Başak burcu dolunayının burçlara etkileri

16.03.2014 21:17:04
A+ A-

Koç ve yükselen koç

Başak burcunda gerçekleşecek dolunay sizlere, Günlük yasam, sağlık, beslenme ve çalışma ortamınızda etkili olacak. Daha hırslı çalışmanızı, daha yoğun olmanızı, iş yükünüz artarken, gökyüzünün gergin açılarından dolayı iş yerinizde ki ilişkilerinizde gerilmenize, otoriter tutumlar sergilemenize, yanlış anlama ve alınganlık göstermenize neden olabilir. Gizli bir takım konularınız varsa, arkanızdan dönen oyunlar, yapılan dedikodular, onlarda bir bir ortaya çıkabilir dolunay. Karşınıza çıkan konularda evham ve gereksiz detayların fazlaca düşünüp, sizi yormasına izin vermeyin. Sağlık ve beslenmenize ise özen göstermeniz gerektiğini vurgulamakta. Ruhsal sağlığınıza, sinir sisteminize dikkat etmeniz yerinde olacaktır. 

 

Boğa ve yükselen boğa

Başak burcunda gerçekleşecek dolunayın sizlere gündemi; yalnız olanlara yeni aşklar, devam eden özel ilişkilerde empati yapmakta zorlanma ve yanlış anlamalardan dolayı gerginlikler oluşma ihtimaline karsı dikkati olmalısınız. Aynı zaman da yaratıcılığınızın ve hayal gücünüzün en üst noktalarda olacağını da gösteriyor başak burcu dolunayı. Çocuklarımızla olan ilişkilerimizde ise daha dikkati daha verimli zamanlar geçirmek için bir fırsat sunarken, şans oyunlarına bu dolunay sürecinde bulaşmamak ise yerinde olacaktır. Sizin için oldukça önemli olan sosyal hayat, büyük organizasyonlar evinizde de etkili olacak bu enerji, daha önceden yapılan planlarınızı sekteye uğratabilirken, uzun zamandır ulaşamadığınız istek ve arzularınıza da ulaşabilirsiniz.

 

İkizler ve yükselen ikizler

Başak burcunda gerçekleşecek dolunayın sizlere gündemi, ev ve aileye ait konularda olacaktır. Dolunay süreci sizlere yeni bir eve taşınma, evinizi yenileme ve düzenlemenize yardımcı olabilir bu dönemde. Aile içinde gerginlikler, üstü örtülü her hangi bir sorun var ise geçmişten kalan, onların gün yüzüne çıkacağını vurgulamakta. Kariyer ve otoriter kişilerle ilgili olan evinizi de ilgilendiren süreç, çok çalışmanıza neden olurken, iş arkadaşlarınızla olan diyaloglarınıza da özen gösterilmesi gereken zamanlara işaret etmekte. Emek verdiğiniz ve takdir beklediğiniz tüm işlerinizde mükafatlandığınız bir dönem olacaktır. 

 

Yengeç ve yükselen yengeç

Başak burcunda gerçekleşecek dolunay sizlere; düşünce, hayal ve fikir gücünüz artarken, kardeşler ile ilgili konular gündeminizde olacaktır. Yakın çevrenize ait konuların içinde olup ve kısa yolculuklar gerçekleştirmenizi de sağlayacak bir hafta. Yakın çevre, komşular ve yakın akrabalarınız ile planlar içinde olmanızı sağlarken günlük yaşantınıza da hareket katacak, gün içinde kısa yolculukların olacaktır. Eğitim ile ilgili konularla oluşabilecek sorunları da vurgulamakta sizler için. Tıpkı uzun yolculuk planlarında sorunlar oluşabileceği gibi, rüyalarınızda artış din ve felsefe gibi konulara da yönlenmenizi sağlayacaktır.

 

Aslan ve yükselen aslan

Başak burcunda gerçekleşecek Dolunayın sizlere gündemi, parasal durumunuz ve ekonominiz olacaktır. Her konuda detaycı, zekice ve titiz değerlendirmelere sahipsiz siz sevgili aslan burçları için ekonominizi yeniden düzenlemek çok da zor olmayacak. Parasal anlamda bir sıkıntınız varsa bunu çözme fırsatı geliyor size bu dolunayla beraber. Ancak parasal anlamda yanılgılara düşmemeye dikkat etmekte fayda var. Verdiğiniz borçları yada yaptığınız işlerin karşılığı olan ücretleri almada zorluklar yaşadıysanız daha önce, yine bunlara dikkat edin. Fakat yeni iş ve yeni kazançlarada hazırlıklı olun, sürpriz olacak. Sadece kendinize ait kazanç ve paralar değil eş ve ortaktan gelecek olan yada buralarda oluşabilecek olan sorunlara da işaret etmekte dolunay enerjisi sizler için. Ekonominiz ile ilgili olası sorunlarda sakın kalmak sizin faydanıza olacaktır. Nafaka, pirim, sigorta gibi konularda yapılması gereken işlerinizi de tetiklerken dolunay, ölüm, ölüm ötesi, yeniden doğum ve psişik konulara meraklarınızı uyandıracaktır.

