Funda'nın Gökyüzü Günlüğü

06.09.2015 12:17:19
A+ A-

 

7 Eylül 2015 tarihi itibari ile Ay gün boyunca Yengeç burcunda ilerleyecektir. Haftanın ilk iş günü daha hassas, duyarlı enerjilerle güne başlayacağız. Güvenliğimizi ilgilendiren konular, vatanımız, topraklarımız, millî değerlerimiz gündemimizi oluşturacaktır.

 

Günün ilk yarısı Ay-Merkür'le olumsuz bağlantı kuracak, işimiz gereği çevremizde yalan söylemlerde bulunan, abartılı konuşan, sözcük oyunları kuran insanlarla karşılaşmamız mümkün olabilir. Bu tür insanların işinizi zorlaştırıp, aksatmalarına ve sizi gergin ortamlara sürüklemeleri olasılığına karşı dikkatli hareket etmelisiniz.

 

Öğle saatlerinde Ay-Neptün' e olumlu görünüm sunacak, çevremizdeki insanlara karşı aşırı duyarlı ve iyi niyetli olacağız. Onların sorunlarına, problemlerine çözümler üretmek, çözümün bir parçası olmak hem kendimizin hem karşımızdaki kimselerin daha iyi ve mutlu olmalarına elçilik edecektir.

 

Akşam saatlerinde Ay-Plüton karşıtlığı ile gergin rekabetçi durumların içinde kalabiliriz. Bir kısım kişilerin öne çıkma kompleksleriyle karşılaşabiliriz. Buda sizi ister istemez güç kazanma arzusuna sokacaktır. Kıskançlık ve gizli düşmanlık besleyen insanların enerjinizi aşağı çekmelerine izin vermeyin.

 

Günün gezegen hareketi; 25 Temmuz da Retro hareketine başlayan Venüs'ün nihayet düz pozisyona geçiyor olmasıdır. Başak ve Aslan burcunda gerçekleşen Venüs Retrosu günlerini 8 yıl öncesi de yaşamıştık. Venüs'ün retro olduğu süreçte 8 yıl önce hayatınızda neler oldu, nelerin önemi olduğuna bakıp değerlendirebildiniz mi ? Gezegen Retroları hayatımızın üzerinde güçlü bir etkiye sahip olma eğilimindelerdir. Venüs'ün düz hareketine dönmesiyle Aslan, Koç, Yay burçlarının yanı sıra sabit nitelikli Boğa, Akrep, Kova burçları da derin bir nefes alacaklardır. Eylül ayına ertelediğimiz görünüm değişikliği, estetik güzellik, bakım, mülk alım satımı, sanatsal projeleriniz ve isteklerinizi en nihayetinde gerçekleştirebilir, uzun vadeli sonuçlar elde edebilirsiniz. Özellikle beraberliklerini yeni bir statüye taşımak isteyen romantik âşıklar ilişkilerinizi resmiyete dökerek yeni bir kimliğe sahip olabilirsiniz.

Evet, sevgili dostlar bu yazımı yazarken Venüs durağan pozisyonda ve transit ay natal güneşimle kavuştuğu anlardı, bana sevgili Alpay'ın Eylülde gel Şarkısını dinlettirdi. Bu şarkıyı sizlerle paylaşmak istedim.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım. Sevgiler.

Tatil geldiği zaman, ağlarım ben, inan

gidiyorsun iste arkana bakmadan.

nasil geçer bu yaz ne olur bana yaz.

sen, sen, sen sen bir ömre bedel

yok, yok, yok gitme, gitme, gel

eylül'de gel, eylül'de gelll..YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.