Basit Rektifikasyon

17.01.2015 22:16:38
A+ A-

Astroloji insanın yaradılışıyla başlayan ve geliştirilen, yaşamımızı kolaylaştırmak amacıyla ilim olarak kullanılan bir yol haritasıdır. Bu ilim yüzyıllardır günümüze geldiğinden beri insan egosuyla birleşerek, tekelleşme yoluyla yozlaştırılıp bize bırakılan mirasa sahip çıkılmaya çalışılıyor. Halbuki, Astroloji öğrenmek isteyen herkesindir. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Çünkü, Astroloji'nin paylaştıkça daha fazlası size geri geliyor.

1) Kişinin dış görünüşü, özellikle davranışları,
bedensel davranışları yükselen burcu özelliklerindendir. Yükselen çizgisiyle kavuşum yapan gezegen, onunla karşıt yapan gezegen özellikleriyle değişim göstersede yükselen burcun özellikleri ağır basar.

2) Her gezegenin içinde yer aldığı burcun evini etkileyip, etkilemediğini kontrol edin. Bu durum evin sınırına çok yakın olan gezegenler için özellikle önemlidir. Çünkü, yansıması olsa dahi etki bir evde görülebilir.

3) Yaşamın her belirleyici olayı progress açılarla ya da progress deklinasyon açılarıyla teyit edilmelidir. Yaşanmış en az 3 olayla harita sınanmalıdır. Bunların Natal Haritayla uyumuna bakılmalıdır. Olayların en az bir tanesi, doğum haritası veya progress haritadaki yükselenle veya baş ucunun açılarıyla bağlantıda olmalıdır. Çünkü, bunlar bir doğum haritasında en hızlı değişen düğüm noktalarıdır.

Not: Açı farkı 4 dakikayı aşmamalıdır.

4) Eğer haritada kıstırılmış burç varsa kişisel meslek ve yeteneklerle burç özelliklerinin çakışıp, çakışmadığı yada ilgi alanlarının bu astrolojik evlerde güçlü bir şekilde ifade edilip, edilmediği araştırılmalıdır. Bu uygun evlere düşen ilgi alanları en azından ortalamanın üzerinde bir vurgu olmalıdır.

5) Yükselen, Başucu, Alçalan, Ayakucu ile kavuşum halinde olan yada bunlarla paralel açı oluşturan gezegenler içinde bulundukları burcun doğasına uygun olarak insanda olağanüstü ve hemen göze çarpan özellikler ortaya çıkarmaktadır.

6) Doğum Haritasının genel havası hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak şekilde kişiyle uyumlu olmalıdır.

Edgar Cayce
Yazar: John Willner
Çeviri: Yalçın Saraçoğlu

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.