24 Ekim'de Akrep burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması ve burçlara etkisi

28.10.2014 16:44:36
A+ A-

8 Ekimde yaşanan ay tutulması duygusal konuları öne çıkarmıştı. Duygusal olarak dengeyi sağlamakta zorlandığımız, önemli kararlarımızı ertelediğimiz zamanlardı. Ay tutulmasının etkisiyle aktif ve dışa dönük taraflarımızı bir yana bırakarak, içe çekildiğimiz, kendi dinamiklerimizi gözden geçirdiğimiz, kalabalıklar içinde olmaktansa yalnızlığı tercih ettiğimiz günler geçirmiş olabiliriz.  24 Ekim’de Akrep burcunda yaşayacağımız Yeni Ay ve Güneş tutulması ise bize yepyeni ufuklar açacak. Yeni bir işe başlamak, yeni hedefler belirlemek, eski kalıpları bir kenara bırakarak yeni olan şeylere kucak açmak için kullanabileceğimiz enerjiyi verecek. Bu tutulmayı bir nevi arınma, temizlenme ve yenilenme için kullanabilir, yapmak istediğimiz köklü değişiklikleri yapabiliriz. Çünkü Akrep’teki bu tutulma radikal değişim ve dönüşüm sürecini de beraberinde getirecek. Akrep en genel anlamıyla ölüm ve yeniden doğumla, cinsellikle, karanlık yönlerimizle alakalıdır.  Çok daha tutkulu, hırslı, olaylara ya hep ya hiç diye bakacağımız günler yaşayabiliriz. İlişkilerimizde yoğun ve yıkıcı duygular ön planda olabilir. Akrep-Boğa ekseni nedeniyle bir şekilde Boğa enerjisi de devrede olacağı için finansal konularda, krediler, borçlar ve parasal konularda önümüzdeki altı ay boyunca önemli dalgalanmalar yaşayabilir, fırsatlar yakalayabiliriz. Tutulma yöneticisi Mars’ın (kavga, mücadele, savaş, agresyon gezegeni)  içinde bulunduğu burç ve ülkemiz haritasındaki yeri nedeniyle önümüzdeki dönemde halk hareketlerinin artacağını, riskli gelişmelerin yaşanacağını söyleyebiliriz. Kaos, karmaşa, bulaşıcı hastalıklar, isyankarlık, çocuk tacizleri, dini ideolojilerin oluşturduğu fikir ayrılıkları bu süreçte yaşanabilecek olumsuzluklar olarak karşımıza çıkabilir. Kişisel olarak ego, hırs ve öfkemiz üst boyutta olabilir,  duygusal taşkınlıklar yaşayabiliriz. Olumlu olaraksa sezgiselliğimizin arttığı, ruhsal olarak tam ve bütün olduğumuzu hissettiğimiz, yaşanan acılardan ve zorluklardan ders çıkardığımız, olgunlaştığımız/bilgeleştiğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. Tutulmanın hangi evimizde gerçekleşeceği önemli çünkü o evin konularında bir değişim, dönüşüm ve yeniden yapılanma yaşayacağız demektir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ: Akrep burcunda meydana gelen Güneş tutulması, finansal konularda şanslı bir dönem yaşamanıza neden olabilir. Geçmişten gelen vergi, kredi gibi borçların ödenmesi, miraslarla ilgili konular, eşin ya da ortağın gelir durumunda artışlar meydana gelebilir. Ortaklaşa kazanımlardan fayda sağlayabilirsiniz.  Yine de Sezgilerinizin artacağı bu dönemde, Ölüm ve ölüm ötesi, metafizik ve ökült konulara çekim hissedebilirsiniz. Yaşadığınız size acı ve keder veren sorunlarınızı, korkularınızı ve sizi yoran, yolunda gitmediğini düşündüğünüz her türlü konuyu çözümleme şansı yakalayabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA: Güneş tutulması Boğa’lara evlilik ve ortaklıklar konusunda hareketlilik getirecek. Mevcut bir ilişkiniz varsa, bu ilişkinizin çok daha uyumlu, mutlu ve istikrarlı bir hale geldiğini görebilirsiniz. Ancak sorunlu ilişkiler tutulma etkisiyle bitme noktasına da gelebilir. Mevcut bir ilişkiniz yoksa tutulmanın içinde Venüs de olduğu için yeni bir ilişkiye başlayabilir, aşık olabilirsiniz. Ortaklıklar, anlaşma ve sözleşmeler gündeme gelebilir. Ancak anlaşma ve sözleşmeleri imzalamadan önce iyice düşünmenizde yarar var. Zira aldanma ya da hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER: Güneş tutulması ile birlikte İkizler ’in günlük iş ve sorumlulukları ön plana çıkacak. İş ortamınızdakilerle iyi ilişkiler içinde olmak, ortamdaki huzuru sağlamak, iş alanında daha evvel oluşmuş sorunlarla ilgili uzlaşma sağlamak mümkündür. Yeni bir işe başlayabilir ya da işinizi değiştirebilirsiniz. Daha önce ihmal edilen, bir şekilde ertelenen konular çözüme ulaşabilir. Günlük angarya işler yüzünden kendi ihtiyaçlarınıza yeterince eğilemeyebilir, kendinizi ihmal edebilirsiniz. Sağlıkla ilgili konular gündeme gelebilir, süregiden bir hastalığınız varsa tedavi yöntemi bulabilirsiniz. Ancak diyetinize dikkat etmelisiniz, yemeğe kendinizi aşırı kaptırabilir ve kilo alabilirsiniz. Kendinizi formda tutmak için egzersizler yapabilir, sportif aktivitelerde bulunabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ: Güneş tutulmasıyla birlikte Yengeçler ’in çocuklar, aşklar, eğlenceler ve sportif faaliyetler alanları hareketlenecek. Hayatın zevkli ve keyif alınan yönlerini görme, eğlenceli aktivitelere daha fazla zaman ayırma yüzünden kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissedebilirsiniz. Sanatsal faaliyetlere daha fazla zaman ayırabilir ya da kendiniz bir sanat dalıyla uğraşmaya başlayabilirsiniz.  Yeni ve heyecanlı flörtlere başlayabilir, kısa tatillere çıkabilirsiniz. Çocuklarınızla ilişkilerinizde olumlu yönde etkilenecektir. Çocuk sahibi olmak isteyen Yengeçler için çok olumlu bir zaman. Tutulma etkisi ile şans oyunları gibi spekülatif konularda da şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz, değerlendirmenizde yarar var.  

