Değişen Ay Düğümleri ve Kadersel Bağlarımız

07.03.2014 13:35:19
A+ A-

Ay düğümleri karmamız ve kadersel  temalarımız ile alakalıdır. Ve inananlar için reenkarnasyonla ilgilidir, inanmayanlar için ise genetik faktörler, ailemizden, ailemizin geçmişinden, köklerimizden gelen, bize kadar uzanan genlerimiz gibidir. Bu hayata geçmişten neler getirdiğimiz, yaşantımız boyunca nereye varmamız gerektiği  ve nasıl  ulaşacağımızı gösteren noktalardır.

Kuzey ay düğümü  varmamız gereken yeri, odaklanmamız gereken konuları, nelere ve hangi konulara ağırlık vermemiz gerektiğini, geleceğimizi, nasıl büyüyüp gelişeceğimizi tecrübe alan ve konularımızı, ulaşmamız gereken yönü ve yolu anlatır. Güney ay düğümü ise; geçmişten neler getirdiğimizi, geçmiş inanç ve yaşanmışlıklarımızı, ruhumuzun nelere alışık ve tanık olduğunu, vazgeçemediklerimizi, sorunlarımızı, sıkıntı yaşayabileceğimiz konuları bulunduğu burç ve eve göre bilgi verir. Her iki düğümde kadersel olmasına karşın  İlişkiler astrolojisinde, kişilerin sanki yıllardır birbirini tanıyormuş gibi his veren konulardan en önemlisi güney ay düğümüdür ve bağlayıcıdır.

Bir buçuk yılı aşkın süredir  akrep ve Boğa aksında olan düğümler, bundan sonra Terazi - Koç ekseninde olacaklar.     Akrep -Boğa aksında  Bir çok dönüşüm yaşandı. Bundan sonra 20 aya yakın süre Kuzey ay düğümü terazi burcunda, güney ay düğümü ise Koç burcunda olacak.

Kuzey ay düğümü Terazi- Güney  ay düğümü Koç burcunda  

Düğümlerin bu yerleşimi ile birlikte, ilişkilerde yeni yollar kat edeceğimiz, adaletli olmak adına çaba sarf edeceğimiz, bizim için hakkını almak daha çok önem kazanacak. Sorgulayacağız. Bize adil davranılıyor mu.  Ben  ne kadar adilim diye bunu da kendinize sormayı unutmayın. Ancak, yılın ilk yarısında  Marsın bu alanda olması  zaman zaman, ilişkiler, ortaklıklar siyaset ve politika açısından  zaman zaman sınanacağımızı işaret ediyor. Daha aktif olduğumuz, ben merkezli ya da bireysel davrandığımız, her konunun önünde olma ihtimalimizin fazla olduğuna ve tepkisel davranışlar sergilemeye yatkın olduğumuzu gösteriyor. Kısaca önce dengelerin şaşacağı ve sonrasında bu konuda yeni bir denge ve düzen oluşturulacağı anlamına geliyor.

 

Ay  Düğümlerinin Yükselen Burçlara Göre Etkileri

Yükselen Koç

Bir buçuk yıl süresince genel  temanız ikili ilişkileriniz, evliliğiniz, ortaklıklarınız ve kendiniz olacaktır. Bekar olanlar evlenebilir ya da yeni bir ilişkiye başlayabilir. Bu imkan kendimizden ziyade partnerimiz, ortağımız tarafından oluşturulabilir. Var olan ilişkilerimiz sonlanabilir. Yerine yenisi ve uzun soluklu ilişkiler gelmek üzere. Kendinizden biraz feragat ettiğiniz, fevri değil de daha ağır ve düşünerek hareket etmeye çalışmanız gereken bir dönem.  Adalet, hak  hukuk gibi konulara yoğunlaştığınız, kendinizi karşınızda ki kişi ile yeniden yapılanma içinde bulduğunuz bir dönem olacaktır.  

 

Yükselen Boğa

Yeni başlangıçlar yapmak için, önce ruhsal dünyanızı bazı kişi ve konulardan arındırdığınız zaman olacaktır. Yeni bir iş ile ilgili adım atarken bile önce geçmiş tecrübelerinizi gözden geçireceksiniz. Kendi değerinizin farkına vardığınız, çalışma hayatınızda daha ileri yol alacağınız bir dönem. Ancak bireysel olarak çalışma hayatınızda diğer kişilerin üzerinde baskı kurmamaya özen göstermelisiniz. Aksi halde kendi isteğinizin yapılması konusunda ısrarcı davranmanız, iş ilişkilerinizi zedeleyebilir. Günlük yaşantınıza, rutininize  bir çok farkındalıklar katacaksınız. Sağlığınız daha önem kazanacak. Beslenme şeklinizden tutunda, diyet, spor gibi konulara ilginiz ve bilginiz de artacaktır.

