25 Nisan ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkileri ve haftalık yorumları

21.04.2013 16:38:50
A+ A-

 

Değerli astroloji severler; bu hafta diğer haftalara göre daha yoğun bir enerji içinde olacağız. Bu yoğun enerjinin kaynağı, 25 Nisanda, akrep burcunun 5 derecesinde, saat 22:55'de ay tutulmasın gerçekleşecek olmasıdır. Bildiğiniz gibi Ay tutulması, ay ve güneşin arasına dünyanın gelmesiyle oluşur. Ay tutulmaları daima ayın dolunay fazında gerçekleşir ve dolunay temalarını içerir. Neydi bu temalar, hayatımızda başlangıç ve sonlanmaları, bu sonlanmalardan sonra yaşayacağımız başlangıçlar. Yani bir felaket durumu değil bir gökyüzü ve doğa olayıdır ay tutulması. Tabii her ay yaşadığımız yeni ay ve dolunaya göre daha güçlü etkiler, daha hızlı sonuçlar ve daha fazla enerjiler içerir. Ay duygularımızı, ruhumuzu temsil eder. Bu tutulma zamanı ya da ardından, ne yaşarsak yaşayalım ilk önce duygularımızı ve ruhumuzu etkiler. Bu yüksek enerji zamanı ruh sağlığımıza, neşemize, keyfimize ve haritalarımızda ki hangi alanda gerçekleşecek ise o konulara biraz daha hoşgörülü ve anlayışla yaklaşmak, sakin kalıp, doğru kararlar vermek, bu güçten olumlu faydalanmamız adına yerinde olacaktır.

Akrep burcu olan ülkemizin, gündeminin bundan sonra ki süreçte oldukça yoğun olacağı da buradan anlaşılmaktadır. Bu gündem konuları ne olur diye bakarsak eğer; tabi ki akrep vurgusudur bunlar. Ülkemiz adına değişim ve dönüşüm, cinsellik, ölüm, doğum, ülke ekonomisi, gizli konuların ortaya çıkması, doğa olayları, kişisel çatışmalar, sözsel gerginlikler olması, daha birçok konu içinde, bir kaç tanesi olarak bunları sayabiliriz.

Akrep ve boğa aksında gerçekleşecek tutulma, en çok bu burçları etkiler, yaşamlarında dönüm noktalarından biri de bu tutulmadır. Tüm burçların hangi alanlarına bu enerji ışık tutacak bakarken, öncelikle yükselen burcunuzu okumanızı hatırlatır ve keyifli bir hafta dilerim...

Sevgilerimde

Figen Koç

 

Koç ve yükselen koç

Siz cesur, girişken ve öncü mars çocuklarının, ortak kazançlar evinde olacak ay tutulması. Yönetici gezegeniniz mars, boğa burcunda misafirlikte. ancak; çok da rahat ettiği bir konumda değil çünkü burası Venüs'e ait bir alan. Biri savaş biri barış der. Ummadığınız anda kazançlar, başkalarından size gelecektir. Değerlendirilmesine biraz dikkat. Nafaka pirim sigorta gibi konularınız var ise askıda kalan, menfaatinize sonuçlanacaktır. Yeni gelir kaynağı olarak bütçenize dahil edeceksiniz. Daha önce verdiğiniz borçlarınızı geri almada sorunlar yaşayabilirsiniz. Ortaklardan, eşten gelen kazançlarda ekstra gelir kaynağına kavuşacağınız da görülmektedir. İkili ilişkilerinizde duygusal beklentileriniz, güven ihtiyacınız artabilir. Dolunayın etkisiyle yeni kazançlar bulma imkanı varken, gergin ya da kararsız tutumlar gösterir iseniz, kazanç kayıpları da yaşamanız olası. Ortak gelirlerinizi düzenlemek, ekonominizi yapılandırmak gelebilecek paralarınızla ya da bankalarla ilgili kredi gibi konuları yeniden düzenleme fırsatları bulmanız, ay tutulmasının size katkıları olacaktır. Ruhsal açıdan ise, bilinmeyen konulara merak, ölüm, yeniden doğum gibi konular hakkında içsel bir merak uyanmasını sağlar ay tutulması. Bu süreçte, rüyalarınızı da not etmeniz, gelecek günlerinizin habercisi olduğunu anlamanıza yeterli olacaktır.