 

Başak ve yükselen başak 

Burcunuzda gerçekleşecek dolunayın ev sahibi sizsiniz sevgili başak burçları. Son derece kararlı, cesur tutumlar sergileyeceksiniz. Bu size sunulan güçlü enerji sayesinde, hayatınızdan çıkartmak istediklerinizi çıkarabilir, yarım kalan işleriniz varsa tamamlayabilirsiniz. Sebebini anlamlandıramadığınız gerginlikleriniz olabilir dolunayın güçlü enerjisinden dolayı. Bu gerginliklerinizden doğan ikili ilişkilerinizde, evlilik ve ortaklık ilişkilerinizde çatışmalar, karşılıklı sözsel atışmalar yaşamanızı ve onlarla ilgili konulara zaman harcamanız olası. Kendi gücünüzün farkına varıp bu süreçte istediğiniz konulara odaklanıp pozitif verim almaya çalışmak, oldukça doğru bir kararın ilk adımı olacaktır. Kendiniz ile ilgili yeni yapılanma içinde olmak, yaşantınızla ilgili yeni kararlar almak için, dolunay haftasını geçirmek daha objektif kararlar vermeniz açısından iyi olacaktır.

 

Terazi ve yükselen terazi

İç dünyanıza ışık tutacak bir dolunay olacak sizler için başak burcundaki dolunay. İlişkilerinizle ilgili kaygı, korku ve iç huzursuzlukların farkına varacaksınız. Bunların dolunayın ve gökyüzünün gergin açılarından oluştuğunu bilerek enerjinizi, ruhsal aleminize, kendi iç dünyanıza yöneltmek, kendinizi keşfetmek adına son derece olumlu bir gelişim olur sizler için. Ruhsal farkındalığınızı tetikleyecek dolunay sizlerin. İçinize dönmeniz ve birçok konuyu yeniden değerlendirmeniz olası. Gizli konuların gün yüzüne çıkmasına, arkanızdan iş çevrilenleriniz varsa hepsinin önünüze serileceği bir zaman. Sizlerin de gizli konulara meyletmeniz ihtimali yüksek. Fark etmeden sorgularsınız etrafı ama içinizden. Perde arkası işlerin günden kazanacağı bu zamanlar ruhsal ve bedensel sağlığınıza da özen ve önem göstermeniz gerektiğini vurgular dolunay. Bu enerjiyi günlük rutin hayatınızda, beslenmenizde ve iş yerinizde olumlu kullanmak konsantrasyonunuzu yaptığınız işe vermek sizler için pozitif enerji kaynağı olacaktır.

 

Akrep ve yükselen akrep

Başak burcunda gerçekleşecek dolunay arkadaşlarınız, sosyal hayatınız ve büyük organizasyonlarınızı gündeminize taşıyacak. Yeni arkadaşlıklar kurabilir, sorunlar varsa onlar çözüme kavuşabilir. Dolunayın etkisiyle ani çıkışlar, keskin kararlar almazsanız. Çocuklarınızla ilgili, onların etkinliklerinde bulunmak, birlikte organizasyonlarda yapmak oldukça yerinde olacaktır. Sanatsal faaliyetlerinizin, yaratıcılığınızın da artacağı bu dolunay enerjisi sizlerin aşk evinizi de etkilemekte. Hayatınızda varsa bir birlikteliğiniz anlamsız gerginlikler çıkmasına, tartışmalar, çatışmalar yaşamamak adına sakin ve sorun çözen kişi olmak yerinde olacaktır. Aşk ilişkisi yaşadığınız kişiye dair yeni oluşumlara da şahitlik edeceğiniz görülmektedir.

