28 Eylül Koç burcunda ay tutulması

22.09.2015 14:47:24
A+ A-

28 Eylül 2015 günü Saat 05.50 de Koç burcundaki Ay, Terazi burcundaki Güneşe karşıtlık verecek Dolunay ve ay tutulması meydana gelecektir. Ay'ın tutulması esnasında aldığı kırmızımsı tonlar, Kanlı Ay yani ‎Blood Moon adını almasına neden olmuştur. Bu gün oluşacak Dolunay ile serinin dördüncü ve son kanlı Ay tutulması ile 2014–2015 yıllarındaki ‎Tetrad (dörtlü) serisi tamamlanmış olacaktır.

Koç-Terazi karşıtlığında, Koç kendini (ben) ve Terazi (biz) temsil eden bir ilişki ekseni vardır. 28 Eylül deki ay tutulması,13 Eylül de gerçekleşen Güneş tutulmasında başlatmış olduğumuz temaları tamamlayacaktır.  Kişiye özel olan haritalarımızın tutulma alanlarında bazı ağrılı, kadersel değişimleri de getirecektir. Bu önemli değişimlerin en yüksek hayrımıza olduğunu kabul edip, hayatımızda kötü giden olay ve ilişkilerdeki dengesizlikleri de düzeltmek için fırsatlar sunacaktır.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; Burcunuzda gerçekleşecek olan Ay tutulması ilişkilerinizi ben-biz ekseninden görmenize ve sorgulamanıza sebep olacaktır. Yenilenme ve değişim yaşayacağınız bir dönemdesiniz. Kişisel istek ve ihtiyaçlarınızın daha önceliğiniz olduğunun farkına varabilirsiniz. Her türlü ilişkinizi sorgulayıp, yaşamınızdaki olumsuzluklardan özgürleşip, ileriye yönelik yeni ve yaratıcı yollar arayacaksınız. Kişisel bakımınızla ilgilenip imaj yenileyerek kendinize yatırımlar yapabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili sorunlarınızı gözden geçirmeli, gereken hassasiyeti göstermelisiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; Ay tutulması, bilinçaltınızdaki negatif kayıtlarınızı açığa çıkaracaktır. Geçmişten gelen yaralarınız, hayal kırıklıklarınız, hatalarınız ve korkularınızla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Sizden saklanan, gizlenen olayları öğrenebilir, ardındaki gerçekleri analiz ederek, yaşamınızda ilerlemenize engel olan, takılıp kaldığınız olay ve kişileri hayatınızdan kolayca çıkartabilirsiniz. Eğer mümkünse daha fazla hayırsever olun, bir hobi edinin, spor yapın, kurtulmak istediğiniz zararlı alışkanlıklardan bu sayede kurtulabilirsiniz. Manevi ve ruhsal çalışmalara yönelerek bedeninizin ve ruhunuzun rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; Ay tutulması ile geleceğe dair umutlarınız planlarınız ve projelerinizi gözden geçirebilir beklentilerinizi yeniden şekillendirebilir bunlarla ilgili altyapı hazırlıklarına girişebilirsiniz. Sosyal ve toplumsal konularda daha duyarlı bir süreçtesiniz. Grup ve iş arkadaşlarınız, dostlarınızdan bazıları ile yolları ayırabilirsiniz. Yenilenmek ve kabullenme içinde olduğunuz takdirde size yeni bir sosyal çevre, arkadaşlıklar ve dostluklar da kazandıracaktır. Gezegeniniz Merkür’ün Retro konumda olması nedeniyle planlarınızda yavaşlatma ve gecikmeler olabilir. Ayrıca eski aşklarınız da gündeme gelip yüzleşme yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; Ay tutulması sizlere kariyer, iş ve sosyal statünüzde kontrolünüz dışında gelişen hareketlilikler getirecektir. Bazılarınız emekliğe ayrılabilir, bazılarınız iş değişikliğiyle karşılaşabilir ya da beklenmedik iş teklifi, terfi veya zam alarak iş hayatınızda yaşanacak değişimlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Koç burcunda meydana gelen ay tutulması aileniz, özel ve sosyal ilişiklerinizde de hızlı ve sürpriz gelişmeler yaşamanıza ve bazı kararlar almanıza yardım edecek, kadersel kopuşlar, sonlanmaları da ön plana taşıyacaktır.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; Ay tutulması burcunuzda yurt dışı bağlantılı işleriniz, uzak seyahatler, farklı çevre ve kültürlerle ilgili konuların yoğunluk kazanmasına sebep olacaktır. Yenilenmek ve farkındalığınızın gelişmesine katkı sağlayacağından eğitim ve seminerlere katılabilir, geleceğe yönelik planlar yapabilirsiniz. Hukuksal meseleler ve işinizle ilgili daha önceden başladığınız girişimlerinizde hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Bu dönemde önemli kararlar ve imzalık durumlarınızı iyice gözden geçirmeli mümkünse 9 Ekimden sonraya ertelemelisiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; Ay tutulması Başaklarda  ortak gelirler, finansal konularda ve sorumluluklarda sıkıntı ve zorlanmalar yaşatacaktır. Ortaklık yaptığınız kimselerle yollarınız ayrılabilir ve yeni başlangıç gerektiren durumlar oluşabilir. Vergi, faiz, banka ödemeleri gibi işlerinizde yeniden yapılandırma ve düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Borç almak-vermek, yatırım konularında ısrar ve riskten uzak durmalısınız. Doğum-ölüm, kazalar ve operasyonlar gibi zorlayıcı durumlara karşı da tedbirli olmalısınız.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; Ay tutulması karşıt burcunuzda gerçekleşeceğinden ilişkilerinizde zihinsel ve duygusal ikilem içine düşebilirsiniz. Partneriniz, eşiniz veya ortağınızla sağlıklı gitmeyen evlilik ve beraberliklerinizi gözden geçirip yüzleşme imkânları yaşayabilirsiniz. Bu tür durumlarda kadersel dönüşü olmayan kararlar, yeni anlaşmalar, sözleşmeler yapmaktan uzak durmalı, Merkür’ün düz harekete geçmesini beklemelisiniz. Merkür belki de bir iyilik yapar kayıp bir eşyanızı ya da arkadaşınızı ansızın karşınıza çıkartabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; Ay tutulması,  İş, hizmet ve günlük yaşam alanlarınızda bazı engeller ve sorunlarla karşılaşmanıza neden olacaktır. Günlük rutinleriniz ve iş ortamınızdaki koşullarınızı, alışkanlıklarınızı yeniden düzenleyebilirsiniz. Yaşam standardınızı, kendinizi hayal ettiğiniz yerde olup olmadığınızı sorgulayabilirsiniz.  Bu dönemde yaşamınızda takılacağınız detaylar özellikle size bedensel ve ruhsal yorgunluk olarak geri dönecektir.  Sağlığınızı ilgilendiren konuları daha fazla ciddiye alıp, düzenli sağlık kontrollerinizi yaptırmalısınız.