 

Boğa ve yükselen boğa

Karşıt burcunuz akrepte olacak ay tutulması, sizlerin özel ilişkileriniz, evli olanların eşleri ile ilgili konuları, ortağı olanların ortakları ile ilgili konuları gündemine taşıyacaktır. Ortağınızla iş ilişkilerinizde daha büyük projelere imza atmanızı sağlarken ay tutulması, Yalnız olanlara yeni bir ilişki getirebilir bu kadar büyük enerji. Devam eden ilişkilerde varsa sorunları gün yüzüne taşıyıp, güç çekişmelerine neden olabilir. Karar vermek durumunda olacağınız zamanlara işaret ediyor ay tutulması. Gerek Mars'ın konumu, gerekse acıların etkisiyle tolere etme gücünüzün azalabileceğini göz önünde bulundurmanız, ilişkilerinizde muhtemel çıkabilecek sorunları atlatmanızı sağlayacaktır. Kişisel olarak öfkeli atak ve cesursa tutumlar sergilerken kontrolü elden bırakamamanız gereken zamanlardır. Bu güne kadar üstünü örttüğünüz, idare ettiğiniz konuların sonuçlanma zamanı. Keyifli giden evlilik ya da özel ilişkilerde daha iyiye doğru yol almanızı sağlar ay tutulması. Bekar olanların bir süre sonra evlilik için hazırlıkları başlatması da olası. Sağlığınız açısından baktığım zaman baş ve boyun ağrılarınızın atabileceği, rahatsızlıklarınızda yüksek ateşe dikkat etmeniz de yerinde olacaktır. Güneşin aynı zamanda burcunuz da yer alması olası sorunları daha kolay çözmenizi kolaylaştıracaktır, özgüveninizi tetikleyecek.

 

İkizler ve yükselen ikizler

Günlük yasam, sağlık, beslenme ve çalışma ortamınızda etkili olacak ay tutulması, Daha hırslı çalışmanızı, daha yoğun olmanızı, iş yükünüz artarken, gökyüzünün gergin açılarından dolayı iş yerinizde ki ilişkilerinizde gerilmenize, otoriter tutumlar sergilemenize, yanlış anlama ve alınganlık göstermenize neden olabilir. Yeni bir işe başlayabilir ya da birim bölüm değişikliği yaşayabilirsiniz ay tutulmasından sonra. Mutlaka bir başlangıç olacaktır bu alanınızda bundan sonraki süreçte. Gizli bir takım konularınız varsa, arkanızdan dönen oyunlar, yapılan dedikodular bir bir ortaya çıkabilir bu ay tutulmasında. Sağlık ve beslenmenize ise daha özen göstermeniz gerektiğini vurgulamakta. Ruhsal sağlığınıza, sinir sisteminize dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Özellikle bir sağlık sorunu olmasına gerek yok, fazla çalışmak, iş yerinizde ki kişilerle olan iletişim de, sizin sinir sisteminizin etkilenmesine neden olabilir. Bu konulara dikkat ederken, oldukça hareketli bir günlük yaşantının içine gireceğiniz bir süreçte getirmekte sizlere dolunay.

 

Yengeç ve yükselen yengeç

Aşk ve çocuklar evinizde gerçekleşecek dolunay, Yalnız olanlara yeni ve dolu dizgin aşklar, sorunlu ilişki içinde olanlar için, empati yapmakta zorlanma ve yanlış anlamalardan dolayı gerginlikler oluşma ihtimaline karsı dikkati olmalısınız. Keyifli giden ilişkiler de daha fazla sahiplenme, benimseme kıskançlık gibi duyguları tatmanıza neden olur dolunay. Aynı zaman da yaratıcılığınızın ve hayal gücünüzün en üst noktalarda olacağını da gösteriyor bu dolunay. Çocuklarımızla olan ilişkilerimizde ise daha dikkati olmalısınız. Olası bir sorun ve problem getirirlerse size, hoşgörü ve sakinlikle çözmek, onlarla olan ilişkileriniz açısından daha iyi olacaktır. Şans oyunlarına bu dolunay süresince bulaşmamak ise yerinde olacaktır. Sosyal hayat, büyük organizasyonlar evinizde de etkili olacak bu enerji, daha önceden yapılan planlarınızı sekteye uğrata bilirken, uzun zamandır ulaşamadığınız istek ve arzularınıza da ulaşabilirsiniz dolunaydan sonra. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınızla ilgili yanılsamanız, başkalarının söylemlerinden etkilenmemek adına, önce kendiniz gözlemleyip karar vermeniz yanılma olasılığınızı ortadan kaldırır. Eğlence ve zevk aldığınız aktiviteleri yapmak çok da içinizden gelmeyebilir. Biliniz ki dolunaydan. Her zaman eğlenmek durumunda ya da her zaman keyif almak durumunda değilsiniz, bazen sakin kalmak da ruhun en büyük besin kaynağıdır.

