4 Nisan Terazi Burcu Ay Tutulması Burçlara Etkileri

03.04.2015 11:05:49
A+ A-

Koç ve yükselen koç

Karşıt burcunuz Terazi de olacak ay tutulması, sizlerin özel ilişkileriniz, evli olanların eşleri ile ilgili konuları, ortağı olanların ortakları ile ilgili konuları gündemine taşıyacaktır. Ortağınızla iş ilişkilerinizde daha büyük projelere imza atmanızı sağlarken ay tutulması,  yalnız olanlara yeni bir ilişki getirebilir.  Devam eden ilişkilerde varsa sorunları gün yüzüne taşıyıp, güç çekişmelerine neden olabilir. Karar vermek durumunda olacağınız ya da belirsiz konuların netleşeceği zamanlara işaret ediyor ay tutulması.  Tolere etme gücünüzün azalabileceğini göz önünde bulundurmanız, ilişkilerinizde muhtemel çıkabilecek sorunları atlatmanızı sağlayacaktır. Kişisel  olarak öfkeli atak ve cesursa tutumlar  sergilerken kontrolü elden bırakamamanız gereken zamanlardır. Bu güne kadar üstünü örttüğünüz, idare ettiğiniz konuların sonuçlanma zamanı. Keyifli giden evlilik ya da özel ilişkilerde daha iyiye doğru yol almanızı sağlar ay tutulması. Bekar olanların bir süre sonra evlilik için hazırlıkları başlatması da olası. Güneşin aynı zamanda burcunuz da yer alması, olası sorunları daha kolay çözmenizi kolaylaştıracak, özgüveninizi tetikleyecektir.

 

Boğa ve yükselen Boğa

Yeni bir işe başlayabilir ya da birim bölüm değişikliği yaşayabilirsiniz tutulma sonrası.  İş başvurusu  ve ya iş arayışında olanlar için mutlaka bir başlangıç olacaktır bundan sonraki süreçte.  Çalışma arkadaşlarınızın ve babanızın akrabalarının hayatlarında bir takım yeni başlangıçlar olabilir. Günlük yasam, sağlık, beslenme ve çalışma ortamınızda etkili olacak ay tutulması, daha hırslı çalışmanızı, iş yükünüz artarken, ilişkilerinizde gerilmenize, yanlış anlama ve alınganlık  göstermenize neden olabilir. Duygularınızı kontrol altında tutmakta zorlanabileceğiniz bu süreçte, kararlarınızı ileri bir tarihte almanızda fayda var. Sağlık ve beslenmenize ise daha özen göstermeniz  gereken günlerdesiniz. Fazla yemek yemek istediğinizi,  diyet ya da  yeni bir beslenme şekline çevirmeniz daha faydalı olacaktır. Gizli bir takım konularınız varsa, arkanızdan dönen oyunlar, yapılan dedikodular onlarda ortaya  çıkabilir. Ruhsal sağlığınıza, sinir sisteminize dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Özellikle bir sağlık sorunu olmasına gerek yok,  fazla çalışmak, iş yerinizde ki kişilerle olan iletişim de, sizin sinir sisteminizin etkilenmesine neden olabilir. Bu konulara dikkat ederken, oldukça hareketli bir günlük yaşantının içine gireceğiniz bir süreci vurgulamakta.

 

İkizler ve yükselen İkizler

Yaratıcılık, Aşk ve çocuklar evinizde gerçekleşecek dolunay, yalnız olanlara yeni ve dolu dizgin aşklar  getirirken, sorunlu ilişki içinde olanlar, empati yapmakta zorlanma ve  yanlış anlamalardan dolayı gerginlikler oluşma ihtimaline karsı dikkati olmalısınız. Keyifli giden ilişkiler de daha fazla sahiplenme, tutku ve  kıskançlık gibi duyguları tatmanıza neden olabilir. Aynı zamanda  yaratıcılığınızın  ve hayal gücünüzün de en üst noktalarda olacağını gösteriyor tutulma. Çocuklarınızın hayatlarında yeni başlangıçlar oluşabilir. Olası bir sorun getirirler ise sakin karşılamak  ve hoşgörülü olmaya çalışmak ilişkileriniz açısından daha iyi olacaktır. Sosyal hayat, büyük organizasyonlar evinizde de etkili olacak tutulma ve dolunay,  daha önceden yapılan planlarınızı sekteye uğrata bilirken, uzun zamandır ulaşamadığınız istek ve arzularınıza da ulaşabilirsiniz. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınızla, özellikle bayan kişiler ile ilgili yanılsamanız, başkalarının söylemlerinden etkilenmemek adına, önce kendiniz gözlemleyip karar vermeniz yanılma olasılığınızı ortadan kaldırır. Eğlence ve keyif  aldığınız aktiviteleri bu günlerde değerlendirmek  yerinde olacaktır.

