24-30 Kasım haftası haftalık burç yorumları

24.11.2014 01:59:54
A+ A-

Bu hafta 25 Kasım’da Merkür-Satürn kavuşumu yaşamımızı planlamak ve yeniden düzenlemek için bize fırsat veriyor. 27 Kasım’da gerçekleşecek olan Güneş-Neptün kare açısı ise her zamankinden daha fazla hassas, savunmasız ve karamsar olabileceğimiz, olaylara bakışımızda netliğimizi kaybedebileceğimiz ve bocalama yaşayacağımız bir dönemi gösteriyor.

Tüm bu göstergeler çerçevesinde 24-30 Kasım Haftasının burçlar nezdindeki değerlendirmelerini aşağıda okuyabilirsiniz.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ: Bu hafta da geçen haftaki konular gündeminizde olacak. Ancak bir farkla. Bu hafta ortaklıktan elde edilen kazanımlar, başkalarının imkanlarından yararlanmak, kredi ve borçlar gibi konularda, ödemeler ve harcamalar konusunda daha sağlam adımlar atabilirsiniz. Her zamankinden çok daha ciddi bir şekilde bu konulara yaklaşabilir, olayları olduğu gibi kabul etmek yerine planlı ve programlı şekilde hareket ederek bu konudaki zorlukları atlatabilirsiniz. Başkalarından alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Korku ve endişelerinizi akılcı yaklaşımınız sayesinde çözebilirsiniz.  Ancak yine de sinirsel olarak kendinizi zayıf hissedebilirsiniz. Özellikle Güneş-Neptün karesi nedeniyle cesaretinizin kırıldığını düşünebilir, hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Gizli düşmanlarınızla yüzleşmek zorunda kalabilir, sırlar açığa çıkabilir, kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Bu nedenle özellikle hafta sonuna doğru kendi içinize çekilerek, meditasyon, yoga gibi ruhsal aktivitelerde bulunmanız ya da psikolojik yardım almanız sayesinde içine düştüğünüz bocalama ve yön karışıklığından kurtulabilirsiniz.

BOĞA-YÜKSELEN BOĞA: Bu hafta da geçen haftaki konular gündeminizde olacak. Bu hafta evlilik ve ortaklıklar üzerinde çok daha ciddi düşünebilir, ilişkilerinizde önemli konulara odaklanabilirsiniz. Eskiden kalan problemlerinizi su yüzüne çıkartıp çözüme kavuşturmak için kullanabilirsiniz bu haftayı. İlişkilerinizde olumsuz tavır göstermemeye, katı düşünme ve dar görüşlülüğe düşmemeye dikkat etmelisiniz. İletişim kurmanın önemli olacağı bu hafta, kelimelerinizi özenle seçmekte fayda var. Eğer ortaklı bir işe girmeyi düşünüyorsanız imza atmadan iyice düşündüğünüzden ve sözleşmeyi dikkatle gözden geçirdiğinizden emin olmalısınız. Güneş-Neptün karesi nedeniyle arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle alakalı hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla ilişkilerinizde kendinizi hiç olmadığınız kadar hassas ve savunmasız hissedebilirsiniz. Bu hafta kendinizi depresyonda hissedebilir, yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle sosyalleşmeniz bu hafta çok daha önemli olacak. Çevrenizde sizi destekleyen arkadaşlarınızın olmasına dikkat etmelisiniz ki onlar size hayatın yaşamaya değer olduğunu hatırlatsınlar.

İKİZLER-YÜKSELEN İKİZLER: Bu hafta da geçen haftaki konular gündeminizde olacak. Çalışma ortamınızla, yoğun ve detaylı çalışmalarla ve sağlıkla ilgili konularda yeniden planlamalar yapabilir, işinize odaklanabilirsiniz. Ancak yoğun çalışma nedeniyle kendinizi yorgun hissedebilir, üzerinde çalıştığınız işte hatalar bulabilir, yeteneklerinizden çok kusurlarınızı görebilirsiniz. İş anlaşmalarında çok dikkatli olmalısınız. Bu hafta bolca dinlenmeli ve rahatlamalı, özellikle zihninizi rahatlatacak aktivitelere zaman ayırmalısınız. Örneğin kişisel gelişim konularıyla ilgilenmek için mükemmel bir zamandır. Aksi takdirde sinirsel rahatsızlıklar, psikosomatik hastalıklar kendini gösterebilir.  Güneş-Neptün karesi nedeniyle kariyer konularında bocalama, net hedef belirleyememe, yanılgıya düşme durumlarıyla karşılaşabilirsiniz. Kariyerle ilgili vereceğiniz kararlar hatalı olabilir, objektif ve sağduyulu bir şekilde yaklaşmak konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Çabalarınızın sonuç vermediğini görmek sizi duygusal olarak çöküntüye uğratabilir. Bu olumsuz etkilerden uzak durabilmek için içsel, psikolojik ve ruhsal çalışmalara zaman ayırmalı, meditasyon, yoga vb. teknikleri uygulamalısınız.