 

Aslan ve yükselen Aslan

Sizlerin tüm dikkati, ev ve aile eviniz üzerine olacak. Taşınmak, ev almak ya da yerleşim alanınızı değiştirmek gibi istekleriniz varsa ay tutulması sonrasında bu imkanları bulmanız muhtemel. Evinizi, odanızı eşyalarınızı düzenleyebilirsiniz bu hafta itibariyle. Ancak; söz konusu dolunay ve ay tutulması olunca, biraz gergin konularda içeriyor bu enerji. Ev içerisinde gerginlikler, üstü örtülü her hangi bir sorun var ise geçmişten kalan onların gün yüzüne çıkacağını vurgulamakta. Sözsel çatışmalardan kaçınmak, istediğiniz noktaya ulaşmak için sakin kalıp, çözümlemeniz daha doğru sonuçlara götürecektir siz sevgili aslanları. Ev içinde sizin dışınızda, aile bireyleriyle ilgili konularda sorun çözmek de size düşecek gibi gözükmekte. Ay tutulmasının bilincinde olup, haklı bile olsanız sakin kalmaya çalışarak büyük çatışmalar yaşamanızdan, kırıcı sözler sarf etmenizden ve doğabilecek sorunların içinden çıkılmaz hale gelmesine engel olmuş olursunuz. Aile büyüklerinizde, ebeveynlerinizden birinin sağlık sorunun ile ilgilenmeniz gerekebilir. Kariyer ve otoriter kişilerle ilgili olan evinizi de ilgilendiren süreç, çok çalışmanıza neden olurken, iş arkadaşlarınızla olan diyaloglarınıza da özen gösterilmesi gereken zamanlara işaret etmekte. kariyer hayatınızda olumlu başlangıçlar zamanıdır da ay tutulması sonrası. Daha güçlü kişilerle daha farklı ve büyük projelerin içinde olacağınız keyifli ama biraz yorucu sürecin başladığı bir hafta sizleri beklemekte..

 

Başak ve yükselen başak

Ay tutulması sürecinde düşünce, hayal ve fikir gücünüz artarken, kardeşler ile ilgili konular gündeminizde olacaktır. Onlarla ilgili konuların içinde olup ve kısa yolculuklar gerçekleştirmenizi de sağlayacak bu dolunay. Hayata bakış açınız bile değişebilir fikirsel anlamda yaşadığınız değişikliklerden dolayı. daha hızlı düşünüp daha ne karalar vereceksiniz. Yakın çevre, komşular ve yakın akrabalarınızla planlar içinde olmanızı sağlarken günlük yaşantınıza da hareket katacaktır. Eğitim ile ilgili konularla oluşabilecek sorunları da vurgulamakta sizler için. Kiminiz için yeni bir eğitim programına başlamak, seminer kurs ve benzeri konularda yeni başlangıçlar yaşarken, kiminizde okul bölüm değişikliği yaşayacaksınız. Zorunlu kısa yolculuklarınız artarken, uzun yolculuk planlarında sorunlar oluşabilir. Erteleyebilir, ülke yada gitmek istediğiniz yer değişiklik yapmak durumunda kalabilirsiniz. Uzun zamandır yan yana gelemediğiniz uzak akrabalarını, sevdikleriniz varsa, onlarla bir arada olma isteğine itecektir sizi ay tutulması. Din, felsefe, reklam, basın ve yurt dışı kaynaklı konularda başarı yaşarken, rüyalarınızda ki artışı da seveceğiniz zamanlar olacaktır akrep burcu ay tutulmasınlar birlikte.

