26 Ağustos - 1 Eylül haftasından burç yorumları

27.08.2013 01:11:06
A+ A-

Koç ve yükselen koç

Yoğun ve uzun zamandır isteyip yapamadığınız işleri yapma zamanı. Ancak; bu hafta yarım iş bırakma olasılığınız fazla. Birçok konuyu sorguladınız son zamanlarda. Sonuç değişmedi. Kişileri ve olayları sorgulamak yerine, adım atmanız daha yerinde olacak. Çünkü iş ve kariyer yaşantınızı daha üst noktalara taşımanız adına fırsatlar yakalayacaksınız. Destekçileriniz olduğu gibi, destekçi gözüküp köstek olanları da fark ettiğiniz anlar yaşamanız olası. Etrafla değil kendiniz ile ilgilenmeli, yeni geleceğinizin oluştuğu bu dönemde, kendinize odaklanmalısınız. 

 

Boğa ve yükselen boğa

Sizlerin görüş ve fikirlerini değiştirmesi oldukça zor. En azından bu hafta gözünüz kulağınız etrafta olmalı. Yönetici gezegeniniz özel ilişkilerde sizleri zorlayabilir. Sonsuz gibi gözüken sabrınızın çok da sınırsız olmadığını paylaşmalı, karşınızdakini kırmadan kendinizi ifade etmelisiniz. Duygusal ve ruhsal birikimleriniz çok da iyi noktalara gitmiyor. Bunu yapmanız, eşiniz, sevgiliniz, özel ilişkinizi yaşadığınız kişiye bir şans vermenizi sağlar. Kendilerini düzeltip değiştirmeyi tercih edebilirler. Ekonominizde beliren hareketlilik başkalarına söz hakkı vermeniz konusunda size içsel dürtüler yaşatabilir. Değerlendireceğiniz her parasal konuda son kararı siz vermelisiniz. Sizin öngörünüz ve sağlamcı tarafınız pek kimsede kolay bulunur olmadığı için, başkalarının sizi yanıltmamasına özen göstermenizi öneririm. 

 

İkizler ve yükselen ikizler

Aşk evinizde seyreden Venüs, öncelikle özel ilişki ve aşk hayatınıza, daha sonra hayatın keyifli yanlarına, çocuklarınız ile ilgili konularda yeni mutluluklar getirecek size. Aynı zamanda sosyal hayatınızı da etkileyen bu konum yeni kişiler de tanıyacağınızı işaret etmekte. Çocuk sahibi olmak isteyen ikizler burçları için de olumlu bir dönem. Birçok İkizler ev ve aileye ait konularda erteledikleri işleri bir bir gerçekleştirecek. Kiminiz taşınacak, kimileriniz geçmiş aile köklerine ait konularda yeni bilgilere kavuşacak. Sallantıda olan aile ilişkilerinde ise, her zaman istediklerinizin, ya da herkesin sizinle aynı enerjide olamayacaklarını aklınızda tutmanız, ilişkilerinizi daha fazla gerginlikten kurtaracaktır. Genel olarak haftanız ev yaşamınız ve aynı evi paylaştığınız kişiler üzerine yeni projeler üreterek, fikir paylaşımları yaparak geçecektir.

 

Yengeç ve yükselen yengeç

Her geçen gün bağımlılık duygunuz, özellikle geçmişe ait konulara daha fazla yapışık yaşamanıza ve yerinizde saymanıza neden oluyor. Günün ve geleceğin huzuru, bugünün ve yarının planlarıyla başarıya ulaşır. Bir taraftan sıkı sıkıya bağımlılık, diğer taraftan kopuşlar, sallantıda ya da belirsiz ilişkiler görülüyor burcunuzda. Kimilerinizin iç birikimine neden olurken, kimilerinizin ise Mars’ın öfkesine yenik düşmenize neden oluyor. Duygusal olduğunuz kadar, kontrol tarafınız da yüksektir sizlerin. Biraz kontrollü olmak gereken bir haftadasınız. Kişilerin sizi yormasına daha fazla izin vermemelisiniz. Yakın zamanda hayatınızda büyük değişimler, yenilikler ve başarılar yaşayacaksınız. Yani enerjiniz size şimdi çok daha fazla lazım. Bu hafta özellikle çocuklara ait konulara, eğitim ya da özel ihtiyaçlara para harcayabilirsiniz.