YENGEÇ-YÜKSELEN YENGEÇ: Bu hafta da geçen haftaki konular gündeminizde olacak. Çocuklar ve aşk-flörtler konusunda çok daha ciddi yaklaşımlarda bulunmanız gerekebilir. Çocuklarınız ya da partneriniz size karşı kendisini ifade etmekte zorluklar yaşayabilir. Bu nedenle iletişim konusunda çok daha dikkatli olmalı, katı ve sert tavırlar göstermemeye dikkat etmelisiniz. Çocuklarınızla ilgili sorumlulukların ağır geldiğini düşünebilir, kendinize zaman ayırma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kendinizi depresyonda hissedebileceğiniz bu hafta hayatın eğlenceli yönlerini görmekte zorlanabilir, yeteneklerinizden çok kusurlarınıza odaklanabilirsiniz. Kumar vb. türü spekülasyon içeren girişimlerden de uzak durmalısınız. Güneş-Neptün karesi nedeniyle hayata geliş amacınızı sorgulayabilir, yönünüzü kaybettiğinizi düşünebilir ciddi bir bocalama yaşayabilirsiniz. Özellikle yurt dışı bağlantılı işler ya da yurt dışı seyahatleri için hiç uygun bir zaman değil. Kendinizi yorgun hissedeceğiniz bu hafta hafif egzersizler yapmak yada sanatsal faaliyetlerde bulunmak sizi içine düştüğünüz ruhsal çöküntüden kurtaracaktır.

ASLAN-YÜKSELEN ASLAN: Bu hafta da geçen haftaki konular gündeminizde olacak. Bu hafta aile, ebeveynler ve evle ilgili konularda planlama ve yeniden düzenleme yapma gerekliliği gündeme gelebilir. Ailenizle aranızda iletişimsel sorunlar yaşanabilir. Kendinizi ailenize karşı yetersiz ve zayıf hissedebilirsiniz. Hayatınızın eski, gereksiz, yıpranmış yönlerini sona erdirebilir ve daha tatmin edici üretken bir gelecek planlamalar yapabilirsiniz. Evle ilgili uzun süredir düşündüğünüz ancak bir türlü hayata geçiremediğiniz değişiklikleri yapabilir, taşınma ya da tadilat gibi konularla uğraşabilirsiniz. Güneş-Neptün karesi nedeniyle korku ve endişeler kafanızı kurcalayabilir. Altından kalkamayacağınız borçlar altına girebilir ya da abartılı harcamalarda bulunmak nedeniyle zora düşebilirsiniz. Kendinizi derin bir hayal kırıklığı, çaresizlik ve güvensizlik kıskacında bulabilirsiniz. Alacaklarınızı tahsil etme konusunda zorluklar yaşayabilir, aldatılma durumlarıyla yüzleşebilirsiniz. Metafizik ve ökült konularda çalışmalar yapmak için mükemmel zamandır. Mistik deneyimler yaşayabilirsiniz, rüyalarınızın özellikle önemli olduğu bir dönemdesiniz.

BAŞAK-YÜKSELEN BAŞAK: Bu hafta da geçen haftaki konular gündeminizde olacak. Kardeşler, yakın çevre, komşularla ilgili sorumlulukların ciddi bir şekilde değerlendirilmesi ve belki de yeniden yapılandırılması gündemde olacak. Kardeşlerle veya yakınlarla iletişim sorunları yaşanabilir, sert ve katı bir tutum içinde olmamakta yarar var. Dersler, eğitim konuları ve seminer vermek için de zayıf bir haftadır, her zamankinden daha çok çalışmak gerekebilir. Çok daha fazla çalışma gereği ile yüzleşebilirsiniz. Kendinize karşı hoşgörüsüz olduğunuz bu günlerde aşırı kaygı yaşayabilirsiniz. Bu hafta elektronik aletlerin bozulduğunu da görebilirsiniz önlem alın derim. Yayıncılık ya da basın mensupları için de zor bir hafta olacak.  Güneş-Neptün karesi nedeniyle evliliğiniz ya da ortaklarınızla yön kaybına uğrayabilirsiniz.  Oldukça alıngan ve hassas bir süreçte olacağınız için olmadık şeylerden nem kapabilirsiniz. Kafa karışıklığınız karasız olmanıza neden olabilir. Eşinizin ya da partnerinizin aniden değişen davranışlarıyla karşılaşabilir, ego çatışmaları yaşayabilirsiniz. Dünyadan ve tüm dünyevi sorumluluklarınızdan kaçmak isteyebilir, kendinizi kurban olarak görebilirsiniz. Sakin ve sağduyulu hareket etmek sayesinde karmaşadan kurtulabilirsiniz.

