Bugün Merkür geri harekete başlıyor

21.01.2015 13:28:48
A+ A-

Her yıl üç kere geri harekette bulunan Merkür, 11 Şubat'a kadar devam edecek olan yılın ilk retrosuna bugün başlıyor. Artık hemen hepimizin aşina olduğu Merkür retrosu, bu kez hava elementi burcu olan Kova'da gerçekleşecek.  Merkür en genel anlamıyla iletişimle alakalıdır. Nasıl iletişim kurduğumuzu, nasıl kavradığımızı, nelere odaklandığımızı, ticari konuları, yakın çevremizle ilişkilerimizi ve seyahatlerimizi temsil eden Merkür'ün geri harekete başlamasıyla bu alanlarda sorunlar, sıkıntılar yaşayabiliriz. Hava elementi doğrudan iletişimle alakalı olduğu için özellikle iletişim becerilerimiz ve düşünsel faaliyetlerimizde pürüzlerle karşılaşabiliriz.

Teknolojik aletlerde bozulmalar, iletişimde aksaklıklar, anlaşma ve sözleşmelerde yanlış kararlar, seyahatlerde olası sıkıntılar Merkür Retrosunun getireceği en önemli sorunlardır. Bu nedenle 11 Şubat'a kadar internet ve bilgisayar üzerinde yaptığımız her çalışmanın yedeğini almak, mümkünse önemli anlaşma ve sözleşmelerimizi bu tarihin sonuna bırakmak, seyahatlerimizi en ince detayına kadar planlamak çıkabilecek olası sıkıntıları azaltacaktır. Bir şeyler almak için de uygun bir zaman değildir, çünkü vermiş olduğumuz karardan sonrasında pişmanlık duyabiliriz. Unutkanlığımız artabilir, önemli şeyleri aniden kaybedebilir, işlerimiz yolunda gitmiyor duygusu yaşayabiliriz. Kısaca; bir şeylere başlamak, yeni girişimlerde bulunmak, ilk adımları atmak için 12 Şubat'ı beklemekte yarar var.

Özellikle iletişimsel alanda yanlış anlaşılmalar, bilgi eksikliği yüzünden yaşanan sorunlar, kendimizi doğru ifade edememenin getirdiği sıkıntılar bu süreçte sıkça karşımıza çıkabilir. Bu nedenle yargıya varmadan önce bir kez daha düşünme, fikirlerimizde ortaya çıkabilecek sabitliği elimine etme ve karşımızdaki kişinin bize anlatmak istediği şeyi doğru anlama ve başkalarına doğru aktarma çok önemli olacak. Retro Kova'da olacağı için toplumsal konular da fikir ayrılıkları, gruplar arasında çıkar çatışmaları ya da eskide kalmış sosyal organizasyonların tekrar gün yüzüne çıkması gibi durumlarla da karşılaşabiliriz.

Peki yaklaşık 20 gün hiç bir şey yapmadan bekleyecek miyiz? Tabii ki değil. Bu süreçten en verimli şekilde yararlanmanın yollarını bulabiliriz. Yani, eskiden kalan işlerimizi toparlamak, projelerimizin üzerinden geçmek, daha önce yarım bıraktığımız işleri tamamlamak için kullanabiliriz bu süreci. Psikolojik çözümlemeler ve terapiler için de çok uygun zamanlardır. Yazmaya başlamanın, ruhsal çalışmalarda bulunmanın, kendimizi fazlalıklarımızdan arındırmanın yollarını deneyebiliriz.

Sevgiyle kalın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.