5 Ocak'ta yılın ilk Dolunay'ı gerçekleşiyor!..

02.01.2015 21:29:53
A+ A-

Yılın ilk dolunayı öncü bir burç olan Yengeç burcunda gerçekleşecek. Yengeç en genel anlamıyla; duygularımız, iç dünyamız, güvenliğimiz, yuvamız, vatanımız, ailemiz, ebeveynlerimiz, çocuklarımız, vb. ile alakalıdır. Ay aynı zamanda Yengeç burcunun yöneticisidir. Bu nedenle bu dolunayda her zamankinden daha hassas ve duyarlı olabiliriz. Duygusal iniş çıkışlar, melankoli, sezgilerin güçlenmesi, kırılganlık yaşayabiliriz. Dolunay zamanları gergin enerjinin yüksek olduğu, ruhsal endişeler ve korkuların çok fazla yaşandığı zamanlardır. Kendimizi huzurlu hissetmekte zorlanabiliriz. Maddi ve manevi güvenlik ihtiyacımız, aidiyet duygumuz, sevilme ve korunma ihtiyacımız, sadakat beklentimiz, özel saydığımız, mahrem tuttuğumuz alanların korunması, aile ilişkilerimizin sağlamlığı gibi konularda kendimizi oldukça tedirgin hissedebiliriz. Hem kendimizi, hem de karşımızdaki kişileri kaygıyla izlemeye, suçlamaya, ayağımıza bağ olanları gözümüzde büyütmeye, tehditleri abartmaya da yatkın olabiliriz.

Dolunay bırakma, bitirme, sonlandırma enerjisi taşır. Bu enerjiyi başladığımız işleri bitirmek varsa eksiklerini tamamlayarak ilerletmek için kullanabiliriz. Dolunay zamanında her şey daha görünür olur. Bu nedenle daha önce üstünü örttüğümüz Yengeç burcuna ilişkin konular da su yüzüne çıkabilir. Örneğin ailemizle ilgili bir durum ya da devletle ilgili sırlar gibi. Duygusal olarak zayıf ve çalkantılı olabileceğimiz için bu yeni açığa çıkan konularda kendimizi oldukça savunmasız hissedebiliriz.

Yine de dolunay enerjileri büyük güç ve cesaret getirir, birçok konuda itici gücü vardır, yapmak istediğimiz şeyler konusunda bizi destekler. Sezgilerimizi ve yaratıcılığımızı artırır. Bu nedenle eskimiş, miadını doldurmuş alışkanlıklarımız ya da davranışlarımızı bırakmak için uygun bir zamandır. Diyete başlamak için de özellikle bu dolunay zamanını kullanabiliriz çünkü Yengeç’teki dolunay enerjisi bu konuda da şans getirir. Evimizle ilgili değişiklikler, taşınma ya da yeni ev alımı-satımı konuları gündeme gelebilir. Bu, meditasyon yapmak için de oldukça uygun bir zamandır, değerlendirmek gerekir.

Sevgiyle Kalın…

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.