9 Mart'ta Balık burcunda tam güneş tutulması gerçekleşiyor!..

04.03.2016 14:37:51
A+ A-

9 Mart saat 01.50'de Balık Burcu'nda tam Güneş Tutulması meydana gelecek. Tutulmalar genel olarak meydana geldikleri tarihten 1,5 ay önce etkisini göstermeye başlar ve sonrasındaki 3 ay boyunca da bu etkiler devam eder. Dolayısıyla tutulma kişisel haritalarımızda hangi alanımıza dokunuyorsa o alanla ilgili yoğun deneyimler yaşamamıza neden olur.

Güneş tutulmaları çok güçlü yeniaylardır ve hem kişisel hem de toplumsal konularda önemli değişim ve dönüşümler meydana getirirler. Tutulma dönemleri hayatımızda önemli değişimlerin olduğu, yüksek tempolu yoğun bir süreçten geçmekte olduğumuzu gösterir. Bu seferki tutulma Balık burcunda gerçekleştiği için Balık burcunun temsil ettiği temalar hayatımızda önem kazanmaya başlayacak. Balık en genel tanımıyla fedakarlık, şefkat, merhamet, vicdan, başkalarına hizmet etme, ruhsallık, verimlilik, hayal gücü, mistisizm, evrenle bir olma güdümüzle alakalıdır. Ancak bunun yanında kendimizi kurban ettiğimiz konular, kafa karışıklığı ve kararsızlık, gerçeklerden uzaklaştığımız ve karmaşaya düştüğümüz alanlar, her türlü bağımlılıklarımız, hedeflerimizden şaşma da Balıkla alakalıdır.

Bu tutulma toplumsal değerler ya da manevi duyguların ön plana çıkmasına, geçmişte bıraktığımız yaraların tekrar gün yüzüne gelmesine, ruhsal olarak yaşayacağımız gelgitler ve içine düştüğümüz karmaşa nedeniyle duygusal iniş çıkışlar yaşamamıza neden olabilir. Zarar görmeye ya da kullanılmaya açık olduğumuz, kurban psikolojisine düştüğümüz, kırılgan, alıngan ve hırçın olduğumuz bir devre de olabilir bu bizim için.

Bu Güneş tutulmasının Jüpiter ve Satürn'le yaptığı olumsuz görünüm ve Chiron'la yaptığı kavuşum, tutulmanın önemini çok daha fazla arttıran bir görünüm veriyor. Bu süreçte dini, spiritüel ve mistik konular, toplumsal vicdanı etkileyen olaylar, deniz ve her türlü sıvılar, kimyasallar, hizmet ve yardım kuruluşları, sağlık sektörü, çalışan kişiler ve dolandırıcılar gündemi meşgul edebilir. Tutulma etkisiyle üst düzey ya da otorite pozisyonundaki kişilerle ilgili konular da gündeme gelebilir. İstifalar, gerginlikler, anlaşmazlıklar, imaj kaybı ve gözden düşme gibi durumlar görülebilir. Jüpiter'in büyüteç etkisi nedeniyle aşırı özgüven bizi yanlış ve ani kararlar alma durumuyla yüzyüze bırakabilir. Dalgınlık ve kafa karışıklığı aldatılma riskini de arttıran bir faktör, dikkatli olmakta yarar var.

En son 1997 senesinde, Balık burcunun yakın derecelerinde bir tutulma yaşamıştık. O günlerde hayatımızın hangi alanlarında hangi değişiklikler yaşadıysak, bu yılki tutulma da benzer konularla ilgili gelişmeleri beraberinde getirecektir. Bu nedenle o yıllarda yaşamış olduğumuz değişimleri hatırlamamız, bize yol gösterici olması açısından önemli olacak.

Olumlu anlamda tutulmanın getirdiği güçlü değişim ve yenilenme enerjisi ile geçmişimizle yüzleşip, bize yararı dokunmayan, miadını doldurmuş ve tamamlanmış kavramları yaşamımızdan çıkarabilir, bize zarar veren bağımlılık ve alışkanlıklarımızdan vazgeçebiliriz.  Çünkü bu dönemde yaratıcı çalışmalar, yazarlık, bilinçaltı ve şifa çalışmaları için oldukça uygun bir enerji altında olacağız. Bu enerji kendimizi daha iyi tanımamıza ve sorgulamamıza olanak sağlar. Yaşantımıza yenilikler getirir ya da neleri değiştirmemiz gerektiği konusunda bize yol gösterir.

Bu nedenle bu tutulma etkisini sağlık ve şifalanma konularında çalışmak, çalışma hayatımızla ilgili düzenlemeler yapmak, zararlı alışkanlıklarımız ve bağımlılıklarımızdan kurtulmak üzere harekete geçmek, kendimize yeni bir yaşam düzeni kurmak ve yaşamımızın sorumluluğunu elimize almak için kullanabiliriz.

Sevgiyle Kalın YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.