TERAZİ-YÜKSELEN TERAZİ: Bu hafta da geçen haftaki konular gündeminizde olacak. Parasal konulara her zamankinden daha ciddi bir bakış açısıyla yaklaşmak, sağlam girişimlerde bulunmak bu haftanın teması. Uzun süredir çabaladığınız ve tohumlarını ektiğiniz parasal girişimler meyvesini vermeye başlayacak. Ancak sabırlı olmak ve hızlı sonuç beklememek gerekiyor. Parasal konularda planlama yapmak ve parayla olan ilişkinizi yeniden düzenlemek için mükemmel zamanlar, değerlendirmek gerekir. Yatırım yapmak için biraz daha beklemekte yarar var. Bu hafta ticaret konuları da olumlu değil, eğer işle ilgili bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa dikkatli olmalısınız. Güneş-Neptün karesi nedeniyle çocuklarla ya da aşk ilişkilerinizde bocalamalar yaşayabilir, duygusal olarak acı çekebilirsiniz. Kendinizi oldukça hassas ve savunmasız hissedeceğiniz bu hafta, objektiflikten ve sağduyudan yoksun olacaksınız. Bu nedenle çocuklarınızla ya da partnerinizle olan ilişkileriniz size hayal kırıklığı ya da aldanma getirebilir. Bu hafta yaratıcı konularla ilgilenmek, sanatsal ve sportif faaliyetlere katılmak, hobilerinize zman ayırmak sizi duygusal ve ruhsal olarak rahatlatacaktır.

AKREP-YÜKSELEN AKREP:  Bu hafta da geçen haftaki konular gündeminizde olacak. Bu hafta kişiliğiniz ve kendinizle ilgili çok ciddi düşünceler içinde olabilirsiniz. Hayatınız hakkında düşünürken, gereksiz, eskimiş ve hükmü kalmamış yönlerinizi sona erdirmenin ve daha tatmin edici, daha verimli bir gelecek için alt yapı hazırlamanın önemini anlayabilirsiniz. Artık hayatı olduğu gibi kabul etmek yerine, ona müdahale etmek ve gerekli değişikleri yapmak için plan ve program yapmak zamanı. Belki de uzun zamandır ilk kez hayatın ne kadar büyük bir fırsat olduğunu ve kendinizi düşünmenin gerekliliğini anlar ve hayatınıza bir yön verebilecek motivasyona sahip olabilirsiniz. Bu hafta kendinizle ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Güneş-Neptün karesi nedeniyle aile ve yuva konularında kafa karışıklığı ve bocalama içinde olabilirsiniz. Kendinizi duygusal olarak ailenizden soyutlayabilir ya da ailenizle ilgili konularda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Ev taşımak ya da evde tadilat yapmak için uygun zamanlar değil. Sinirsel rahatsızlıklar ya da psikosomatik hastalıklar sizi zorlayabilir. Dışarıdan psikolojik destek almak sizi rahatlatacaktır.

YAY-YÜKSELEN YAY: Bu hafta da geçen haftaki konular gündeminizde olacak. Bu hafta kendinizi karamsar ve depresyonda hissedebilirsiniz. Etrafınıza ciddi ve düşünceli bir ruh hali yansıtabilirsiniz. Gizli düşmanlarınızı belirlemeye odaklanabilir, arkanızdan dedikodu yapılabilir ya da sizinle ilgili sırlar ortalığa dökülebilir. Hazırlıklı olmalısınız. Endişe, korku ve üzüntüler sizi zorlayabilir. Bu hafta kendi içinize çekilmeniz gerekebilir, belki biraz yalnız ve izole kalmayı isteyebilirsiniz. Bu süreci yaşamınızı planlama ve yeniden düzenleme için plan ve program yapmakla geçirebilirsiniz. Yorgunluk ve zihinsel gerginlik bu haftanın en önemli teması. Dinlenmeye zaman ayırmalısınız. Güneş-Neptün karesi nedeniyle bu hafta kardeşleriniz ya da yakın çevrenizle ilgili kafa karışıklığı ya da hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz Duygusal olarak acı çekebilirsiniz. Eğitim, öğretim ve yayıncılık konularında bocalama, istediğinizi elde edememe durumları karşınıza çıkabilir. Bu hafta seminer vermek istiyorsanız bir kere daha düşünün derim, istediğiniz sonucu elde etme konusunda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.  Bu zor haftayı okuyarak ya da yazarak geçirmek sizi rahatlatacaktır.