 

Yengeç  ve yükselen Yengeç

Sizlerin tüm dikkati, ev ve aile eviniz üzerine olacak. Taşınmak, ev almak ya da yerleşim alanınızı değiştirmek gibi istekleriniz varsa ay tutulması  sonrasında bu imkanları bulmanız muhtemel. Evinizi, odanızı eşyalarınızı düzenleyebilirsiniz bu hafta itibariyle. Ancak; söz konusu dolunay ve ay tutulması olunca, biraz gergin konularda içeriyor bu enerji. Ev  içerisinde  gerginlikler, üstü örtülü her hangi bir sorun var ise geçmişten kalan onların gün yüzüne çıkacağını vurgulamakta. Sözsel çatışmalardan kaçınmak, istediğiniz noktaya ulaşmak için sakin kalıp, çözümlemeniz daha doğru sonuçlara götürecektir sizleri. Sizin dışınızda, aile bireyleriyle ilgili konularda , özellikle anne , eş ya da dişil kişiler ile sorun çözmek de size düşecek gibi gözükmekte. Ay tutulmasının bilincinde olup, sakin kalmaya çalışarak büyük çatışmalar yaşamanızdan, kırıcı sözler sarf etmenizden ve doğabilecek sorunların  içinden çıkılmaz hale gelmesine engel olmuş olursunuz. Aile büyüklerinizde, ebeveynlerinizden birinin sağlık sorunun ile ilgilenmeniz gerekebilir. Kariyer ve oteriter kişilerle ilgili olan evinizi de ilgilendiren süreç, çok çalışmanıza neden olurken, iş arkadaşlarınızla  olan diyaloglarınıza da özen gösterilmesi gereken zamanlara işaret etmekte. Kariyer hayatınızda olumlu başlangıçlar zamanıdır da ay tutulması sonrası. Daha güçlü kişilerle daha farklı ve büyük projelerin içinde olacağınız keyifli ama biraz yorucu sürecin başladığı bir hafta sizleri beklemekte.

 

Aslan ve yükselen aslan

Ay tutulması sürecinde;  düşünce, iletişim, hayal ve fikir gücünüz artarken, kardeşleriniz  ile ilgili konular gündeminizde olacaktır. Onlar ile ilgili konuların içinde olup ve kısa yolculuklar gerçekleştirmenizi de sağlayacak imkanlar bulabilirsiniz. Hayata bakış açınız bile değişebilir. Fikirsel anlamda yaşadığınız değişikliklerden dolayı. Daha hızlı düşünüp daha net karalar vereceksiniz. Yakın çevre, komşular ve yakın akrabalarınızla planlar içinde olmanızı sağlarken,  günlük yaşantınıza da hareket katacaktır. Yeni bir teknolojik  alet satın alabilirsiniz. Dolunay eğitim ile ilgili konuları da vurgulamakta sizler için. Kiminiz için yeni bir eğitim programına başlamak, seminer kurs ve benzeri konularda yeni başlangıçlar yaşarken, kiminizde okul bölüm değişikliği yapabilirsiniz. Zorunlu kısa yolculuklarınız artarken, uzun yolculuk planlarında sorunlar oluşabilir. Erteleyebilir, ülke ya da gitmek istediğiniz yerde değişiklik yapmak durumunda kalabilirsiniz. Uzun zamandır yan yana gelemediğiniz uzak akrabalarını, sevdiklerinizi, onlarla bir arada olma isteğine itecektir sizi. Din, felsefe, reklam, basın ve yurt dışı kaynaklı konularda başarı yaşarken, rüyalarınızda ki artışı da seveceğiniz zamanlar olacaktır ay tutulması ile birlikte.