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN: Güneş tutulması Aslanlar için ev, aile hayatı ve yerleşimle ilgili konuları gündeme getirecek. Ailenizle ilgili yaşadığınız bir sorun varsa bu dönemde bu sorunları çözebilirsiniz, ailenizle olan ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Evinizi taşımak, evde tadilat yapmak, dekoratif değişiklikler için kullanılabilirsiniz tutulma enerjisini. Evinizde oldukça keyifli partiler ve toplantılar düzenleyebilirsiniz. Kendinizi içsel olarak huzurlu ve duygusal olarak dengeli hissedebilirsiniz. Geçmişte bıraktığınızı düşündüğünüz ya da henüz aydınlanmamış olaylar, bu dönemde gün yüzüne çıkabilir. Gayrimenkul yatırımı yapmak içinde uygun zamanlardır.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK: Güneş tutulması Başaklar için kardeşleri ile olan ilişkiler, her türlü iletişim ve kısa seyahatleri gündeme getirecek. Tutulma enerjisi ile çok sık kısa seyahatlere çıkabilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşma ve sözleşmeler gündeme gelebilir, karar vermeden önce iyice düşünmeniz gerekir. Kardeşlerinizle ve yakın çevrenizle olumlu ilişkiler geliştirebilir, aranızda mevcut bir sorun varsa sorunu çözebilirsiniz. Kendinizi konuşarak veya yazarak etkili bir şekilde ifade edebileceğiniz için reklam, tanıtım, pazarlama, satış, bilgisayar, internet gibi alanları kullanarak başarı elde edebilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilir, kurs, seminer gibi aktivitelere zaman ayırabilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ: Güneş Tutulması Teraziler için finans konularını gündeme getirecek. Bütçenizi iyi ayarlama ve gereksiz harcama yapmaktan ve aşırı cömertlikten kaçınmalısınız. Tutulma etkisiyle finansal olarak geliriniz artabilir ancak başkalarından ziyade kendinize ve yeteneklerinize güven duymanız gerekir. Odak noktanızı para kazanma arzusu oluşturacağı için, düşünmeden girişeceğiniz işlerden kayıplarla çıkabilir ya da yeni kazanç kapıları elde etmek için çalışabilirsiniz. Venüs de tutulma etkisi içinde olduğu için genel olarak kazancınızı arttırma konusunda olumlu etkiler söz konusu. Yine de giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak isteği yüzünden harcamalarınız