OĞLAK-YÜKSELEN OĞLAK: Bu hafta da geçen haftaki konular gündeminizde olacak. Arkadaşlarınızı ve içinde bulunduğunuz sosyal çevrenizi yeniden değerlendirme durumuyla karşı karşıya gelebilirsiniz. Size faydası olmadığını düşündüğünüz, yıpranmış arkadaşlıklarınızı elimine etme ve belki de hayatınızdan tamamen çıkartma yoluna gidebilirsiniz.  Grup faaliyetleri için de çok uygun zamanlar değil. Kendinize mutlu olma izni vermeniz çok önemli çünkü bunu hissedemediğiniz bir süreçtesiniz. Hayata ve olaylara o kadar ciddi yaklaşıyorsunuz ki bu da sizi sinirsel olarak zorluyor ve belki de depresyona girmenize neden oluyor. Güneş-Neptün karesi nedeniyle harcamalar konusunda bocalama yaşayabilirsiniz. Parasal konularda çok dikkatli olmalısınız aksi takdirde aldatılma ve belki de dolandırılma durumları ile karşılaşabilirsiniz. Parasal girişimler konusunda kendinizi cesaretsiz ve karamsar hissedebilirsiniz. Bu nedenle bu tür girişimlerde bulunmak için uygun zamanlar değil.  Yine kazanç konularında objektiflikten ve sağduyudan uzak olacağınız için riskli yatırımlara çekilebilirsiniz, dikkatli olmakta fayda var.

KOVA-YÜKSELEN KOVA: Bu hafta da geçen haftaki konular gündeminizde olacak. Kariyer ve iş konularına her zamankinden daha ciddi ve planlı bir şekilde yaklaşma zamanı. Bu hafta hassaslık ve titizlik gerektiren işlerde başarı elde edebilirsiniz, sabır ve dayanıklılık göstermeniz, gayretle çalışmanız ve konsantre yeteneğiniz sayesinde iş konularında etkili olabilirsiniz.  Her ne kadar iş ve kariyer konularında olumlu bir hafta olsa da, harekete geçme ya da risk alma konusunda dikkatli olmanızda fayda var. İş anlaşmaları ya da sözleşmeler konusunda da azami dikkati göstermelisiniz. Patronlar ya da otorite figürleri ile iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Sert ve katı tutumlardan, fevri çıkışlardan uzak durmalısınız. Güneş-Neptün karesi nedeniyle kendinizle, yeteneklerinizle ilgili karmaşa yaşayabilirsiniz. Kendinizi hiç olmadığınız kadar hassas, savunmasız ve karamsar hissedebilirsiniz. Kendinize olan güveniniz sarsılabilir, yön duygunuzu ve keskinliğinizi hatta bakış açınızı kaybedebilirsiniz. Derin bir hayal kırıklığı yaşayabilir, kendinizi cesaretsiz ve aldanmış hissedebilirsiniz. Duygusal olarak acı çekebilirsiniz. Bu nedenle sinirsel ve psikolojik açıdan gergin ve rahatsız olabilirsiniz, dikkatli olun.

BALIK-YÜKSELEN BALIK: Bu hafta da geçen haftaki konular gündeminizde olacak. Yurt dışı bağlantılı işlerinize, hukuksal, eğitim ve akademik hayatınıza çok daha ciddi bir bakış açısıyla yaklaşmanız gereken bir haftadasınız. Hayatın anlamı ve amacı konusunda felsefi düşünceler içinde bulabilirsiniz kendinizi. Eğitim hayatınız sizi zorlayabilir ya da eğitim hayatınızda önemli bir sınav, proje, tez gibi konularda beklediğiniz, umduğunuz sonuçları alamayabilirsiniz.  Bu haftayı felsefi konular ve yeni öğretilere ayırmak ya da kişisel gelişim konularıyla ilgilenmekle geçirebilirsiniz. Güneş-Neptün karesi nedeniyle korkularınız ve bilinçaltınızdaki sırlar açığa çıkabilir, bu nedenle duygusal olarak acı çekebilirsiniz. Kendinizi kurban gibi hissedebilir, gerçekleşmeyen umutlarınız ve hayatınızda yanlış giden her şey için acı çekebilirsiniz. Karmaşa ve bocalama yaşamanız sizi zihinsel ve psikolojik olarak yoracaktır. Bu nedenle kendinizi yorgun ve bitkin hissedebilirsiniz. Bolca dinlenmeli, kendinize iyi bakmalısınız. Depresyon, inziva ve yalnız olma ihtiyacından uzaklaşarak dışarda daha fazla zaman geçirmelisiniz.  Meditasyon ve ruhsal konularla uğraşmak sizi sakinleştirecektir. 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.