 

Başak ve  yükselen  başak

Terazi burcunda gerçekleşecek ay tutulmasının sizlere gündemi,  gelir durumunuz ve ekonominiz olacaktır. Parasal anlamda bir sıkıntınız varsa bunu çözme fırsatı veriyor size. Ancak; yanılgılara düşmemeye dikkat etmekte fayda var. Daha iyisine, pahalıya  ve güzele düşkünlüğünüz artabilir. Size getirisi yeni kazanç ve gelir imkanları olsa da, ekonomik  giderler  ya da sonradan gereksiz bulacağınız harcamalar yapmamanız için dikkat etmenizi  vurguluyor. Verdiğiniz borçları ya da yaptığınız işlerin karşılığı olan ücretleri almada zorluklar yaşadıysanız daha önce, yine bunlara dikkat edin. Uzun zamandır beklediğiniz  gelir ya da ücreti artışı var ise bundan sonra ki zamanlarda olumlu gelişmeleri bekleyebilirsiniz.  Sadece kendinize ait  kazanç ve paralar değil eş ve ortaktan gelecek olan ya da buralarda oluşabilecek ekstra giderlere işaret etmekte ay tutulması. Nafaka, pirim, sigorta, miras gibi konularda yapılması gereken işlerinizi de tetiklerken ;  ölüm, ölüm ötesi, yeniden doğum  ve pisişik konulara meraklarınızı uyandıracaktır. Parasal anlamda bir dönüşüm noktasında olduğunuzu ve ilişkileriniz yoluyla artacak ekonominize önem vermeniz, daha kontrollü, iki düşünüp bir harcamanızı öneririm. Kazanç imkanlarının sunulacağı zamanlarında içine giriyorsunuz. Farklı bir işe başlayabilir, ummadığınız yerden bir gelir sahibi olabilirsiniz önümüzdeki aylarda. Nasıl gelirimi arttırırım ya da nasıl değerlendiririm diye bakış açınız varsa, bu yönde olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. 

Terazi ve yükselen Terazi

Yeni size hazır olun. Sevgili terazi uzun zamandır hayatınızda kontrol edemediğiniz, tutamadığınız zor süreçler geçirdiniz. Sadece izleyici olarak yaşamak durumunda kaldınız. Özellikler ilişkiler anlamında. Şimdi kontrol ve kumanda siz de. Ay tutulmasının ev sahibi sizsiniz. Gerek yapısal olarak, gerek görünüşünüze ilgili  ciddi değişimler gelecek sizlere. Saçınızdan tırnak ucunuza kadar kendinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Kişisel  olarak da son derece kararlı, cesur tutumlar sergileyeceksiniz. Güçlü ilişkiler içinde,  yaşam koşullarınızın değişmeye başladığı zamanların ilk adımlarındasınız. Yüksek özgüven sahibi olmak size pek çok kapı açacaktır. Tabii  bu gücü olumlu yönde kullanmanız gerek. Sizi yersiz tartışmalar içine çekmeye çalışanlar karşısında sakin olmak, karşınızda ki kişiler için en büyük direnç olacaktır. Size sunulan güçlü enerji sayesinde, hayatınızdan çıkartmak istediklerinizi çıkarabilir, yarım kalan işleriniz varsa tamamlayabilirsiniz. Sebebini anlamlandıramadığınız gerginlikleriniz olabilir güçlü enerjiden dolayı. Bu gerginliklerinizden doğan ikili ilişkilerinizde, evlilik ve ortaklık ilişkilerinizde çatışmalar, karşılıklı sözel atışmalar yaşamanızı ve onlarla ilgili konulara zaman harcamanız olası. Yalnız olanların hayatlarına uzun soluklu ciddi ilişkiler olabilir, devam eden ilişkilerde resmiyet kazanabilir. Sorunlu ilişki ya da ortaklıklar varsa yaşantınızda onlarda yeni başlangıçlar için son bulabilir. Kendi  gücünüzün farkına varıp, bu süreçte istediğiniz konulara odaklanıp pozitif verim almaya çalışmak, doğru bir karar olacaktır. Tüm enerji ve gücünüzü kendine kullanın. Hayatınız ile ilgili yeni yapılanma içinde olmak, görünüşünüz  ile ilgili yeni  kararlar almak bu haftadan itibaren hayatınızda olacaktır.