 

Yükselen İkizler

Yaratıcılık, sanatsal  faaliyetler, hayattan zevk aldığınız konularda bazı değişiklikler olabilir. Bu konularda yenilerini ekleyebilir siniz. Aşık olabilir, ya da ilişkisi olanlar için aşk duygusu daha yoğun hale gelebilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler için olumlu bir dönem . Çocukları olanlar için ise onlar adına  yeni gelişmeler,  mutlu başlangıçlar yapmalarına sevineceksiniz. Fakat bu süreçte baskıcı ebeveyn olmamaya özen göstermeniz yerinde olacaktır.  Büyük organizasyonlar yerine, daha az kişi ile bir arada olabilirsiniz. İstek ve arzularınıza ulaşmak için geçmişe takılı kalmamaya çalışmak yerinde olacaktır. Aslında çevrenizde ki bu kısıtlama sizi daha dingin yaşamaya yöneltecek.  

Yükselen yengeç

Önümüzde ki  bir buçuk yıllık süreçte, ev  ve aile hayatınız gündeminizde olacak. Dönemin ilk ayları, zaman zaman sıkıntılı günler yaşama ihtimaliniz olsa da, yaz ayları itibariyle yeni bir yerleşim alanı, yeni bir düzen içinde olmaya başlamanız olası. Aile büyükleriniz ve sizin için önemli olan aile üyeleri ile ilişkilerinizi güçlendireceksiniz. Bekar olan yengeç burçları evlenebilir ya da evini yenileyebilir. Bu alanda büyüyüp genişlerken, kariyer hayatınız, toplum önünde ki yerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Yeni başarıları yakalamak adına bu iki alanda ki dengeye dikkat etmelisiniz.

Yükselen  Aslan

Değişen ay düğümleri ile birlikte yakın çevreniz, kardeşleriniz ile olan ilişkilerinizde büyüme kaydedeceksiniz.  Hayata bakış, açınız algılama biçiminiz daha geniş yönde olacak. Her geçen gün bilginizin ve iletişiminizin arttığını göreceksiniz. Daha kolay yardım alır ve daha adil davranmaya önem veririsiniz. Uzak akrabalarınız ile olan ilişkilerde, yaptığınız seyahatlerinizde, temeli geçmişe dayalı sıkıntılar ile karşılaşabilirsiniz. Bu gününüze ve düşünce gücünüze odaklanmalı, geçmişten gelen ruhunuzu sıkan şeyleri düşünerek büyütmemek motivasyonunuzu korumanıza yardımcı olacaktır. Arkadaş çevrenizden birisi ile birliktelik yaşama olasılığının yüksek olduğu bir dönem.

Yükselen başak

Uzun zamandır ekonomik anlamda  beklediğiniz yapılanmaların oluştuğu bir döneme girdiniz.  Kendi kazancınıza odaklanacak, hem birikimlerinizi yeniden değerlendirecek, hem de yeni hedefler gerçekleştireceksiniz.  Kazancınızı zaman zaman korumakta ya da istediğiniz gibi kullanmakta bazen zorluk yaşayabilirsiniz. Ancak yıl sonuna doğru rahat zamanların keyfini sürebilirsiniz.  Kendi gelirlerinizden, yeni iş olanaklardan yana şanslı olurken, eş ve ya ortaların kazanımları ya da ödemeleri ile ilgili sıkıntı yaşayabilirsiniz. Başkaları kaynaklı para kaybına uğramamak için, arada ki mesafeyi iyi korumalısınız, bencilce davranışlar sergilemeden. Yardım etme duygusunu tatmak keyiftir ancak bir ölçüde. Ruhsal anlamda dönüşümler yaşayabilir, telepati ve psişik  konulara ilginizin artacağı zamanlar olacaktır.

Yükselen Terazi

Sizin için hedefler ve kadersel konuların olduğu yoğun ve yavaş ilerleyen bir sürece girmiş bulunuyorsunuz. Ay düğümlerinin temalarını yılın ikinci yarısından sonra daha net hissedebilirsiniz. İlk aylar sorunlu geçse bile yıl sonuna doğru hayata yeni başlangıçlar yapacak fırsatlar bulacaksınız. Kendinize yeni bir yaşam alanı yaratırken bencil olmamaya özen göstermeli, sabırsızlığımızı kontrol altına almaya çalışmalısınız. İkili ilişkilerinizde, evlilik ve ortaklık gibi konularda geçmişe takılmamalı bu güne odaklanmalısınız.  Bu alanda yeni başlangıçlar yapmakta zorlanabilir, müdahale edemediğiniz kadersel sorunlar yaşayabilirsiniz. Karşınızda ki kişiye zaman ve fırsatlar tanımaya çalışmak yerinde olacaktır.

