisi gibi  olmaz hiçbir şey bu transitten sonra. Yeni sorumluluklar ve yeni projelerin içinde olursunuz. Elbette çalışmalarınızın mükafatlarını satürn burcunuzu terk etmeden mutlaka size verecektir. Yaz aylarında Jüpiterin tepe noktanıza geçmesiyle birlikte kariyer hayatınıza, sosyal statünüze dair çeşitli şans ve fırsatlar getirecektir size. Yöneticileriniz ile ilişkiniz daha olumlu ve takdir gördüğünüz zamanıdır. Transit süresince terfi edebilir, yeni imzalar atabilir ve kendinizi gösterme imkanına sahip olabilirsiniz. Her girdiğiniz ortamda fark edilir ve insanların sevgisini kolaylıkla kazanabileceğiniz keyifli bir yıl sizleri beklemekte.

Değerli Oğlak Burcu  ve yükselen Oğlak

Burcunuzda uzun zamandan bu yana transitini sürdüren Plüton her geçen gün yavaş yavaş sizleri dönüştürüp güçlendirmeye devam ederken, Aralık ayında yönetici gezegeniniz Satürn’ nün burç değiştirip yay burcuna geçmesi ile birlikte 2018 yılına kadar perde arkası konular gündem kazanırken, sizler daha içsel anlamda gelişimler yaşayacaksınız. Gizli ilimler, ölüm ve ötesi gibi bilinmeyen konulara ilginiz oluşacağı gibi, hisleriniz, sezgileriniz artar, kendi içinize döner ve ruhsal olarak güçlenirsiniz. Transit süresince gizli ilişkilere çekilebilirsiniz. Bu dönemde Rüyalarınız artar, sezgileriniz güçlenir. İçinizden geçenlerin gerçekleşmesi daha kolay olacağından,   ne istediğinize dikkat etmek yerinde olacaktır. Başkalarının gizli konularını kolaylıkla ortaya çıkarabilir, arkanızdan dönen her şeyden bir şekilde haberdar olursunuz. Kendi gizlilerinize de dikkat etmeniz gereken bu süreç, depresyondan uzak durmaya özen göstermelisiniz. İnançlarınızın ve bağlantılarınızın güçleneceği bu zamanlarda yardım etmek, hayır kurum ve kuruluşlarında görev almak,   ruhunuzu beslemeniz, mutlu olmanız açısından sizleri tatmin edecektir. Yılın ikinci yarısında ise Jüpiter’ in dost burcunuz başak burcuna geçmesiyle birlikte, eğitim öğretim, kurs, seminer alanlarında, uzun yolculuk ve uzak akrabalarınızla olan iletişiminizi güçlendirecek şanslarınız olacak. Transit süresince yurt dışına, yabancı ülke ve kültürleri tanıma fırsatları sunacaktır sizlere. Bu dönemde Hayatın felsefi yönleri ile ilgilenir, din ve inançlar konusunda oldukça bilgi sahibi olursunuz. Pasaport, vize ve yurt dışı ile ilgili tüm iş ve işlemleriniz bu süreçte kolaylıkla ve çevrenizin yardımıyla zorlanmadan tamamlayabilirsiniz. Aynı zaman da ikinci evlilik yapma isteği olan oğlak burçları için Jüpiter destek olacak ve ikinci baharlarını yaşayacakları eşleri ile tanışabilecekleri keyifli ve güçlü bir yıl olacaktır.

Sevgili Kova Burcu ve yükselen Kova

Aralık ayında Satürn’ nün burç değiştirip yay burcuna geçmesi ile birlikte 2018 yılına kadar,  sizler için çok önemli olan sosyal hayatınızda daha ciddi ortamları ve sizden daha olgun, tecrübe ve deneyim sahibi kişiler ile tanışacak ve güçlü iş bağlantıları kurmanız konusunda size destek olacaktır. Transit süresince arzu ve umutlarınıza emek vermeniz ve yeni sorumluluklar almanız halinde, isteklerinizin sırayla gerçekleştiğini göreceksiniz ki bu isteklerinizin büyük kısmı uzun zamandır sabırla beklediğiniz şeylerdi. Satürn bunların gerçekleşmesini sağlarken hayatınıza yeni yükler getirecek ve sabrınızı ölçmenize yardımcı olacaktır. Sürecin sonuna geldiğinizde ise Satürn size hediyesini mutlaka bırakacaktır. Büyük organizasyonlardan ziyade daha çok sıcak ve samimi ortamları tercih etmek ister kişi bu süreçte. Ağustos ayı itibariyle Jüpiter’ in burç değiştirmesi ile birlikte Eşinizin, ortağınızın kazançlarından yana şanslarınız olacak. Birlikte ortak yatırımlarda bulunabilir, birlikte iş yaparak kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Belki de iş yerleri ayrı ama kazançlar bir gibi de olabilir. Kredi nafaka vergi gibi konularda hem fırsatlar hem de gideler gündeminizde olur. Psişik konular, Gizli ilimler, ölüm ve ötesi gibi bilinmeyen konulara ilginiz oluşabileceği gibi, hisleriniz, sezgilerini de artar. Ekonomik olarak büyüme ve genişleme yılı gibi düşünebilir, Jüpiter’ in bolluk enerjisini çoğaltabilirsiniz.

Sevgili Balık Burcu ve Yükselen balık

Uzun zamandır burcunuzda seyrini sürdüren yönetici gezegeniniz Neptün, bu yılda yine burcunuzda transitine devam edecek. Aralık ayında Satürn’ nün burç değiştirip yay burcuna geçmesi ile birlikte 2018 yılına kadar kariyer hayatınız ve sosyal statünüz açısından sorumluluklar alarak deneyim ve tecrübe edineceksiniz. Yöneticileriniz, üstleriniz ile iletişimde zorlandığınız zamanlar olabilir. Bu evrelerde konu ve olayları hatta kişileri de biraz oluruna bırakmak sürecinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü Satürn kariyerinizi yapılandırmak ve yeniden inşa etmek için orada. Karşınıza deneyim sahibi sizden daha olgun yöneticiler ile iletişim sizin için daha kolay olur ve hatta onların yardımını da görebilirsiniz. Transit devam ederken iş yerinizi ya da Birim bölüm gibi değişiklikler yaşayabilir, yeni imzalar atabilirsiniz. Sürecin başında sizi huzursuz eden değişimler olsa da, endişelenmeyin. Çünkü Satürn mutlaka kalıcı bir kariyer hayatı, toplumsal bir statü vererek,  insanların sizi daha güçlü görmesini sağlayacaktır. Tepe noktanızda yaşanan bu transit evlilik yolu ile de statünüzde değişim getirebilir. Ebeveynlerinizi de ilgilendiren bu alan,   zaman zaman büyüklerinizin desteğini alır, bazı zamanlarda da yalnız olduğunuzu hissedebilirsiniz. Yılın ikinci yarısında ise Jüpiter’ in başak burcuna geçmesi ile birlikte evlilik için son derece güzel zamanlar başlamış olacaktır. İlişkiler anlamında hareketli ve bereketli günler sizleri beklemekte. Evlilik ve ortaklık alanınızda bulunan Jüpiter, bekar ve yalnız olanlara merhametli, vicdanlı ve inançlı insanların karşınıza çıkmasına destek olacaktır. Transit süresince bekar olanlar evlenebilir, evli olanlar eşleri ile ortak işler yapabilirler. İlişkisinde sorun olanlar ise kolaylıkla pürüzleri aşıp daha keyifli birliktelikler yaşayabilirler.

Yeni yılın sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.

Sevgilerimle

Figen Koç

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.