 

Akrep ve Yükselen Akrep

İç dünyanıza ışık tutacak bir ay tutulması olacak siz sevgili akrep burçlarına. Bir çok konuyu içinizden sorgulayacak, ve her durumu netleştirme gayreti içinde olacaksınız. İlişkilerinizle ilgili kaygı, korku ve  iç huzursuzlukların farkına varabilirsiniz. Bunların süreçle ilgili olduğunu bilerek  enerjinizi, ruhsal aleminize,  kendi iç dünyanıza yöneltmek, kendinizi keşfetmek adına son derece olumlu bir gelişim olur sizler için. Çok güçlü olan sezgileriniz ve Ruhsal farkındalığınız daha da artacak. İleri ki günlerde uygulamak üzere yeni kararlar almanız, İçinize dönmeniz  ve bir çok konuyu  yeniden değerlendirmeniz  olası. Gizli konuların gün yüzüne çıkmasına, arkanızdan iş çevrilenleriniz varsa hepsinin önünüze serileceği bir zaman. Sizlerin de  gizli konulara meyletme ihtimali yüksek. Perde arkası işlerin gündem kazanacağı bu günlerde, ruhsal ve bedensel sağlığınıza da özen ve önem göstermenizi öneririm. Bu güçlü enerjiyi günlük rutin hayatınızda, beslenmenizde olumlu kullanmak, konsantrasyonunuzu yaptığınız işe vermek sizler için pozitif enerji kaynağı olacaktır. İşiniz, iş yeriniz, bölümüz  ve çalışma arkadaşlarınızın, özellikle bayan arkadaşlarınızın hayatları ile ilgili değişimlerde önümüzde ki iki aylık süreçte yeni heyecanlar katacaktır hayatınıza.

Yay ve yükselen yay

Siz sevgili yay burçlarının; arkadaşlarınız, sosyal hayatınız ve büyük organizasyonlarınızı gündeminize taşıyacak terazi burcunda gerçekleşecek ay tutulması. Yeni arkadaşlıklar kurabilir, farklı, diplomatik ve  güçlü insanlarla tanışabilirsiniz. İş hayatınızdan gelen gelirlerinizin artmasına destek olur iken,  uzun zamandır istek ve arzularınız var ise gerçekleşmesini beklediğiniz önümüzdeki günlerde kavuştuğunuzu görebilirsiniz. Sosyal   yaşantınızda olası kişisel çatışmalara engel olmak adına, ani çıkışlar ve keskin  kararlar almamanız yerinde olacaktır. Çocuklarınızla ilgili, onlara ait etkinliklere eşlik etmek, onların keyif alacağı organizasyonlar düzenlemek, aranızdaki olabilecek sorunları ortadan kaldırmada yardımcı olacaktır. Sanatsal faaliyetlerinizin, yaratıcılığınızın da artacağı ay tutulması enerjisi,  aşk evinizi de etkilemekte. Yalnız olan kişiler için aşk kapıda.  Hareketlenen sosyal yaşantınızla birlikte yeni tanışacağınız enerjisi  yüksek  bir ilişki başlayabilir. Birlikteliği olanlar  ise anlamsız gerginlikler,  çatışmalar yaşamamak adına sakin ve sorun çözen kişi olmanız yerinde olacaktır. Bebek bekleyen çiftlerin ise bundan sonra ki süreçte sevindirici gelişmeler yaşaması olası.

 