YAY VE YÜKSELEN YAY; Büyük bilge gezegenimiz Satürn artık burcunuzda ilerlemeye başladığından, 2,5 yıl boyunca disiplin ve sorumluluklarınızı artıracaktır. 28 Eylüldeki Ay tutulması ile romantizm ve aşk hayatınızda hızlı ve değiştirici gelişmeler olabilir. Sıkıntılı ve yavaşlayan ilişkiniz, partneriniz ya da flörtünüzün rolünün, geçmiş ile bağlantılı olduğunu fark edebilir, gerçek yüzünü görebilirsiniz. Unutmayın tutulmalar hayatınızda sinyal verir size fayda sağlamayanı göstermeye çalışır ve değişimin sizin hayrınıza olduğunu gösterir. Gelecekte size maddi kazanç olarak dönebilecek yeteneklerinize yatırım yapmak için uygun bir zamandasınız.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; Ay tutulması,  ev, yuva ve aile ile ilgili konularda kadersel değişim ve dönüşümler meydana getirecektir. Aileniz ve yuvanızda düzeninizin bozulmasına, ev ve şehir değiştirmenize neden olabilir. Bazılarınız emlak alım-satımı, tadilat ve bakım ve onarım işleriyle meşgul olabilirler. Sosyal, iş ve özel yaşamınızda geleceğe ve beklentilerinize yönelik köklü değişiklikler söz konusu olabilir. Aile büyükleriniz ve sevdiklerinize karşı görev ve sorumluluklarınız da artacaktır. 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA: Ay tutulması, yakın çevreniz ve kardeşlerinizi gündeme getirecektir. Kardeşlerinizle olan ilişkilerinizde çözülmemiş sorunlarınıza eğim gösterebilir sakin ve yapıcı bir yol çizebilirsiniz. Eğitim ve iş alanında yolculuklar ve yeni koşullar ortaya çıkabilir. Tayin, atama, yazı, internet gibi işler uğraşacağınız konular arasında olacaktır. Uğraşlarınızda Merkür’ün Retro konumda olduğunu göz ardı etmemelisiniz. Zira kendinizi yeterince ifade edemeyebilir, sözleriniz yanlış anlaşılabilir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar ve atılacak imzalarınızı 9 Eylülden sonraya bırakın derim.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; Ay tutulması, finansal anlamda ve iş hayatınızda sizi zorlayabilecek, belirsizlik ve karışıklara neden olacaktır. Merkür’ün geri hareketi işlerinizin yavaşlamasına ve ailevi sorunlara sebebiyet verecektir.  Kazanç artırmak amaçlı her türlü yapacağınız yatırım, borç alıp, vermekten uzak durmalısınız.  Bazı iş ortaklıklarında rekabetçi durumlar ortaklıkları sonlandırabilir. Bu dönemde, hesaplarınızı ve harcamalarınızı gözden geçirmeli, gereksiz masraflardan uzak durmalısınız.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.