28 Mayıs İkizler Burcu Yeniayı

22.05.2014 21:46:43
A+ A-

28 Mayıs 2014 tarihinde ikizler burcunun 7. derecesinde bir yeni ay gerçekleşiyor ve iki hafta boyunca etkili olacak. Hemen bu ay etkili olabilecek konularımıza bakalım;

İletişim, bilgiyi alip verme, haberleşme, telekominikasyon, zihin, eğitim, ulastırma, kısa yolculuklar,ticaret, alım-satım, fikir paylaşımı,eğitim, yakın akrabalar,kardeşler şeklinde sıralayabiliriz. İkizler burcu değişken burçların ilkidir. Mantıklı,analiz yeteneği güçlü, dedikoduyu seven, biraz yüzeysel, koşullara kolay uyum sağlayabilen ancak tutarsız ve yenilikçi bir burçtur.

   Yeniay haritasında değişken burç yoğunluğu ve Neptün'ün Güneş ve Ay'a kare açısı karar alma aşamasında kolayca karmaşaya düşülebilinecek bir dönem olduğunu, fikirleri ifade ederken ne diyeceğini unutmak gibi, dalgın düşünceler içerisine olup yanlışlıkla gidilecek yeri geçmek gibi olaylar yaşanabiliceğini gösteriyor. Sezgisellik olabilir, ruhsal konularla ilgili bilgileri keşfetme güdüsü ve bununla ilgili konuşma ihtiyacı artabilir. Yeniayın Mars'la üçgen açısı enerjinin kontrollü kullananımını, isteklerin ve düşüncelerin ifadesinde dürüst,açık yürekli ve cesur bir tavır sergilenebileceğini gösteriyor.Merkür'ün de ikizlerde olması dolasıyla yazar, elçi, diplomat, gazeteciler, ögretmenlerle ilgili haberler artabilir. Gazetecilik ve eğitim sektörüyle, internet yasalarıyla ilgili gelişmeler olabilir.  Haberleşme, telefon ve dedikodu trafiği yoğunlaşabilir.Teknolojik haberler yoğunlaşabilir. Aynı zamanda fikirlerin eyleme hemen geçirilmeye çalışılması söz konusu olabilir,ağız dalaşları da mümkün.

  Yükselen burcun yay olması inançlar, hayat görüşleri, felsefe, yüksek öğrenim, hukuk sistemi, adalet, yabancı ülkeler gibi konuları ön plana getiriyor. Yönetici Jüpiter'in yengeçte yücelimde olması iyicilliği ve şansı destekler nitelikte olsa da Pluton'la zıt açısı güç savaşlarını, Uranüs'le karesi beklenmedik sarsıcı gelişmeler olabileceğini ve ani gözden düşmeleri gösteriyor.

Hava elementi yoğunluğunun olduğu dönemler çok okuyup yazmak, entellektüel, zihinsel ve sanatsal faaliyetler içerisinde olmak, için uygundur. Ticari aktiviteler, alım satım işleri yoğunluk kazanabilir. Yanlış para alıp verilebilinir.Sinirsel rahatsızlıklar gündeme gelip, zihinsel huzursuzluk artabilir. Güneş'le Ay'ın Neptün karesi Merkür'ün 29. İkizler derecesinde olması algı yanılması, yanlış anlama ve anlaşılmalara açık olmak ihtimalini güçlendiriyor. Odaklanma güçlüğü, dikkat dağınıklığı olsa da hayalgücü oldukça etkin. Ruh hallerinde tutarsızlık oluşabilir. Hırsızlık vakaları artabilir. Evraklar ve belgelerle ilgili karışıklıklar oluşabilir. Sözleşme ve anlaşma durumlarında zorlayıcı etkiler oluşabilir.

    Venüs koçta Mars terazide birbirlerinin burçlarında yolculuk etmekteler. Dolayısıyla ilişkilerimiz de özgürleşmek ihtiyacı, düşünmeden kararlar almak, güdüsel olarak ilişki ihtiyacı içerisinde olup olmadık kişilere kapılmak hayal kırıklığı yaşatabilir. Venüsün aynı zamanda 29 derecede olup terazi burcundaki kuzey ay düğümüyle zıt açısı bize  koçun bencil, hep kendini düşünen, hırslı, gözü kara yapısını terk edip ilişkilerde biz demeyi, karşı tarafın isteklerini, düşüncelerini göz etmemeyi aksi takdirde aradaki bağların kopma noktasına gelebileceğini ifade ediyor.

Yeniay haritasında toprak elementi eksikliği var dolayısıyla bu dönemde yaplıcak girişimlerde sağlam, tutarlı, somut ve kalıcı sonuclar alınması zor olabilir.

   İkizler burcu rahatsızlıkları olan eller kollar, solunum yollarıyla ilgili rahatsızlıklar, bronşlarla ilgili hastalıklardır, romatizmal ağrılar artabilir.

Türkiye'nin haritasinda yeniay 12.evde. Ülkeler astrolojisinde 12.ev hastaneler, hapishaneler, perde arkasından dönen oyunlar, gizli düşmanlıklarla, yardım kuruluşları, casuslarla ilgilidir. Dolayısıyla bu konularla ilgili yalan yanlış haberler üretilebilir ya da bir sır ortaya çıkıp basını meşgul edebilir. Yeniay anında Merkür'ün de 12.evdeki Ay'la kavuşum açısında oluşu ülkemizdeki kadınlarla, kadın yazarlarla ilgili ya da belki bir bayan gazeteciyle ilgili haberleri ifade ediyor olabilir. Merkür'ün Mars'la karesi konuşma tarzının sert kullanmını ifade ediyor.


Sevgilerimle
Burcu
  


YAZARIN DİĞER YAZILARI