AKREP VE YÜKSELEN AKREP: Sizin burcunuzda gerçekleşecek olan Güneş tutulması öncelikle kişiliğiniz, yetenekleriniz, motivasyonlarınız, arzularınız  ve yaşam gücünüz ile ilgili yeni bir  başlangıç ve yenilenme içine gireceğinizi gösteriyor. Adeta kendinizi yeniden şarj edeceksiniz.  Kendinize olan güveninizin artacağı, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlayacağınız bir süreçtesiniz. Ancak egonuzu iyi kontrol etmeniz gerekiyor aksi takdirde güç savaşlarına, çatışmalara girebilir, kendinizi gereksiz yere zora sokabilirsiniz.  Tutulma ile birlikte kariyeriniz, finansal durumunuz ve ilişkileriniz de hareketlenecek ve bu konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Tutulma enerjisini kendinize bakım yapmak, dış görünüşünüzde, giyim kuşamınızda değişiklikler yapmak için kullanabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY: Güneş tutulması Yay’lar için gizlide kalan, kaygı ve endişe yaratan konuları, korkuları, düşmanları ön plana çıkartacak. Tutulmanın etkisiyle daha önce fark edemediğiniz konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Geçmişte kalan olayların hayatınızı negatif etkilemesine izin vermemelisiniz. Bu süreci harekete geçmek ve yeni bir girişimde bulunmak yerine, kendi içinize dönmek, arınmak ve geride kalan konular üzerinde yoğunlaşarak geçirmek yararlı olacaktır. Kararlarınız aceleye getirmeyin, kayıplarla karşılaşabilirsiniz. Sağlıkla ilgili konulara da özen gösterilmelidir. Tutulma enerjisini, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak için kullanmak sizi rahatlatacaktır. Aşk ilişkilerinde de geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Bu tutulmayı psikolojik ve ruhsal olarak daha huzurlu ve dengeli bir duruma gelmek için kullanabilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK: Güneş tutulması Oğlaklar için sosyal alanda hareketlilik getirecek. Size destek olacak, güç kazandıracak güçlü ve etkin kimselerle bir araya gelebilir, bu kişilerden fayda görebilirsiniz.   Tutulma, dışa açılmak, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade etmek için çok uygun bir ortam yaratacak. Gelecekle ilgili planlar yapabilir ve planlarınızı uygulamak için hiç ummadığınız destekler görebilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte finansal girişimlerde bulunabilir, saygınlık ve prestij kazanabilirsiniz. Tutulma enerjisiyle, arkadaşlarınız arasında sizi hayal kırıklığına uğratan kişileri ya da miadı dolmuş ilişkilerinizi bitirebilir, bir ayrışma yaşayabilirsiniz. Kulüp, dernek ve sosyal yardım kuruluşlarında yer almak için de kullanabilirsiniz bu tutulma zamanını.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA: Güneş tutulması Kovalar için iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konularını hareketlendirecek. Önemli ve güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler konularında destekler alabilirsiniz. Geçmişteki çalışmalarınızın mükafatını görebilir, terfi alabilir, başarı ve ödül kazanabilirsiniz. Tutulma etkisiyle hedeflerinize yönelik konularda önemli ilerlemeler sağlayabilirsiniz. Çünkü kariyeriniz ile ilgili çok önemli gelişmeler sizi bekliyor, artık profesyonel anlamda belki de kariyerinizin zirvesine ulaşma enerjiniz ve imkanınız var. Bu nedenle hayatınızı ve amaçlarınızı gözden geçirmeniz, kendinizi olduğunuz gibi ortaya koymanız çok önemli olacak.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK: Güneş tutulması Balıklar için seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konuları hareketlendirecek. Bir şeyler öğrenmek amaçlı seyahatler yapabilir,  iş için uluslararası piyasalara açılabilir, yeni şanslarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden hedeflerinizi geniş tutmakta, yeni alanlara doğru yönelmekte, yeni şeyleri denemekte fayda vardır, Tutulma etkisiyle hayatın daha ziyade felsefi yönlerine de kayabilir, alışılmışın dışında konulara odaklanabilirsiniz. Tutulma enerjisini, kitap yazmak, kitap yayınlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek, ruhsal ya da dini seyahatler yapmak için kullanabilirsiniz.  Ruhsal gelişim sürecinize ve hayatı anlamanıza katkıda bulunabilecek önemli kişileri etrafınıza çekebilir, yabancılarla ortaklaşa işlere girişebilir yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelebilirsiniz.

 

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.