Oğlak  ve yükselen oğlak

Terazi  burcunda gerçekleşecek ay tutulması, kariyer  evinizde. İş ve kariyer hayatınızda ki oterite konumda kişilerle toplantı yapabilir, kararlar alabilir varsa değiştirip dönüştürmek istediğiniz konular, bu haftadan itibaren sizlere yeni fırsatlar sunabilir. Terfisi söz konusu olanlar varsa bu dönemden sonra gerçekleşebilir. Ya da size terfi gibi gelecek pozisyonlar oluşabilir. Sosyal statünüzün yenileneceği  iki aylık süreçte, kariyer hayatı için daha önceden çalışan ve emek veren ve uzun süredir bekleyen  kişiler için bu süreç daha hızlı olacaktır. Karar aşamasında ya da net olmadan ilerliyor iseniz, değişikliğe hazırlıklı olmalısınız. Özellikle kadın yönetici ve üstlerinizin desteğini kolaylıkla alırsınız bu süreçte. Anneniz ile ilgili konularında gündeminizde olacağı gözükmekte. Bazılarınız kariyeriniz, işiniz  ve aile hayatınız arasında denge sağlamak durumunda kalabilir. Güçlü enerji etkisiyle bunları çözme gücünü bulabileceksiniz kendinizde. Aynı zamanda ev ve aile konumunuzu da gündeminize taşıyabilir. Ev içerisinde değişiklik, yenilenme, tamir gibi işlerle uğraşabilirken, arsa , tapu toprak ve emlak gibi konularla da ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Değişime direnmek, hem sizi hem çevrenizi yoracaktır. Gökyüzünün gergin açılara sahip olduğunu aklınızın bir köşesinde tutmanız, ilişkilerde zorlanmamak adına faydalı olacaktır. Her konuya hakim olma isteğinizin, her zaman istenen sonucu  getirmeyip bazen yorgunluk gibi hissedilmesine de neden olur. Yaşantınız ile ilgili konularda karar vermek durumunda kalırsanız, biraz ertelemek ya da daha dikkatli, sakin değerlendirmek sizler için ay tutulmasının enerjisinden olumlu faydalanmanıza etken olacaktır.

 

Kova ve yükselen kova

Terazi burcunda gerçekleşecek ay tutulması sizleri; felsefe, din, inanç  ve uzak yerler gibi konularla ilgilenmenize destek olacaktır. Eğitim hayatı devam edenler, yeni bir eğitim programına dahil olabilirler. Anne ya da bayan arkadaşlarınız ile fikir çatışmaları yaşamamaya, en azında bu tutulma sürecinde kimseyle tartışmaya girmemenizde fayda var. Özellikle kardeşler ve yakın arkadaş çevrenizle ilgili. Ay tutulmasının güçlü enerjisinden daha önce denemediğiniz, farklı yerler ve etkinliklere katılarak  yararlanmanızı öneririm. Uluslar arası  bağlantılı işleri olanları  ise bu bağlantılarını önem kazanacak ve verdikleri kararlar doğrultusunda başarılı işlere imza atmaları da mümkün. Uzak yerlere seyahatler, uzak akrabalarla haberleşmek de bu haftadan itibaren, önümüzdeki yaz süreci de dahil,  gündeminizden düşmeyecektir. Yakın çevrenizle, kardeşlerinizin hayatları ile ilgili yeni şeyler öğrenebileceğiniz  ve bir arada olacağınız bir hafta olması beklenir.  Fikirlerinizi önemseyeceğiniz, yeni karar ve planların olduğu bir hafta olacaktır.

 

Balık ve yükselen balık

Terazi burcunda gerçekleşecek ay tutulması ve dolunay sizlerin ortak kazançlar evinde olacak. Ummadığınız anda kazançlar  başkalarından size gelecektir. Değerlendirilmesine  biraz dikkat.  Nafaka pirim sigorta gibi konularınız var ise askıda kalan, menfaatinize sonuçlanacaktır. Yeni gelir kaynağı olarak bütçenize dahil edeceksiniz. Daha önce  verdiğiniz borçlarınızı geri almada sorunlar yaşayabilirsiniz. Ortaklardan, eşten gelen kazançlarda ekstra gelir kaynağına kavuşacağınız da görülmektedir. İkili ilişkilerinizde duygusal beklentileriniz, güven ihtiyacınız artabilir. Ortak gelirlerinizi düzenlemek, ekonominizi yapılandırmak gelebilecek paralarınızla ya da bankalarla ilgili kredi gibi konularına yeniden düzenleneyecek fırsatları bulmanız, ay tutulmasının size katkıları olacaktır.  Ruhsal açıdan ise, bilinmeyen konulara merak, ölüm, yeniden doğum gibi konular hakkında içsel bir merak uyanmasını sağlar ay tutulması. Bu süreçte, rüyalarınızı da  not etmeniz, gelecek günlerinizin habercisi olduğunu anlamanıza yeterli olacaktır.

Her arzunuzun hayırla gerçekleşmesini dilerim

Sevgilerimle

Figen KOÇ

 

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.