 

Terazi ve yükselen terazi

Akrep burcunda gerçekleşecek ay tutulmasının sizlere gündemi, parasal durumunuz ve ekonominiz olacaktır. Parasal anlamda bir sıkıntınız varsa bunu çözme fırsatı veriyor size. Ancak; parasal anlamda yanılgılara düşmemeye dikkat etmekte fayda var. Venüs'ün yönettiği sizler, iyiye ve güzele düşkünlüğünüz artabilir. Size getirisi parasal kayıplar yada sonradan gereksiz bulacağınız harcamalar yapmamanız için dikkat etmenizi vurguluyor. Verdiğiniz borçları ya da yaptığınız işlerin karşılığı olan ücretleri almada zorluklar yaşadıysanız daha önce, yine bunlara dikkat edin. Sadece kendinize ait kazanç ve paralar değil eş ve ortaktan gelecek olan yada buralarda oluşabilecek olan sorunlara da işaret etmekte ay tutulması sizler için. Ekonominiz ile ilgili olası sorunlarda sakın kalmak sizin faydanıza olacaktır. Nafaka, pirim, sigorta, miras gibi konularda yapılması gereken işlerinizi de tetiklerken ay tutulması; ölüm, ölüm ötesi, yeniden doğum ve psişik konulara meraklarınızı uyandıracaktır. Parasal anlamda bir dönüşüm noktasına geldiniz artık, ekonominize önem vermeniz, daha kontrollü, iki düşünüp bir harcamanız gereken zamanları işaret ediyor size. Yeni kazanç imkanlarının sunulacağı zamanlarında içine giriyorsunuz. Farklı bir işe başlayabilir, ummadığınız yerden bir gelir sahibi olabilirsiniz önümüzdeki aylarda. Nasıl gelirimi arttırırım yada nasıl değerlendiririm diye bakış açınız varsa, bu yönde olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. Ancak; bu parayla istediğim şeyleri ne zaman alırım ya da ne almalıyım düşüncesinde olursanız, sonradan ekonomik sıkıntılar yaşamanız olası. Değerlendirme, arttırma yolundaki düşünceleriniz, size yeni imkanları sunacaktır ay tutulmasınlar birlikte.

 

Akrep ve yükselen akrep

Yeni size hazır olun. Sevgili akrepler uzun zamandır hayatınızda kontrol edemediğiniz, tutamadığınız zor süreçler geçirdiniz. Sadece izleyici olarak yaşamak durumunda kaldınız. Şimdi kontrol ve kumanda sizde. Ay tutulmasının ev sahibi sizsiniz. Karakter ve görünüşünüze ilgili ciddi değişimler gelecek sizlere. Saçınızdan tırnak ucunuza kadar kendinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Kişisel olarak da son derece kararlı, cesur tutumlar sergileyeceksiniz. Güçlü ilişkiler içinde, yaşam koşullarınızın değişmeye başladığı zamanların ilk adımlarındasınız. Yüksek özgüven sahibi olmak size pek çok kapı açacaktır. Tabii bu gücü olumlu yönde kullanmanız gerek. Sizi yersiz tartışmalar içine çekmeye çalışanlar karşısında stabil olmak, karşınızda ki kişiler için en büyük direnç olacaktır. Şimdiye kadar istediklerini sizin üzerinizde gerçekleştiklerini sananların sanırım biraz tepe takla olma zamanı. Zeyna olacaksınız valla! bu yaşamdaki tecrübelerinizle. Ancak; artık saz da sizde sözde. İster çalın, ister söyleyin. Size sunulan güçlü enerji sayesinde, hayatınızdan çıkartmak istediklerinizi çıkarabilir, yarım kalan işleriniz varsa tamamlayabilirsiniz. Sebebini anlamlandıramadığınız gerginlikleriniz olabilir güçlü enerjiden dolayı. Bu gerginliklerinizden doğan ikili ilişkilerinizde, evlilik ve ortaklık ilişkilerinizde çatışmalar, karşılıklı sözsel atışmalar yaşamanızı ve onlarla ilgili konulara zaman harcamanız olası. Yalnız olanların hayatlarına uzun soluklu ciddi ilişkiler olabilir, devam eden ilişkilerde mutlu sona ulaşabilir yada sorunlu ilişki yada ortaklıklar varsa yaşantınızda onlarda yeni başlangıçlar için sın bulabilir. Ortaklık kurduğunuz kişilere söz hakkını önce siz verin. Kendi gücünüzün farkına varıp, bu süreçte istediğiniz konulara odaklanıp pozitif verim almaya çalışmak, doğru bir karar olacaktır. Tüm enerji ve gücünüzü kendine kullanın. bencilce gibi gelebilir bu ilk anda ama değil. Yeterince verdiniz. Duygusal olduğunuz için sizlerin alması zaten zor ama artık kendinize verme zamanı. Hayatınız ile ilgili yeni yapılanma içinde olmak, görünüşünüz ile ilgili yeni kararlar almak bu haftadan itibaren yerinde olacaktır. Zaman zaman zorlansanız da yeni yaşam, kariyer ve daha derin pişirik güçlerinizle, objektif kararlar vermeniz açısından iyi olacaktır. Gökyüzünün gergin konumu ilişkilerinizi test edip, yenileyip, geliştirirken sağlık olarak baş ağrısına, genital rahatsızlıklara karşı dikkatli olmak faydalı olacaktır.