 

Yükselen Akrep

İçsel olarak beslenecek ve sezgileriniz güçlenecek. Geçmiş ile ilgili kadersel konuları yaşayabilirsiniz. Gizli olan bir çok konuda bilgi sahibi olabileceğiniz, rüyalarınız ile geleceğinize dair yönlendirmelere şahit olabilirsiniz. Zaman zaman içsel huzursuzluklar yaşayabilir , endişe ve kaygılara kapılabileceğiniz zamanlar olsa da, kendinizi kontrol etme gücünüzün yüksekliği sayesinde bunu aşabileceksiniz. Sağlığınız ile ilgili genetik rahatsızlıklar gündeme gelebilir. Sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir dönem. Çalışma hayatınızda olabilecek karmaşaya karşın mümkün oldukça konuların dışında olmaya çalışın. Yeni bir işe başlayabilir ve daha farklı bir iş yapabilirsiniz.

Yükselen Yay

İstek ve arzularınıza ulaşabileceğiniz, sosyal hayatınızın yoğunlaşacağı ve yeni bir arkadaş dost çevresi edineceğiniz bir dönem. Uzun zamandır isteyip fakat ulaşamadığınız konuların neden daha önce değil de bu süreçte gerçekleştiğini anladığınız, karmanızı ilgilendiren konular ile karşılaşacaksınız. Kariyer hayatınızdan kaynaklı gelir elde edebilirsiniz. Kolaylıkla yardım alabilirsiniz bu dönem. Hayattan zevk aldığınız konularda biraz daha isteksiz ya da daha ağar olma ihtiyacınızın farkına varabilirsiniz. Eskisinden çok daha farklı konular ilginizi çekebilir.

Yükselen oğlak

Kariyeriniz ve toplumsal statünüz konusunda yeni başlangıç ve başarılar elde edeceğiniz bir dönem. Yükseleceğiniz, emek verdiğiniz çalışmalarınızın karşılığını alacağınız, takdir göreceğiniz bir süreç olacak. Konumunuzu değiştirecek bir evlilik yaşamanız da olası. İş çevrenizden biri olma ihtimali daha yüksek. Ev ve aile hayatınızda, yaşadığınız yerde değişiklikler yaşayabilirsiniz. Aile büyükleri ile olan ilişkilerinize özen göstermeniz gereken bir dönem. Evliliğinde sıkıntı yaşayanların kadersel bazı sorunlarla karşılama olasılığının olduğu bu zaman diliminde, yapıcı tutumlar içinde olmakta fayda var.

 

Yükselen Kova

Hayatın daha felsefi  taraflarına yöneldiğiniz, başka kültürlere ilgi duyduğunuz, uzak akrabalarınızla olan iletişiminiz ve yurt dışı kaynaklı konularda yeni olanaklar elde edeceksiniz. Reklam tanıtım gibi konularda bir çok olanak ve fırsatlar bulacaksınız. Seyahatleriniz ve deneyimlerinizin artacağı bu süreçte, düşünce biçiminize, kardeşleriniz ve çevrenizle ile olan iletişiminize dikkat etmeniz gereken konular olacaktır.

Yükselen Balık

Eş ve ortakların ekonomisi ile ilgili şanslarınızın olacağı bir sürece giriyorsunuz. Kolaylıkla bu konuda yarım alabilir ve parasal anlamda destek görebilirsiniz. Kredi, vergi, nafaka, miras  gibi konularda rahat çözülür işleriniz. Ancak bu edindiğiniz paralar bir yerlere gidecek paralardır. Her ne kadar tasarrufunuza yaramasa da, sıkıntıya düşmeden ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bireysel kazançlarınız ile ilgili zorluklar yaşayabilir, aile içi miras konuları gündeme gelebilir ya da aileden birilerinin para, arsa tapu gibi konularda kayıpları olabilir. Harcamalarınızı düşünerek yapmanız gereken bir dönem. Gelir ve gider dengesini oluşturmanız gereken bir süreç.

Gönlünüzden geçen her arzunuzun, hayırla gerçekleşmesini dilerim.                                                                               Sevgilerimle

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.