 

Yay ve yükselen yay

Başak burcunda gerçekleşen dolunay kariyer evinizde. İş ve kariyer hayatınızda ki otoriter konumda kişilerle toplantı yapabilir, kararlar alabilir varsa değiştirip dönüştürmek istediğiniz konular dolunay sizlere bu fırsatları sunabilir. Terfisi söz konusu olanlar varsa bu dönemden sonra gerçekleşebilir. Ya da size terfi gibi gelecek pozisyonlar oluşabilir. Anneniz ile ilgili konularında gündeminizde olacağı gözükmekte. Bazılarınız kariyeriniz, işiniz ve aile hayatınız arasında çelişkiler yaşamaktasınız bir süredir. Dolunay etkisiyle bunları çözme gücünü bulabileceksiniz kendinizde. Aynı zamanda ev ve aile konumunuzu da gündeminize taşıyabilir. Ev içerisinde değişiklik, yenilenme, tamir gibi işlerle uğraşabilirken, arsa, tapu toprak ve emlak gibi konularla da ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Değişimlerin farkında olmak ve değişime açık olmanız konusunda sizleri uyarıyor. Değişime direnmek, hem sizi hem çevrenizi yoracaktır. Dolunay sadece nedendir yaşanacaklara. Bu konularla ilgili Herhangi bir karar vermek durumunda kalırsanız ya biraz ertelemek yada daha dikkatli ve sakin değerlendirmek sizler için olumlu faydalanmak adına bu enerjiden son derece iyi olacaktır.

 

Oğlak ve yükselen oğlak

Başak burcunda oluşacak dolunayda felsefe, din ve inanç konularıyla ilgilenmenize destek olacaktır. Eğitim hayatı devam edenlerin, yeni eğitimlerine başlarken kimi oğlak burçları için ise eğitimde engeller, sorunlar oluşturabilir ya da çeşitli nedenlerle eğitimlerine ara vermek durumunda kalanlar olabilir. Dolunayın güçlü enerjisinden pozitif yararlanmak mümkünken şikayetlenerek kendilerini yormak çok huzur verici olmayacaktır kimilerinize. Yurt dışı bağlantılı işleri olanların ise bu bağlantılarını önem kazanacak ve verdikleri kararlar doğrultusunda başarılı işlere imza atmaları da olası. Uzak yerlere seyahatler, uzak akrabalarla haberleşmekte dolunayın getirisidir size. Yakın çevrenizle, kardeş ve kuzenlerle bir arada olacağınız bu zamanlarda, gergin olmamaya ve kimseyi kırmamaya özen göstermelisiniz. Fikirlerinizi önemseyeceğiniz, yakın çevrenizin size ihtiyaç duyacağı bir dolunay sizleri beklemekte.

 

Kova ve yükselen kova

Başak burcunda gerçekleşecek dolunay sizlerin ortak kazançlar evinizde olacak. Nafaka pirim sigorta gibi konularınız çözüme ulaşırken daha önce verdiğiniz borçlarınızı geri almada sorunlar yaşayabilirsiniz. Ortaklardan, eşten gelen kazançlarda kısa süreli sorunlar oluşabilir. İkili ilişkilerinizde duygusal beklentileriniz, güven ihtiyacınız artabilir. Dolunayın etkisiyle yeni kazançlar bulma imkanı varken, gergin ya da kararsız tutumlar gösterirseniz kazanç kayıpları da yaşamanız olası. Sanırım biraz para harcatacak bu dolunay size. Özellikle vergi, kredi gibi konularda... Ortak gelirlerinizi düzenlemek, ekonominizi yapılandırmak gelebilecek paralarınızla ya da bankalarla ilgili kredi gibi konuları gündeminize taşıyacaktır başak dolunayı.

 

Balık ve yükselen balık

Karşıt burcunuz olan başak burcunda gerçekleşecek dolunay, özel ilişkileriniz, evli olanların eşleri ile ilgili konuları, ortağı olanların ortakları ile ilgili konuları gündemine taşıyacaktır. Yalnız olanlara yeni bir ilişki getirebilir bu enerji. Devam eden ilişkilerde varsa sorunları gün yüzüne taşıyıp, güç çekişmelerine neden olabilir. Gergin acıların etkisiyle tolere etme gücünüzün azalabileceğini göz önünde bulundurmanız, ilişkilerinizde muhtemel çıkabilecek sorunları atlatmanızı sağlayacaktır. Kişisel olarak öfkeli atak ve cesursa tutumlar sergilerken kontrolü elden bırakamamanız gereken zamanlardır. Kişisel gücünüz artarken ruhsal rahatsızlıklarınıza da dikkat etmenizde yerinde olacaktır.

 

Sağlıklı mutlu haftalar dilerim.

Sevgilerimle…

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.