5 Ocak'ta Merkür yılın ilk geri hareketine başlıyor

04.01.2016 11:47:05
A+ A-

Artık Retro hareketine aşina olduğumuz Merkür, 25 Ocak'a kadar devam edecek olan yılın ilk retrosuna yarın başlıyor. Hava elementi burcu olan Kova'da başlayacak olan bu yılın ilk Merkür Retrosu, Oğlak burcu ile devam edecek. Retro, Merkür'ün içinde bulunduğu burcun temsil ettiği konular ile birlikte kendi gösterdiği tüm konularda da bir dizi sorunların ve aksaklıkların yaşanmasına neden olacak. Merkür, nasıl iletişim kurduğumuzu, nasıl kavradığımızı, nelere odaklandığımızı, ticari konuları, elektronik eşyaları, yakın çevremizle ilişkilerimizi ve seyahatlerimizi temsil eder. Merkür'ün geri harekete başlamasıyla bu alanlarda sorunlar, sıkıntılar yaşayabiliriz. Hava elementi doğrudan iletişimle alakalı olduğu için özellikle iletişim becerilerimiz ve düşünsel faaliyetlerimizde pürüzlerle karşılaşabiliriz.

Gölgeli günler dahil 2-28 Ocak Arasında önce Kova sonra Oğlak burcunda geri hareket edecek Merkür, bu iki burcun temsil ettiği konularda da gecikmeler, aksaklıklar, iletişim problemlerini arttıracaktır. Kova ve Oğlak burcu astrolojide; sosyal, medya internet, sivil topum kuruluşları, kitle iletişim araçları, telekominikasyon, insanlığın genelini ilgilendiren temalar, özgürlük, elektronik ? teknolojik yenilikler, isyan etmek, kulüpler, dernekler, parlamento, siyasi partiler, borsa, iş hayatı, yöneticiler, bankalar, havacılık, gibi konulara işaret eder.

Teknolojik aletlerde bozulmalar, iletişimde aksaklıklar, anlaşma ve sözleşmelerde yanlış kararlar, seyahatlerde olası sıkıntılar Merkür Retrosunun getireceği en önemli sorunlardır. Bu nedenle 25 Ocak'a kadar internet ve bilgisayar üzerinde yaptığımız her çalışmanın yedeğini almak, mümkünse önemli anlaşma ve sözleşmelerimizi bu tarihin sonuna bırakmak, seyahatlerimizi en ince detayına kadar planlamak çıkabilecek olası sıkıntıları azaltacaktır. Bir şeyler almak için de uygun bir zaman değildir, çünkü vermiş olduğumuz karardan sonrasında pişmanlık duyabiliriz. Unutkanlığımız artabilir, önemli şeyleri aniden kaybedebilir, işlerimiz yolunda gitmiyor duygusu yaşayabiliriz. Kısaca; bir şeylere başlamak, yeni girişimlerde bulunmak, ilk adımları atmak için Retro bitimini beklemekte yarar var.

Özellikle iletişimsel alanda yanlış anlaşılmalar, bilgi eksikliği yüzünden yaşanan sorunlar, kendimizi doğru ifade edememenin getirdiği sıkıntılar bu süreçte sıkça karşımıza çıkabilir. Bu nedenle yargıya varmadan önce bir kez daha düşünme, fikirlerimizde ortaya çıkabilecek sabitliği elimine etme ve karşımızdaki kişinin bize anlatmak istediği şeyi doğru anlama ve başkalarına doğru aktarma çok önemli olacak. Retro Kova-Oğlak burçlarında olacağı için toplumsal konular da fikir ayrılıkları, gruplar arasında çıkar çatışmaları, iş konularında aksaklıklar ya da eskide kalmış sosyal organizasyonların tekrar gün yüzüne çıkması gibi durumlarla da karşılaşabiliriz.

Peki yaklaşık 20 gün hiç bir şey yapmadan bekleyecek miyiz? Tabii ki değil. Bu süreçten en verimli şekilde yararlanmanın yollarını bulabiliriz. Merkür'ün geri gittiği süreç aslında toparlama, tamamlama, düzene sokma sürecidir. Yani, eskiden kalan işlerimizi toparlamak, projelerimizin üzerinden geçmek, daha önce yarım bıraktığımız işleri tamamlamak için kullanabiliriz bu süreci. Psikolojik çözümlemeler ve terapiler için de çok uygun zamanlardır. Yazmaya başlamanın, ruhsal çalışmalarda bulunmanın, kendimizi fazlalıklarımızdan arındırmanın yollarını deneyebiliriz.

Sevgiyle kalın.

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.