4 Şubat'ta Aslan burcunda Dolunay gerçekleşiyor!..

02.02.2015 21:43:13
A+ A-

 

4 Şubat saat 01.08’de Aslan burcunda Dolunay gerçekleşecek. Dolunaylarda Ay-Güneş karşıtlık içindedir. Bu dolunayda da bu karşıtlık Aslan-Kova aksında olacak ve kalp-beyin ikileminde bir karşı karşıya gelmeyi, yüzleşmeyi gündeme getirecek. Aslan en genel anlamıyla kalple alakalıdır, merkezde sahnede olmayı ifade eder, benmerkezcidir. Aslan sevgiyi kalbinden ve kişisel anlamda verir. Kova ise benmerkezciliğin ötesindedir, tamamen gruplara odaklı bir enerjidir. Kişisel olarak kendini göstermektense grubu tek bir bütün olarak tanımlamak ister. Bu nedenle bu dolunayda kendimizi göstermek, ego ve güç tutkusu ile hareket etmek, gösteriş ve kibir içinde olmakla, kolektif yararına çalışmak ve resmin bütününe odaklanmak arasında bir çatışma yaşayabiliriz. Yaratıcılığımızla ilgili konular,   eğlence ve sanat hayatı, yönetici konumundaki kişilerle ilişkiler,   irade ve güç kullanmayı gerektiren meseleler, sosyal ortamlar ve aşk bu dönemin öne çıkan konuları olacak. Dolunay zamanlarında her şey daha görünür olur. Bu nedenle Yönetici konumundaki kişiler,   sanat ve eğlence camiası ile ilgili gizli kalmış sırlar ortaya çıkabilir, hatta skandallara yol açabilecek açıklamalarla karşılaşabiliriz.

Dolunay zamanları gergin enerjinin yüksek olduğu, ruhsal endişeler ve korkuların çok fazla yaşandığı zamanlardır. Dolunay bırakma, bitirme, sonlandırma enerjisi taşır. Bu enerjiyi başladığımız işleri bitirmek varsa eksiklerini tamamlayarak ilerletmek için kullanabiliriz. Daha önce attığımız adımların, girişimlerin de karşılığını alma dönemidir bu. 

Dolunay enerjileri büyük güç ve cesaret getirir, birçok konuda itici gücü vardır, yapmak istediğimiz şeyler konusunda bizi destekler. Sezgilerimizi ve yaratıcılığımızı artırır. Bu nedenle eskimiş, miadını doldurmuş alışkanlıklarımız ya da davranışlarımızı bırakmak için uygun bir zamandır.

Sevgiyle Kalın…

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.