 

Aslan ve yükselen Aslan

“Nasıl daha fazla kazanabilirim ve kazandıklarımı nasıl değerlendirmeliyim” konusunda fikir üretip, bir taraftan da umulmadık anlarda gelen kazanç ya da kazanç kapılarına şahit olacaksınız. Yeni gelir imkânları ve ekonomik koşullarda iyileşmeler yaşayacaksınız. Ama bu paraları ne kadar tutarsınız, bunu bilmiyorum. Elinize geçen ilk ekstra parayı, teknolojik bir alete, bir yolculuğa ya da tatile harcayacak gibi gözüküyorsunuz. Her ne almayı planlıyorsanız önümüzdeki ayın 15’ine kadar tekrar gözden geçirip öyle almayı düşünmeniz daha yerinde olacak. Her duyduğunuz, kulağınıza gelen sözleri önemsememeli, fazla konuşmamalısınız. Fark etmeden değer katıyorsunuz kişilere. Sizler hak etmeyen kimseye bir şey yapmayı sevmeseniz de, her seferinde fazlasıyla fedakarlık yaparsınız. Bu hafta bu konulara biraz dikkat.

 

Başak ve yükselen başak

Bazı konularda isteklerinize kolayca ulaşırken, bazı konularda söke söke almak zorunda kaldığınız zamanlar oldu. Yaş döngümüzdesiniz ve güneş sizinle. Bu dönemde isteklerinize ulaşıp, ön plana çıkacaksınız. Enerjiniz oldukça yüksek. Her işi yapar üstesinden gelirim, diye düşündüğünüz bu günlerde hiç bir fırsatı atlamamalı, tam aksi biraz risk alarak girişimci olmalısınız. Çalkantılı ve yorucu bir yıl yaşadınız. Yeniden yapılandığınız bu zamanlarda, “ben” demeyi biraz huy edilmelisiniz. Etrafınızda hiç de “ben” egosunu hak etmeyen insanlar olduğunu gördünüz. Şimdi sizin kendinize öncelik tanımanız gereken bir dönem. 

 

Terazi ve yükselen terazi

Venüs burcunuzdayken biraz yüzünüz gülmeli. İkili ilişkilerde kendinize öncelik tanıyıp, isteklerinizi kabul ettirme gayretinizi kimi kişiler hoş görebilir. Ancak karşıt evinizdeki Uranüs’ü unutmamanızı tavsiye ederim. Her an her şey değişebilir. Kimileriniz Venüs-Uranüs karşıtlığında sürpriz yeni bir aşka başlayabilirken, kimilerinizin de zorlayıcı tavırlarından vazgeçerek özel ilişkilerini yapılandırması gereken bir hafta. Daha çok kişisel bakımınız ile ilgilenecek, kendiniz ve bedeninizde yenilikler yapma isteyeceksiniz. Bunları gerçekleştirmek için de uygun bir dönemdesiniz. Kariyer hayatınızda yeni başlangıçlar yaşayacak ve eski, değişmesi gereken konular değişecek. Yeni kazanımlar elde edeceğiniz bir hafta olacaktır. 

 

Akrep ve yükselen akrep

Satürn ve kuzey Ay düğümünün burcunuzda kavuşması sebebiyle, “ha gayret” diyorum. Yeni geleceğinize emin adımlarla, daha azimli, istikrarlı ve kararlı biçimde yol alıyorsunuz. 2015 sizin yılınız olacak. Biraz daha sabır. Yavaş ama sonu muhteşem olacak. Her ne istiyorsanız yaşamdan, biraz daha zamanı var. Bu hafta sosyal çevreniz ve isteklerinize odaklanacaksınız. Büyük projelerin içinde yer aldığınız bir zaman dilimindesiniz. Ne kadar sosyal de olsanız, ruhsal dünyanızdan bir an bile kopmayan sizler, hissettiğiniz her duyguya önem vermelisiniz. Venüs on ikinci evinizde kimi an ilişkilerde huzursuzluk yasatsa da, siz susmayı çok iyi bilirsiniz. Şimdi biraz susma ve idare etme zamanı. Rüyalarınızın istediğiniz konularda meraklarınızı gidereceği, güçlü olduğunuz bir hafta içindesiniz. 