 

Yay ve yükselen yay

İç dünyanıza ışık tutacak bir ay tutulması olacak siz sevgili yay burçlarına. Bir çok konuyu içinizden sorgulayacak, ve her durumu netleştirme gayreti içinde olacaksınız. İlişkilerinizle ilgili kaygı, korku ve iç huzursuzlukların farkına varacaksınız. Bunların gökyüzünün gergin açılarından oluştuğunu bilerek enerjinizi, ruhsal aleminize, kendi iç dünyanıza yöneltmek, kendinizi keşfetmek adına son derece olumlu bir gelişim olur sizler için. Ruhsal farkındalığınızı tetikleyecek akrep burcundaki ay tutulması. İçinize dönmeniz ve birçok konuyu yeniden değerlendirmeniz olası. Gizli konuların gün yüzüne çıkmasına, arkanızdan iş çevrilenleriniz varsa hepsinin önünüze serileceği bir zaman. Sizlerin de gizli konulara meyletme ihtimali yüksek. Fark etmeden sorgularsınız etrafı ama içinizden. Perde arkası işlerin gündem kazanacağı bu zamanlar ruhsal ve bedensel sağlığınıza da özen ve önem göstermeniz gerektiği zamanlar. Sağlık anlamında daha önce karaciğer, üst baldır gibi bedeninizde sağlık sinyalleri veriyse vücudunuz, yine bu beden bölgelerine dikkat. Bu güçlü enerjiyi günlük rutin hayatınızda, beslenmenizde olumlu kullanmak, konsantrasyonunuzu yaptığınız işe vermek sizler için pozitif enerji kaynağı olacaktır. Kendinizi iş hayatınız ile ilgili başarısız bulmak ya da acımasızca eleştirmek yerine, tüm dikkatinizi yaşam alanınıza ve çalışma hayatınıza odaklanmak yerinde olacaktır.

 

Oğlak ve yükselen oğlak

Siz sevgili oğlak burçlarının arkadaşlarınız, sosyal hayatınız ve büyük organizasyonlarınızı gündeminize taşıyacak akrep burcunda gerçekleşecek ay tutulması. Yeni arkadaşlıklar kurabilir, farklı insanlarla tanışabilirsiniz. Sizlerin az ve öz arkadaşlıkları olur. Herkes ile yakın olmaz, sıkı iletişimler kurmazsınız. Fakat yine de zorunlu olarak bulunmak durumunda kaldığınız yerlerde ki kişiler ile gergin ilişkiler söz konusu olabilir. Uzun zamandır istek ve arzularınız var ise gerçekleşmesini beklediğiniz önümüzdeki günlerde kavuştuğunuzu görebilirsiniz. Sosyal yaşantınızda olası kişilik çatışmalarına engel olmak adına, ani çıkışlar ve keskin kararlar almamanız yerinde olacaktır. Çocuklarınızla ilgili, onlara ait etkinliklere eşlik etmek, onların keyif alacağı organizasyonlar düzenlemek, aranızdaki olabilecek sorunları ortadan kaldırmada yardımcı olacaktır. Sanatsal faaliyetlerinizin, yaratıcılığınızın da artacağı ay tutulması enerjisi, sizlerin aşk evinizi de etkilemekte. Hayatınızda varsa bir birlikteliğiniz anlamsız gerginlikler çıkmasına, tartışmalar, çatışmalar yaşamamak adına sakin ve sorun çözen kişi olmanız yerinde olacaktır. Bebek bekleyen çiftlerin ise bundan sonra ki süreçte sevindirici gelişmeler yaşaması olası.

