Bugün Güneş-Satürn arasında karşıt açı oluşuyor!..

23.05.2015 18:28:48
A+ A-

Geçen haftadan beri bizi oldukça zorlayan olumsuz etkilere bugün bir yenisi daha ekleniyor. Özellikle son birkaç gündür etkisini yoğun bir şekilde hissetmeye başladığımız Güneş-Satürn karşıtlığı bugün kesinleşiyor. Yani önümüzdeki birkaç günü daha sert etkilerle geçirmeye devam edeceğiz. Kendimizi baskı altında, öfkeli ve engellenmiş hissedeceğimiz bu günlerde disiplinli ve sabırlı olmamız, dayanıklılığımızı ortaya çıkarmamız önemli. Özellikle erkek figürleri, patronlar ve otorite olanlarla ilişkilerimiz sorun ya da öfke getirebilir. Bencil ya da egoist davranmayı bırakmamız gerekir yoksa acı çekebiliriz.

Fiziksel enerjimiz düşük olacağı için bu günlerde fazla aksiyon almadan, adım atmadan mümkün olduğunca beklemede kalmalıyız. Yapacağımız işlerde yetersizlik hissi ya da eleştirilerle karşılaşabilir, tatminsizlik yaşayabiliriz. Sorumluluklarımız ağır gelebilir, ya da her zamankinden daha fazla çalışır ama karşılığını alamadığımızı düşünebiliriz. Depresif ya da melankolik olacağımız bu günlerde isteklerimizi yerine getirme konusunda da zorluklar ve gecikmelerle karşılaşmamız da olası. Kendimize olan güvenimizi de kaybetme noktasına geldiğimiz, özgüvenimizi kaybettiğimiz, stresli günlerdir. Bu nedenle oldukça zor bir transit etkisindeyiz.

Ancak aynı zamanda bize zarar veren sağlıksız davranış kalıplarımızı bırakmak için de iyi bir fırsat verir bize bu transit. Ciddiyet ya da disiplin gerektiren her işte mükemmelle ulaşma şansı elde ederiz.

Bu birkaç günü meditasyon, içe dönme, derin düşünme ve kişisel gelişim faaliyetleri ile geçirmek bize yarar getirir. Transitin vereceği bezginlik ve stresi azaltmak için eğlenmeye ve hobilerimize daha fazla zaman ayırmalı ve daha esnek bir tutum takınmalıyız.

Sevgiyle Kalın!..

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.