 

Yay ve yükselen yay

Kariyer hayatınızın ön planda olduğu, yeni projeler ile başarı sağlayacağınız bir hafta. Daldan dala ve her fırsata koşmayı bırakmalı, sizin için hangi olanak daha kârlı ise ona yoğunlaşmalısınız. Uzun zamandır beklediğiniz işlerin eyleme geçtiği, imzaların tamamlandığı keyifli bir dönemden geçiyorsunuz. Bayan arkadaşlarınızın desteğini alacak, kalabalık içinde olduğunuz her ortamda yeni işler bağlama fırsatları yakalayacaksınız. İsteklerinize sıkı sıkıya yapışmalı, gerekiyor ise, eksik olduğunuz bir konuda eğitim, kurs, seminer varsa onlara başlamalısınız. 

 

Oğlak ve yükselen oğlak

Hayatı yeniden öğreniyor ve deneyimliyorsunuz. Damarınıza inatla basan insanlar sayesinde… Bir süredir sizi, “kime, ne yapıyorum” sorusunu sorduracak noktaya getirenler oldu. İşiniz yoğun ve yorucuydu, ilişkiler yorucuydu. Şöyle bir kaç yıl geçmişe bakarsanız artık birçok şey değişmekte. Durduramadığınız ve o yüksek kontrol etme yeteneğinizin de pek işe yaramadığı zamanlar. Yeni ve daha huzurlu zamanlar yaşayacaksınız. Bu hafta yolculuk ve tatil planlarınız olacak. Aile ve aynı evi paylaştığınız kişilerle olma ihtimali daha yüksek. İstek ve arzularınızın gerçekleşeceği bir hafta. Daha sosyal olacak ve istemeseniz bile kalabalık ortamlarda bulunmak durumunda kalacaksınız. Emeklerinizin karşılığını kariyer hayatınızda yeni başarılar ile alacağınız, takdir ve değer göreceğiniz bir hafta olacaktır. 

 

Kova ve yükselen kova

Ortak kazanımlarınızın, başkalarından gelen paralarınızın olması muhtemel bir haftadasınız. Kararlarınız bir dönemeç noktasında. Kimileriniz iş, kimileriniz eğitim konusunda önemli kararlar verecek. Yüzüp kuyruğuna gelmek deyimi bu hafta sizlere uygun olacak. Emek verdiğiniz hiçbir şeyden vazgeçmemenizi öneririm. Yalnız kalıp bir şeyleri tekrar gözden geçirmek, sizlere doğru karar vermeniz konusunda yardımcı olacaktır. Yeni yerleri keşfetme, görme ve satın alma duygularınızın arttığı, isteklerinizin yaşama geçtiği bir hafta. İkili ilişkilerinde rutin durumda olduğunu düşünenler için biraz sabır. Her an yeni bir aşk yaşama olasılığı olduğu gibi, beklenmedik, keyifli sürprizler yaşamanız da olası. Bu hafta ağzınız şaşkınlıktan kapanmayabilir. Her zaman sağlam basan bir yapınız olsa da, yeniliklere kulak kabartmaktan geri durmayın.

 

Balık ve yükselen balık

Bir süredir bayrak gibi dalgalanan bir yaşamın içindesiniz. Her balık burcu farklı konuda dikiş tutturamaz oldu. Kimi işte, kimi ilişkilerde, kimi sosyal hayat ve kimi de ev yaşamında... Bu durum olayları dramatize etme yeteneğinizi daha da güçlendirdi. Her konu için bir sürü senaryo kurguladınız. Bu konuları tepeleme zamanı. Birçok konuda bereketiniz artacak. Yeter ki siz dağılmayın. Özellikle zihninizin dağılmasına izin vermeyin. Daha iyi duygusal ilişkiler kuracağınız, mutlu olmaya başlayacağınız bir hafta. Egonuzu bastırmalı, eğer sizden kaynaklanmayan sorunlar varsa tekrar gözden geçirmelisiniz. Biraz temizlik zamanı. Eleyin. Gereksiz olan ve ruhu yoran her şeyi... Göreceksiniz çok daha iyileri gelecek. Haksızlığa uğradığınızı düşünüyor ve üzülüyorsanız, yakında bunları unutacak, arzu ettiğiniz işin ve aşkın içinde olacaksınız. 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.