 

Kova ve yükselen kova

Akrep burcunda gerçekleşecek ay tutulması, kariyer evinizde. İş ve kariyer hayatınızda ki otoriter konumda kişilerle toplantı yapabilir, kararlar alabilir varsa değiştirip dönüştürmek istediğiniz konular, bu haftadan itibaren sizleri zorlayarak yeni fırsatlar sunabilir. Terfisi söz konusu olanlar varsa bu dönemden sonra gerçekleşebilir. Ya da size terfi gibi gelecek pozisyonlar oluşabilir. Tabii kariyer hayatı için daha önceden çalışan ve emek veren kişiler için bu süreç daha hızlı olacaktır. Karar aşamasında ya da net olmadan ilerliyor iseniz bir süredir, değişikliğe hazırlıklı olmalısınız. Anneniz ile ilgili konularında gündeminizde olacağı gözükmekte. Bazılarınız kariyeriniz, işiniz ve aile hayatınız arasında çelişkiler yaşamaktasınız bir süredir. Dolunay etkisiyle bunları çözme gücünü bulabileceksiniz kendinizde. Aynı zamanda ev ve aile konumunuzu da gündeminize taşıyabilir. Ev içerisinde değişiklik, yenilenme, tamir gibi işlerle uğraşabilirken, arsa, tapu toprak ve emlak gibi konularla da ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Değişime direnmek, hem sizi hem çevrenizi yoracaktır. Gökyüzünün gergin açılara sahip olduğunu aklınızın bir köşesinde tutmanız, ilişkilerde zorlanmamak adına faydalı olacaktır. Her konuya hakim olma isteğinizin, her zaman başarı getirmeyip bazen yorgunluk gibi hissedilmesine de neden olur. kariyer hayatınız ile ilgili konularda karar vermek durumunda kalırsanız, biraz ertelemek yada daha dikkatli, sakin değerlendirmek sizler için ay tutulmasının enerjisinden olumlu faydalanmanıza etken olacaktır.

 

Balık ve yükselen balık

Zodyakın hassas duygusal ve su gurubu insanları, akrep burcunda gerçekleşecek ay tutulması sizleri; felsefe, din,inanç ve uzak yerler gibi konularla ilgilenmenize destek olacaktır. Eğitim hayatı devam edenler, yeni bir eğitim programına dahil olabilirler.Ancak başlama sürelerinde aksaklıklar oluşabilir.Kimi balık burçları için ise eğitimde engeller, sorunlar oluşturabilir ya da çeşitli nedenlerle kısa bir süre eğitimlerine ara vermek durumunda kalabilirler. Eğitim aldıkları okullar, kurumlardan şikayetleri göze batar hal alması da olası.Felsefe konularında fikir çatışmaları yaşamamaya, en azında bu tutulma sürecinde kimseyle tartışmaya girmemenizde fayda var. Özellikle kardeşler ve yakın arkadaş çevrenizle ilgili. Ay tutulmasının güçlü enerjisinden pozitif yararlanmak mümkün iken, şikayetlenerek kendinizi yormak çok huzur verici olmayacaktır kimilerinize. Yurt dışı bağlantılı işleri olanların ise bu bağlantılarını önem kazanacak ve verdikleri kararlar doğrultusunda başarılı işlere imza atmaları da mümkün. Uzak yerlere seyahatler, uzak akrabalarla haberleşmek de bu haftadan itibaren, önümüzdeki yaz süreci de dahil gündeminizden düşmeyecektir. Yakın çevrenizle ,kardeş ve kuzenlerle bir arada olacağınız bu hafta, gergin olmamaya ve kimseyi kırmamaya özen göstermelisiniz . Fikirlerinizi önemseyeceğiniz zamanlar fazlaca olacaktır. Sanırım biraz egonun kontrol zamanı sizler için. Oldukça karar ve fikir değiştireceğiniz bir hafta sizleri beklemekte.

 

Görsel kaynağı

 ETİKETLER: hayat,astroloji,çevre,mars,Ay Tutulması

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.